Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Zdjęcie
- - - - -

Pożyczka gotówkowa, kredyt gotówkowy czy może kredyt w koncie?

Napisany przez Kasia73 , 08 październik 2016 · 1405 wyświetleń

pożyczka gotówkowa kredyt gotówkowy kredyt w koncie
Jest wiele ofert bankowych, które oferują kredyt y gotówkowe z możliwością otworzenia konta - wówczas, jeżeli jest to oferta promocyjna, to mamy obniżone oprocentowanie lub prowizję. Jeżeli nie mamy konta w danym banku lub nie chcemy takiego konta otwierać, to również znajdziemy takie kredyty.

Kredyt w koncie ROR (Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy) jest możliwy tylko u wyłącznie, jeżeli rachunek posiadamy w banku. Nie można przecież udzielić kredytu w koncie przez bank A, jeżeli konto mamy w banku B.

W obu przypadkach również inny jest sposób spłaty. Także koszty w obu przypadkach są inne, porównując taki sam kredyt i okres kredytowani a.

W przypadku kredytów gotówkowych otrzymujemy harmonogram spłat: data płatności oraz jej wysokość. Kredyt w koncie jest to natomiast limit kredy towy, a tym samym możemy go spłacać w dowolnym momencie, w dowolnej wysokości, a odsetki są naliczane nie od całości przyznanego limitu, ale tylko wykorzystanego kapitału, przez określony czas.


Jak kształtuje się o procentowanie w obu przypadkach? Kredyty w rachunku są zazwyczaj oprocentowane niżej niż kred yty gotówkowe i pożyczki. W przypadku kred ytu gotówkowego jest prowizja (z reguły procentowa) od wysokości przyznanego kredytu, w przypadku kredytu w koncie ROR z reguły jest opłata za uruchomienia limitu na 12 miesięcy.
Jeżeli przyjrzymy się bliżej ofercie jednego z banków, który udostępnia limit kred ytowy w koncie, można zauważyć, że jest to znacznie lepsza oferta kredytowa, niż przy kred ycie gotówkowym na taką samą kwotę i okres czasu. R R S O dla takiego limitu wynosi tylko 10,47%. Oprocentowanie nominalne jest zatem jest maksymalne (10% w skali roku), ale nie opłaty z tytułu prowizji.

---
[url="https://kredytdlamas.wordpress.com/"]Najkorzystniejszy Kredyt[/url] - blog finansowy