Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

* * * * *

Jedziesz na wakacje? - zobacz gdzie najlepiej kupić walutę

waluty

Klimat jaki panuje w naszym kraju, jest bardzo zmienny. W związku z tym, bardzo trudno przewidzieć, jaką pogodę będziemy mieli za kilka dni. Tym bardziej ciężko jest powiedzieć, czy podczas naszego urlopu, który zwykle planujemy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, aura będzie nam sprzyjać, czy też nie. A przecież ci, którzy wybierają się na urlop w czasie lata, chcieli by mieć same słoneczne dni, a ci którzy chcą pojechać na narty, mają nadzieję, że na stokach narciarskich będzie wystarczająca ilość śniegu.

W związku z tymi problemami pogodowymi, coraz więcej naszych rodaków decyduje się na zarezerwowanie swojego urlopu poza granicami naszego kraju. Oczywiście i w znanych kurortach turystycznych pogoda może nas zaskoczyć, jednakże prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest dużo mniejsze.

Wybierając się na urlop, powinniśmy pomyśleć także o jego aspekcie finansowym. Albowiem nie możemy dopuścić do sytuacji, gdy po jego zakończeniu, na naszym bankowym koncie pojawi się 0 lub co gorsze, pojawi się debet. Jest to zwłaszcza ważne dla wszystkich tych, którzy na urlop wybierają się właśnie za granicę.

Jadąc do jakiegoś kraju, musimy wiedzieć, że środkami płatniczymi nie będą tam złotówki. W związku z tym, musi zaopatrzyć się w walutę, która obowiązuje w danym państwie. Jeżeli tego nie zrobimy, na pewno będziemy musieli korzystać z naszych kart debetowych czy kredytowych, by płacić nimi za zakupy, kolacje czy też wybierać gotówkę w bankomatach. Niestety jest to dla nas zupełnie nieopłacalne. Albowiem nasz bank, przeliczy walutę po bardzo niekorzystnym dla nas kursie, a na dodatek może jeszcze nas obarczyć prowizją za transakcję. Po powrocie do kraju, gdy zobaczymy nasz wyciąg, możemy więc nieźle się zdziwić, kiedy zobaczymy o ile przepłaciliśmy, zapominając o wymianie walut.

Gdzie możemy zaopatrzyć się w waluty? Mamy trzy miejsca. Pierwszym są banki, drugim kantory stacjonarne, a trzecim kantory w Internecie. Zdecydowanie najbardziej opłacalne jest to trzecie rozwiązanie, gdyż przelicznik walut jest tam najlepszy. Spready są minimalne, więc np. w porównaniu do banków, waluty możemy kupić o 6-7% taniej. A ponieważ kantory online często stosują różnego rodzaju promocje, zwłaszcza dla nowych klientów, różnica ta może okazać się jeszcze większa.

Pamiętamy, że urlop to nie tylko czas wypoczynku i nabierania nowych sił do pracy. Musimy pamiętać, aby podczas naszych wolnych dni, postępować w sposób odpowiedzialny, także pod względem finansowym, aby nie popaść w różnego rodzaju tarapaty.0 Komentarze