Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

SKOK Wybrzeże zawieszony z powodu niewypłacalności


Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że zawiesza działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej “Wybrzeże” z siedzibą w Gdańsku. Równocześnie Komisja wystąpiła do Sądu z wnioskiem, o upadłość tego SKOK-u. Decyzja ta została podjęta jednomyślnie.
Przypomnijmy, że 8 sierpnia 2016 roku, Komisja Nadzoru Finansowego powołała do SKOK Wybrzeże zarządcę komisarycznego. Do KNF w dniu 17 sierpnia 2017 roku wpłynął raport, z którego wynikało, że sytuacja finansowa SKOK Wybrzeże w momencie gdy zarząd nad nim przejmował komisarz była bardzo zła a sam SKOK miał głęboką niewypłacalność. Stało się to pomimo pomocy udzielanej jej przez Krajową Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo - Kredytową. Jak stwierdziła Komisja Nadzoru Finansowego, żadna inna Kasa nie ma zdolności by przejąć SKOK Wybrzeże, a ponadto żaden bank krajowy nie wyraził zainteresowania przejęciem tej Kasy. Wobec tego KNF poinformował Bankowy Fundusz Gwarancyjny, o zagrożeniu upadłością. Jeżeli do tego dojdzie Bankowy Fundusz Gwarancyjny będzie wypłacał środki tym osobom, które miały w SKOK Wybrzeże złożone depozyty.


0 Komentarze