Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Finanse osobiste


Czy warto zakładać lokaty bankowe

lut 17 2017 08:39 | Marcin w Finanse osobiste

Lokata bankowa, to jeden z najbezpieczniejszych produktów oszczędnościowych. Albowiem, nasze pieniądze wpłacone na lokatę, są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który wypłaci nam pieniądze, gdyby bank upadł. Nie ma się więc co dziwić, że ludzie chętnie swoje oszczędności lokują właśnie w ten sposób.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak stworzyć bezpieczne hasło do bankowości int...

sty 15 2019 19:20 | Marcin w Finanse osobiste

W naszym życiu ciągle musimy wprowadzać gdzieś hasło. Adres mailowy, konto na firmowym serwerze, zalogowanie się na Facebooka - za każdym razem wymagane jest od nas podania hasła, a to tylko niewielka ilość miejsc, do których każdego dnia się logujemy. Część miejsc które wymagają od nas hasła są dla nas ważne, inne nieco mniej. Ale z całą pewnością bankowość internetowa, to miejsce do którego nie chcielibyśmy aby się ktoś włamał. Dlatego hasło do naszego banku powinno być unikalne i bardzo mocne. Jak je stworzyć? Poniżej kilka wskazówek.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Wirtualna karta czyli jak bezpiecznie kupować w...

sty 11 2019 09:05 | Marcin w Finanse osobiste

Bezpieczeństwo podczas zakupów w Internecie, to jeden z podstawowych czynników na jaki zwracamy uwagę. Staramy się w odpowiedni sposób zabezpieczyć naszą transakcję, by nikt niepowołany nie miał dostępu do danych naszej karty którą płacimy za zakupy, czy też do naszego rachunku bankowego, z którego wykonujemy przelew. Jednym z rozwiązań, które może nas w odpowiedni sposób zabezpieczyć jest wirtualna karta.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kilka sposobów by zaoszczędzić pieniądze na “ws...

sty 02 2019 08:55 | Marcin w Finanse osobiste

Wielokrotnie słyszeliśmy opinie, że nie możemy pozwolić sobie na żadne oszczędności, gdyż za mało zarabiamy. Gdyby nasze dochody były wyższe, to z całą pewnością w naszym domowym budżecie moglibyśmy wygospodarować jakieś pieniądze, które byłyby przez nas odkładane. Ale czy jest to prawda? Badania pokazują, że jeśli zwiększają nam się dochody, automatycznie zwiększają się też i wydatki, w związku z czym, w dalszym ciągu nie możemy odkładać pieniędzy “na wszelki wypadek”. A takowy wypadek, może przytrafić się każdemu z nas. Zepsuty samochód, niespodziewany remont, choroba i brak możliwości podjęcia pracy - na takie momenty powinniśmy być przygotowani i powinniśmy mieć zgromadzoną odpowiednią ilość pieniędzy, która pozwoli nam w tych trudnych momentach na szybkie wyjście z naszych kłopotów. Jak duża powinna być to kwota? Zależy to od naszych potrzeb, zarobków itp. Oczywiście im jest ona wyższe, tym lepiej dla nas. Poniżej podamy kilka sposobów na oszczędzanie, które powinny pomóc nam na zgromadzenie “finansowej poduszki bezpieczeństwa”.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy warto korzystać z pomocy eksperta finansowego?

gru 01 2018 01:06 | mentalny w Finanse osobiste

Korzystanie z pomocy eksperta finansowego to sprawdzona opcja, ponieważ tylko w ten sposób można odrzucić niekorzystne oferty kredytowe oraz pożyczkowe oferowane przez banki i firmy pozabankowe. Eksperci służą radami każdemu klientowi, który będzie niezdecydowany, jeśli chodzi o zaciągnięcie pożyczki w trudnej sytuacji finansowej. Samodzielne podejmowanie decyzji jest bardzo trudne, gdy na temat finansów nie ma się szerokiej wiedzy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy płatność blikiem jest bezpieczna

lis 27 2018 19:15 | Marcin w Finanse osobiste

Coraz częściej spotykamy się z określeniem BLIK. CZy wiemy do końca co to oznacza? Pewno nie do końca, bo chociaż coś nam świta w głowie, że jest to określenie związane z płatnościami, to jednak nie do końca rozumiemy jak to działa.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Inteligentne oszczędzanie czyli jak mogą oszczę...

wrz 10 2018 08:06 | Marcin w Finanse osobiste

Jak wynika z wielu przeprowadzanych badań, zdecydowana większość z nas chce mieć oszczędności. Ale chcieć a rzeczywiście je posiadać, to dwie różne rzeczy. Wcale nie jest łatwo oszczędzać i to z kilku powodów. Po pierwsze nie wszyscy mają z czego oszczędzać, gdyż ich dochody pokrywają tylko codzienne wydatki. Po drugie, często nie wiemy jak oszczędzać, jakie produkty oszczędnoścowe były by dla nas naklepsze. A po trzecie wreszcie, często zapominamy o systematycznym oszczędzaniu. A tylko systematyczność pozwoli nam na zgromadzeniu na naszych kontach oszczędnościowych większej sumki. Na szczęście banki wychodzą naprzeciw zapominalskim i proponują im inteligentne oszczędzanie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak najtaniej wypłacać pieniądze z bankomatów p...

maj 22 2018 16:02 | Marcin w Finanse osobiste

Na pewno wiele osób przekonało się, że wypłacając pieniądze z bankomatów poza naszym krajem, tracimy sporo pieniędzy. Pierwszą opłatą jaką musimy ponosić, to prowizja za skorzystanie z bankomaty. Jest ona różna, ale najczęściej mieści się w przedziale 3-5% wypłacanej kwoty. Kolejnym kosztem jest niekorzystne przewalutowanie. Gdy wybieramy z bankomatu np. euro, bank przeliczy nam złotówki na euro po swoim kursie. Jeżeli porównamy kursy w bankach z kursami w kantorach, na pewno zauważymy, że te pierwsze nie są zbyt korzystne. Czy nie możemy więc wybierać pieniędzy z bankomatów poza Polską bez narażania się na dodatkowe koszty? Oczywiście nie. Poniżej podamy sposób, jak możemy to robić bez prowizji.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak zaoszczędzić na wysyłce paczki?

maj 07 2018 20:54 | mentalny w Finanse osobiste

Usługi kurierskie wcale nie muszą być drogie. Istnieje kilka sposobów, które pozwalają zaoszczędzić od kilku do kilkudziesięciu złotych przy wysyłce nawet jednej paczki. Ograniczenie wydatków jest szczególnie przydatne dla tych osób, które regularnie przesyłają towary za pośrednictwem kuriera. O czym zatem należy pamiętać, by jak najmniej uszczuplić swój portfel?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kurier, paczka z niemiec


Czym się kierować wybierając konto w banku

kwi 26 2018 18:56 | Marcin w Finanse osobiste

Czy można funkcjonować bez konta w banku? Oczywiście że tak. Możemy przecież wszystkie transakcje realizować za pomocą gotówki. Ale jest to trochę niewygodne i czasochłonne, w związku z czym, gdy tylko rozpoczynamy zarabianie, nasze pierwsze kroki kierujemy do banku, gdzie zakładamy sobie rachunek. Ale chociaż na pierwszy rzut oka konta w każdym banku są do siebie podobne, to jednak w rzeczywistości różnią się od siebie. Dlatego warto zastanowić się, jakie jest najlepsze konto dla nas i czym kierować się gdy wybieramy bank, z najlepszą dla nas ofertą.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    konto w banku, konto bankowe