Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Finanse osobiste


Jak przygotować kartę płatniczą na wyjazd za gr...

wrz 19 2017 18:07 | Marcin w Finanse osobiste

Chociaż sezon wakacyjny mamy już za sobą i coraz mniej osób wyjeżdża na urlop za granicę, to jednak w dalszym ciągu mamy osoby, które planują swój urlop teraz, gdyż można obecnie na urlop pojechać wydając na wyjazd dużo mniej pieniędzy. Oczywiście każdy do takiego urlopu się przygotowuje, a jednym z elementów tych przygotowań, powinna być nasza karta płatnicza.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta kredytowa, karta płanicza

Jak skutecznie oszczędzać na rachunkach?

wrz 18 2017 17:05 | mentalny w Finanse osobiste

Z danych statystycznych GUS z 2017 roku wynika, iż polska rodzina każdego miesiąca przeznacza aż 1 000 złotych na miesięczne rachunki. Jest to dość duża kwota biorąc pod uwagę to, że średnia pensja to kwota około 3 000 złotych. Jeśli zaczniesz oszczędzać na tego rodzaju opłatach, z pewnością nie będziesz musiał wydawać jednej trzeciej swojej pensji na rachunki. Zdecydowanie mniejsze zużycie prądu czy wody z czasem korzystnie wpłynie na zasób domowego budżetu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy srebro może być dobrą lokatą kapitału?

cze 22 2017 00:12 | mentalny w Finanse osobiste

Nie ma jednego idealnego rozwiązania, jeśli chodzi o lokatę kapitału. Nigdy nie możemy powiedzieć, że jeden sposób będzie lepszy od drugiego, gdyż nie wiemy, jak zachowają się poszczególne rynki, jak zmieni się sytuacja polityczna na Świecie itp. W związku z tym, ludzie cały czas szukają takich rozwiązań, które z jednej strony zminimalizują ryzyko związane z inwestycjami, a z drugiej, pozwolą na uzyskanie z inwestycji godziwych zysków. Jedną z takich alternatyw dla inwestorów jest srebro.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    inwestycje, srebro, inwestowanie


Jak wykorzystuje się nasze dane osobowe

maj 16 2017 09:25 | Marcin w Finanse osobiste

Jeżeli ktoś znajduje się trudnej sytuacji finansowej, aby zarobić trochę pieniędzy, potrafi robić różne „głupstwa”. Czasami, przez nieodpowiedzialne postępowanie, można ową sytuację jeszcze pogorszyć i całkowicie się pogrążyć. Dlatego zanim wykonamy jakiś ruch, dzięki którym w naszym portfelu pojawi się dodatkowa gotówka, zastanówmy się, czy ma to sens.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy można za darmo wypłacać gotówkę?

maj 15 2017 06:27 | Marcin w Finanse osobiste

Ileż to razy zdarzyło nam się, że w naszym portfelu zabrakło gotówki i byliśmy zmuszeni do wybrania jej z bankomatu. Niestety często w związku z tym, jesteśmy zobowiązani do zapłacenia za taką transakcję prowizji. Czasami jest to kilka złotych, ale zawsze tych pieniędzy „szkoda”. Czy nie mamy więc możliwości wypały gotówki za darmo? Czy zawsze musimy przy takiej operacji płacić prowizję?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak bezpiecznie korzystać z bankowości online

kwi 26 2017 06:29 | Marcin w Finanse osobiste

Już chyba każdy bank oferuje nam bankowość elektroniczną. Oznacza to, że wiele czynności, które kiedyś musieliśmy wykonywać w oddziałach bankowych, dzisiaj możemy zlecać bez wychodzenia z domu. Na pewno jest to dla nas wielka wygoda, gdyż możemy dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, gdyż korzystanie z bankowości internetowej, jest o wiele tańsze niż bankowość tradycyjna.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy warto oszczędzać na "czarną godzinę"

kwi 11 2017 11:36 | Marcin w Finanse osobiste

W życiu każdego człowieka przytrafiają się różne wydarzenia. Jedne z nich są pozytywne, drugie już mniej. Część z nich wpływa na naszą sytuację materialną, a część nie ma wpływu na nasz domowy budżet. Jednakże z czym wiąże się np. niespodziewanie zepsuty samochód, konieczność wymiany pralki, czy utrata pracy? Oczywiście z kłopotami finansowymi. A przecież możemy jeszcze popaść w kłopoty zdrowotne, które uniemożliwią nam podjęcie pracy zawodowej.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Skąd czerpać wiedzę o finansach?

kwi 07 2017 11:21 | mentalny w Finanse osobiste

Jak skonstruować domowy budżet? Co warto wiedzieć o inwestowaniu? Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt lub pożyczkę? Podstawowa wiedza z zakresu finansów jest dzisiaj niezwykle pożądana; otaczająca nas rzeczywistość wymusza orientację w coraz większej liczbie zagadnień. W najlepszej sytuacji są absolwenci kierunków ekonomicznych. Osoby niezwiązane zawodowo z branżą finansową mogą jednak czerpać wiedzę z innych źródeł.


Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    finanse

Czym są Indywidualne Konta Emerytalne (IKE)

lut 28 2017 19:13 | Marcin w Finanse osobiste

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej mówi się o naszych emeryturach. Tzn. większość fachowców twierdzi, że na emerytury z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie mamy co za bardzo liczyć, gdyż będą one bardzo niskie i jeżeli będą wynosiły 30% naszych ostatnich dochodów, to będzie bardzo dobrze. W związku z tym, każdy z nas powinien sam zatroszczyć się o swoją emeryturę, gdyż w przeciwnym wypadku życie po zakończeniu aktywności zawodowej może nie należeć do najprzyjemniejszych.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto zakładać lokaty bankowe

lut 17 2017 08:39 | Marcin w Finanse osobiste

Lokata bankowa, to jeden z najbezpieczniejszych produktów oszczędnościowych. Albowiem, nasze pieniądze wpłacone na lokatę, są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który wypłaci nam pieniądze, gdyby bank upadł. Nie ma się więc co dziwić, że ludzie chętnie swoje oszczędności lokują właśnie w ten sposób.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----