Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Finanse osobiste


Jak najtaniej wypłacać pieniądze z bankomatów p...

maj 22 2018 16:02 | Marcin w Finanse osobiste

Na pewno wiele osób przekonało się, że wypłacając pieniądze z bankomatów poza naszym krajem, tracimy sporo pieniędzy. Pierwszą opłatą jaką musimy ponosić, to prowizja za skorzystanie z bankomaty. Jest ona różna, ale najczęściej mieści się w przedziale 3-5% wypłacanej kwoty. Kolejnym kosztem jest niekorzystne przewalutowanie. Gdy wybieramy z bankomatu np. euro, bank przeliczy nam złotówki na euro po swoim kursie. Jeżeli porównamy kursy w bankach z kursami w kantorach, na pewno zauważymy, że te pierwsze nie są zbyt korzystne. Czy nie możemy więc wybierać pieniędzy z bankomatów poza Polską bez narażania się na dodatkowe koszty? Oczywiście nie. Poniżej podamy sposób, jak możemy to robić bez prowizji.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak zaoszczędzić na wysyłce paczki?

maj 07 2018 20:54 | mentalny w Finanse osobiste

Usługi kurierskie wcale nie muszą być drogie. Istnieje kilka sposobów, które pozwalają zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu złotych przy wysyłce nawet jednej paczki. Ograniczenie wydatków jest szczególnie przydatne dla tych osób, które regularnie przesyłają towary za pośrednictwem kuriera. O czym zatem należy pamiętać, by jak najmniej uszczuplić swój portfel?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kurier, paczka z niemiec

Czym się kierować wybierając konto w banku

kwi 26 2018 18:56 | Marcin w Finanse osobiste

Czy można funkcjonować bez konta w banku? Oczywiście że tak. Możemy przecież wszystkie transakcje realizować za pomocą gotówki. Ale jest to trochę niewygodne i czasochłonne, w związku z czym, gdy tylko rozpoczynamy zarabianie, nasze pierwsze kroki kierujemy do banku, gdzie zakładamy sobie rachunek. Ale chociaż na pierwszy rzut oka konta w każdym banku są do siebie podobne, to jednak w rzeczywistości różnią się od siebie. Dlatego warto zastanowić się, jakie jest najlepsze konto dla nas i czym kierować się gdy wybieramy bank, z najlepszą dla nas ofertą.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    konto w banku, konto bankowe


Czy aby założyć lokatę musimy mieć konto w banku

kwi 10 2018 18:19 | Marcin w Finanse osobiste

Chociaż oprocentowanie lokat bankowych pozostawia sporo do życzenia, to jednak w dalszym ciągu są one najbardziej popularnych produktem oszczędnościowym w naszym kraju. Z całą pewnością duży na to wpływ ma przyzwyczajenie do tego produktu oraz stosunkowa łatwość w jego założeniu. Jednakże coraz więcej osób zauważa że zyski jakie można z niej osiągnąć są bardzo niskie, więc szukają oni ofert w innych bankach, które często oferują lepsze oprocentowanie. Ale czy każdy może założyć lokatę w dowolnym banku? Czy nie musimy mieć w nim konta?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Pomoc prawnika w problemach finansowych

sty 03 2018 14:16 | mentalny w Finanse osobiste

Warto poradzić się prawnika, jeśli na horyzoncie pojawia się widmo problemów finansowych.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy lokaty terminowe to dobra opcja na dodatkow...

mar 14 2018 17:18 | mentalny w Finanse osobiste

Rośnie liczba Polaków zainteresowanych systematycznym oszczędzaniem z myślą o przyszłości. Chociaż możliwości pomnażania kapitału jest wiele, niemal 30 proc. rodaków korzysta z oferty banków. Czy lokaty są korzystnym rozwiązaniem? Sprawdzamy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Lokaty krótkoterminowe: dlaczego się opłacają?

mar 02 2018 16:01 | mentalny w Finanse osobiste

Lokaty bankowe to produkty, które nie są dedykowane wyłącznie klientom indywidualnym. Banki chętnie przyjmują depozyty od przedsiębiorców, którzy – mając nadwyżkę finansową – liczą na pomnażanie zgromadzonego kapitału. Jeżeli chcesz zwiększyć płynność finansową w firmie poprzez wzrost oszczędności, postaw na lokaty krótkoterminowe. Sprawdź, dlaczego warto.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    lokaty


Komu są potrzebne konta walutowe? Sprawdź, czy...

mar 02 2018 15:52 | mentalny w Finanse osobiste

Podczas, gdy standardowe rachunki osobiste posiada około 85% Polaków, konta walutowe nie cieszą się tak dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z ich specyfiki – przeznaczone do gromadzenia środków w obcej walucie, nie zawsze są potrzebne. Dowiedz się więc, w jakich sytuacjach takie rachunki są koniecznością.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    konto walutowe

Jak zabezpieczyć się udzielając pożyczek prywat...

sty 31 2018 13:09 | Marcin w Finanse osobiste

W naszym kraju coraz więcej osób zaczyna pomnażać swoje oszczędności, udzielając pożyczek. Jest to dosyć dobry sposób by zwiększać swoje zasoby finansowe, gdyż zyski uzyskiwane z takich pożyczek, są większe niż np. zyski z lokat bankowych. Jednakże takie pożyczki zawsze wiążą się z ryzykiem, gdyż nigdy nie będziemy pewni, czy pożyczone pieniądze do nas wrócą. Zastanówmy się więc, co zrobić, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć się udzielając pożyczek prywatnych.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    pożyczka prywatna i 1 więcej...


Co to przelew natychmiastowy

sty 08 2018 21:15 | Marcin w Finanse osobiste

Przelewy międzybankowe wykonuje praktycznie każdy z nas.To właśnie za ich pomocą płacimy za nasze rachunki, za raty kredytowe czy za zakupy. Możemy je zlecać bezpośrednio w bankowym okienku czy też za pośrednictwem bankowości internetowej. Większość z nas, doskonale też zdaje sobie sprawę z tego, że zanim pieniądze „dojdą” z naszego konta na rachunek odbiorcy, upłynie kilka godzin. A wszystko dlatego, że banki realizują nasze przelewy za pośrednictwem systemu Elixir, w którym pieniądze przelewane są trzy razy w ciągu dnia. Chyba że przelew dokonywany jest pomiędzy rachunkami znajdującymi się w tym samym banku, wtedy pieniądze odbiorca ma zaksięgowane na swoim koncie w ciągu kilku minut. Ale czy nie mamy możliwości natychmiastowego zasilenia konta odbiorcy, bez konieczności oczekiwania? Od jakiegoś czasu już tak, gdyż coraz więcej banków oferuje tzw. Przelew natychmiastowy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    przelew natychmiastowy