Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy dobry wizerunek firmy wpływa na uzyskanie kredytu


Każda firma stara się stworzyć dla siebie jak najlepszy wizerunek. Ma do ogromne znaczenie dla prowadzenia biznesu, bez względu na to, w jakiej branży dana firma działa, jak jest duża i gdzie prowadzi swoją działalność.

Czym więc jest wizerunek firmy? Najprościej można powiedzieć, że jest to wyobrażenie o danej firmie, jakie funkcjonuje zarówno w najbliższym otoczeniu (klienci, dostawcy), jak i w szerszej przestrzeni. Najczęściej o wizerunku firmy najwięcej mówi nazwa czy logo, ale znaczenie mają też i inne czynniki. Mowa tu o wszelkich komunikatach, jakie wychodzą z firmy na zewnątrz. Jak łatwo się domyśleć, powinno być jak najwięcej pozytywnych komunikatów, gdyż one budują najbardziej pozytywny wizerunek firmy.

Dlaczego firmy starają się dbać o swój pozytywny wizerunek? Powodów jest bardzo wiele. Można dzięki temu uzyskać lepsze ceny swoich produktów lub usług, gdyż wszyscy chętnie kupują w firmach, które mają pozytywną opinię i wizerunek. Można też zmniejszyć koszty, gdyż w podobny sposób będą „myśleć” firmy, u których kupujemy produkty czy towary. Doskonałym przykładem wpływu dobrego wizerunku, może być podejście banków do firm, które ubiegają się o kredyty. Jak wiadomo każdy kredyt dla firmy wiąże się dla niej z kosztami. Muszą one bowiem spłacać odsetki, wpłacać prowizje itp. Dlatego każda firma dąży do tego, aby zarówno odsetki, prowizje czy inne koszty były jak najniższe. A na obciążenia związane z każdym kredytem duży wpływ ma wizerunek firmy. Banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jeżeli firma ubiegająca się o kredyt ma pozytywny wizerunek, jest o wiele lepszym klientem, niż firma, która o ten wizerunek musi dopiero walczyć. W związku z tym, ryzyko kredytowe jest tu mniejsze, co powoduje, że koszty związane z kredytem mogą być niższe.

Każda firma, powinna więc robić wszystko, żeby jej wizerunek był jak najlepszy. Można zacząć od najprostszych rzeczy. Można np. poszukać, czy w naszej okolicy nie działa producent opakowań foliowych, by wyprodukować dużą ilość reklamówek z logo firmy, które później można rozdawać w ramach akcji promocyjnej.
Czy pomaga to w poprawie wizerunku firmy? Z całą pewnością tak. Firma, która produkuje różnego rodzaju opakowania foliowe, worki foliowe, czy wspomniane reklamówki, może nam zresztą pod tym względem doradzić, gdyż posiada doświadczenie w „promowaniu” innych marek. Współpraca z taką firmą może być tym bardziej owocna, że zwykle ma ona w swojej ofercie bardzo dużo produktów, na których logo firmy, czy inne o niej informacje mogą być umieszczone. Można tu wymienić kosmetyczki, czy pokrowce na opony czy ubrania. Dzięki temu, producent opakowań foliowych, pozwoli nam „dotrzeć” praktycznie do każdego, co znacznie poprawi wizerunek naszej firmy.

Kolejnym znakomitym przykładem mogą być firmowe kubki, długopisy itp. Idąc dalej, nie możemy zapominać o różnego rodzaju akcjach wspomagających mniejsze lub większe społeczności lokalne. Fundowanie nagród, wspieranie lokalnych inicjatyw z pewnością pomogą w uzyskaniu pozytywnego wizerunku. Jest jeszcze wiele innych sposobów, by dobrze nasza firma była odbierana. I powinniśmy się o to starać, gdyż dzięki temu możemy mieć tylko same korzyści, jak chociażby obniżenie kosztów kredytów firmowych.0 Komentarze