Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Finanse osobiste


Jak zabezpieczyć się udzielając pożyczek prywat...

sty 31 2018 13:09 | Marcin w Finanse osobiste

W naszym kraju coraz więcej osób zaczyna pomnażać swoje oszczędności, udzielając pożyczek. Jest to dosyć dobry sposób by zwiększać swoje zasoby finansowe, gdyż zyski uzyskiwane z takich pożyczek, są większe niż np. zyski z lokat bankowych. Jednakże takie pożyczki zawsze wiążą się z ryzykiem, gdyż nigdy nie będziemy pewni, czy pożyczone pieniądze do nas wrócą. Zastanówmy się więc, co zrobić, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć się udzielając pożyczek prywatnych.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    pożyczka prywatna i 1 więcej...

Co to przelew natychmiastowy

sty 08 2018 21:15 | Marcin w Finanse osobiste

Przelewy międzybankowe wykonuje praktycznie każdy z nas.To właśnie za ich pomocą płacimy za nasze rachunki, za raty kredytowe czy za zakupy. Możemy je zlecać bezpośrednio w bankowym okienku czy też za pośrednictwem bankowości internetowej. Większość z nas, doskonale też zdaje sobie sprawę z tego, że zanim pieniądze „dojdą” z naszego konta na rachunek odbiorcy, upłynie kilka godzin. A wszystko dlatego, że banki realizują nasze przelewy za pośrednictwem systemu Elixir, w którym pieniądze przelewane są trzy razy w ciągu dnia. Chyba że przelew dokonywany jest pomiędzy rachunkami znajdującymi się w tym samym banku, wtedy pieniądze odbiorca ma zaksięgowane na swoim koncie w ciągu kilku minut. Ale czy nie mamy możliwości natychmiastowego zasilenia konta odbiorcy, bez konieczności oczekiwania? Od jakiegoś czasu już tak, gdyż coraz więcej banków oferuje tzw. Przelew natychmiastowy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    przelew natychmiastowy

Czy w 2018 roku lokaty będą się opłacać?

sty 04 2018 17:45 | mentalny w Finanse osobiste

Każdy, kto posiada jakieś oszczędności, chciałby je w taki sposób zainwestować, by przyniosły one w bezpieczny sposób zyski. Jeżeli chociaż trochę orientujemy się w finansach, wiemy, że inwestycje dzielimy na dwie podstawowe grupy: ryzykowne – które mo...

Czytaj artykuł →    1 komentarzy    -----


Pomoc prawnika w problemach finansowych

sty 03 2018 14:16 | mentalny w Finanse osobiste

Warto poradzić się prawnika, jeśli na horyzoncie pojawia się widmo problemów finansowych.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

W co najczęściej inwestują Polacy?

gru 27 2017 18:16 | mentalny w Finanse osobiste

Inwestować można na wiele sposobów, ale nie zawsze takie działania przynoszą te same korzyści. Trzeba bowiem wiedzieć, gdzie najlepiej ulokować swoje pieniądze, by zyskać jak najwięcej. Jak to wygląda w Polsce?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto uczyć dzieci oszczędzania

gru 19 2017 19:05 | Marcin w Finanse osobiste

Z pewnością większość z nas w czasach dzieciństwa, miała własną świnkę skarbonkę, do której wrzucaliśmy pieniądze otrzymane od “ciociów”, “wujków”, czy zarobione na drobnych pracach u sąsiadów czy rodziny. Na pewno taka świnka, motywowała nas do oszczędzania i sprawiała, że łatwiej było nam zaoszczędzić na upragniony cel. Dzisiaj taka świnka skarbonka, dla wielu jest nieco śmieszna, ale czy to do końca prawidłowa postawa? Czy taka świnka nie uczyła nas oszczędzania i czy ta umiejętność nie przydaje nam się dzisiaj?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    oszczędzanie

Jak wyznaczać długoterminowe cele oszczędnościowe?

paź 18 2017 13:42 | mentalny w Finanse osobiste

Czy oszczędzanie długoterminowe musi równać się zaciskaniu pasa? Jak skutecznie wyznaczać i realizować cele, które wymagają czasu? Podpowiadamy, jak opanować (nie)trudną sztukę oszczędzania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak bez problemu płacić za rachunki

paź 05 2017 20:59 | Marcin w Finanse osobiste

Każdego miesiąca otrzymujemy kilka lub nawet kilkanaście rachunków. Jedne są stałe inne musimy regulować tylko od czasu do czasu. Musimy się dobrze skoncentrować, by o wszystkich rachunkach pamiętać, a na pewno nie jest to zadanie łatwe. Nie trzeba chyba nikomu mówić, że gdy zapomnimy w terminie rachunków zapłacić, możemy mieć spore problemy, nie mówiąc już o konsekwencjach finansowych. Na całe szczęście, banki oferują nam instrumenty, dzięki którym nie będziemy musieli o rachunkach pamiętać, oczywiście pod warunkiem, że na naszym koncie będzie znajdowała się odpowiednia ilość pieniędzy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    stale zlecenie, polecenie zapłaty

Kiedy warto przejść na emeryturę

wrz 27 2017 19:56 | Marcin w Finanse osobiste

Większość z osób pracujących na etacie lub prowadzących własną działalność gospodarczą, marzy o momencie, gdu osiągną oni wiek emerytalny i będą mogli przejść na zasłużony wypoczynek. Mamy nadzieję, że w tym czasie będziemy mogli wypoczywać, poświęcać więcej czasu dla rodziny czy na swoje hobby. Mamy również nadzieję, że będziemy niezależni finansowo i będzie stać na wszystko. Niestety rzeczywistość prawdopodobnie będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak przygotować kartę płatniczą na wyjazd za gr...

wrz 19 2017 18:07 | Marcin w Finanse osobiste

Chociaż sezon wakacyjny mamy już za sobą i coraz mniej osób wyjeżdża na urlop za granicę, to jednak w dalszym ciągu mamy osoby, które planują swój urlop teraz, gdyż można obecnie na urlop pojechać wydając na wyjazd dużo mniej pieniędzy. Oczywiście każdy do takiego urlopu się przygotowuje, a jednym z elementów tych przygotowań, powinna być nasza karta płatnicza.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta kredytowa, karta płanicza