Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Finanse osobiste


Jak wyznaczać długoterminowe cele oszczędnościowe?

paź 18 2017 13:42 | mentalny w Finanse osobiste

Czy oszczędzanie długoterminowe musi równać się zaciskaniu pasa? Jak skutecznie wyznaczać i realizować cele, które wymagają czasu? Podpowiadamy, jak opanować (nie)trudną sztukę oszczędzania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak bez problemu płacić za rachunki

paź 05 2017 20:59 | Marcin w Finanse osobiste

Każdego miesiąca otrzymujemy kilka lub nawet kilkanaście rachunków. Jedne są stałe inne musimy regulować tylko od czasu do czasu. Musimy się dobrze skoncentrować, by o wszystkich rachunkach pamiętać, a na pewno nie jest to zadanie łatwe. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że gdy zapomnimy w terminie rachunków zapłacić, możemy mieć spore problemy, nie mówiąc już o konsekwencjach finansowych. Na całe szczęście, banki oferują nam instrumenty, dzięki którym nie będziemy musieli o rachunkach pamiętać, oczywiście pod warunkiem, że na naszym koncie będzie znajdowała się odpowiednia ilość pieniędzy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    stale zlecenie, polecenie zapłaty

Kiedy warto przejść na emeryturę

wrz 27 2017 19:56 | Marcin w Finanse osobiste

Większość z osób pracujących na etacie lub prowadzących własną działalność gospodarczą, marzy o momencie, gdu osiągną oni wiek emerytalny i będą mogli przejść na zasłużony wypoczynek. Mamy nadzieję, że w tym czasie będziemy mogli wypoczywać, poświęcać więcej czasu dla rodziny czy na swoje hobby. Mamy również nadzieję, że będziemy niezależni finansowo i będzie stać na wszystko. Niestety rzeczywistość prawdopodobnie będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak przygotować kartę płatniczą na wyjazd za gr...

wrz 19 2017 18:07 | Marcin w Finanse osobiste

Chociaż sezon wakacyjny mamy już za sobą i coraz mniej osób wyjeżdża na urlop za granicę, to jednak w dalszym ciągu mamy osoby, które planują swój urlop teraz, gdyż można obecnie na urlop pojechać wydając na wyjazd dużo mniej pieniędzy. Oczywiście każdy do takiego urlopu się przygotowuje, a jednym z elementów tych przygotowań, powinna być nasza karta płatnicza.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta kredytowa, karta płanicza

Jak skutecznie oszczędzać na rachunkach?

wrz 18 2017 17:05 | mentalny w Finanse osobiste

Z danych statystycznych GUS z 2017 roku wynika, iż polska rodzina każdego miesiąca przeznacza aż 1 000 złotych na miesięczne rachunki. Jest to dość duża kwota biorąc pod uwagę to, że średnia pensja to kwota około 3 000 złotych. Jeśli zaczniesz oszczędzać na tego rodzaju opłatach, z pewnością nie będziesz musiał wydawać jednej trzeciej swojej pensji na rachunki. Zdecydowanie mniejsze zużycie prądu czy wody z czasem korzystnie wpłynie na zasób domowego budżetu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy srebro może być dobrą lokatą kapitału?

cze 22 2017 00:12 | mentalny w Finanse osobiste

Nie ma jednego idealnego rozwiązania, jeśli chodzi o lokatę kapitału. Nigdy nie możemy powiedzieć, że jeden sposób będzie lepszy od drugiego, gdyż nie wiemy, jak zachowają się poszczególne rynki, jak zmieni się sytuacja polityczna na Świecie itp. W związku z tym, ludzie cały czas szukają takich rozwiązań, które z jednej strony zminimalizują ryzyko związane z inwestycjami, a z drugiej, pozwolą na uzyskanie z inwestycji godziwych zysków. Jedną z takich alternatyw dla inwestorów jest srebro.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    inwestycje, srebro, inwestowanie

Jak wykorzystuje się nasze dane osobowe

maj 16 2017 09:25 | Marcin w Finanse osobiste

Jeżeli ktoś znajduje się trudnej sytuacji finansowej, aby zarobić trochę pieniędzy, potrafi robić różne „głupstwa”. Czasami, przez nieodpowiedzialne postępowanie, można ową sytuację jeszcze pogorszyć i całkowicie się pogrążyć. Dlatego zanim wykonamy jakiś ruch, dzięki którym w naszym portfelu pojawi się dodatkowa gotówka, zastanówmy się, czy ma to sens.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy można za darmo wypłacać gotówkę?

maj 15 2017 06:27 | Marcin w Finanse osobiste

Ileż to razy zdarzyło nam się, że w naszym portfelu zabrakło gotówki i byliśmy zmuszeni do wybrania jej z bankomatu. Niestety często w związku z tym, jesteśmy zobowiązani do zapłacenia za taką transakcję prowizji. Czasami jest to kilka złotych, ale zawsze tych pieniędzy „szkoda”. Czy nie mamy więc możliwości wypały gotówki za darmo? Czy zawsze musimy przy takiej operacji płacić prowizję?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości online

kwi 26 2017 06:29 | Marcin w Finanse osobiste

Już chyba każdy bank oferuje nam bankowość elektroniczną. Oznacza to, że wiele czynności, które kiedyś musieliśmy wykonywać w oddziałach bankowych, dzisiaj możemy zlecać bez wychodzenia z domu. Na pewno jest to dla nas wielka wygoda, gdyż możemy dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, gdyż korzystanie z bankowości internetowej, jest o wiele tańsze niż bankowość tradycyjna.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto oszczędzać na "czarną godzinę"

kwi 11 2017 11:36 | Marcin w Finanse osobiste

W życiu każdego człowieka przytrafiają się różne wydarzenia. Jedne z nich są pozytywne, drugie już mniej. Część z nich wpływa na naszą sytuację materialną, a część nie ma wpływu na nasz domowy budżet. Jednakże z czym wiąże się np. niespodziewanie zepsuty samochód, konieczność wymiany pralki, czy utrata pracy? Oczywiście z kłopotami finansowymi. A przecież możemy jeszcze popaść w kłopoty zdrowotne, które uniemożliwią nam podjęcie pracy zawodowej.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----