Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak uniknąć likwidacji spółki z o.o.?


Wysoki wskaźnik bezrobocia, trudności w znalezieniu pracy dla siebie albo po prostu chęć pracy na własny rachunek, to najczęstsze powody otwierania działalności gospodarczej. W przypadku mikroprzedsiębiorstw najczęstszą formą jest indywidualna działalność gospodarcza. Jeśli zaczynamy współpracę z kilkoma innymi osobami wówczas wygodniejsze staje się założenie spółki z o.o. Co jednak zrobić, kiedy interes nie idzie zbyt dobrze? Jak ustrzec się przed koniecznością likwidacji spółki?
Kiedy likwidacja spółki nie jest dobrym pomysłem?
Zlikwidowanie spółki z o.o. jest równoznaczne z zaprzestaniem jej działalności. Konieczne staje się wówczas zwolnienie pracowników, unieruchomienie sprzętu, zerwanie umów z dotychczasowymi kontrahentami itd. Zanim jednak poddamy nierentowny dla nas biznes do likwidacji warto dobrze się zastanowić czy rzeczywiście jest to konieczne.

Jak można zapobiec likwidacji spółki?
Jak już wyżej wspomniano likwidacja spółki z o.o. wiąże się bardzo często z koniecznością zwolnienia pracowników. Nie jest to nigdy dobre rozwiązanie, dlatego zanim podejmiemy decyzję o zakończeniu działalności warto dokładnie zapoznać się z możliwościami dającymi szanse na dalszą pracę zakładu. Wśród nich jest m.in. poszukiwanie inwestora. Nie jest to proste, ale jeśli uda się znaleźć kolejnego wspólnika, który wniesie do spółki nowe pomysły, swoją wiedzę i doświadczenie oraz pieniądze, bardzo możliwe, że firma zacznie dalej sprawnie funkcjonować. Jeśli nie chcemy już prowadzić działalności wówczas zamiast likwidować spółkę można ją sprzedać. W Polsce działa kilka firm zajmujących się handlem spółkami. Wystarczy zgłosić się do takiej firmy, a jej pracownicy przygotują spółkę do sprzedaży i poszukują odpowiedniego kupca. Sprzedaż spółki ma wiele zalet. Przede wszystkim nie wiąże się ze zwalnianiem pracowników, ponadto zakupiony park maszynowy może być nadal wykorzystywany. Jednak to nie jedyne zalety sprzedaży firmy. Kolejną jest fakt, że właściciele spółki mają szanse na odzyskanie przynajmniej części zainwestowanych pieniędzy.

Wielu przedsiębiorców przez lata buduje swoją markę, ale pewnego dnia dochodzi do tego, że dalsze funkcjonowanie firmy już się im nie opłaca. Wówczas jedną z pierwszych myśli jest zlikwidowanie jej. Warto jednak pamiętać, że są metody na uratowanie przedsiębiorstwa. Można chociażby poszukać inwestora albo spróbować sprzedać spółkę ograniczając w ten sposób straty, a niekiedy nawet uzyskując niewielkie zyski.

Artykuł opracowany przy pomocy spolki-excelio.pl/0 Komentarze