Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak uzyskać kredyt pracując za granicą?

kredyt emigracja kredyt za granicą

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i, co za tym idzie, otwarcie zagranicznych rynków, zapoczątkowało migracje zarobkowe milionów Polaków. Aktualnie szacuje się, że poza granicami Polski żyje i pracuje prawie 2,5 miliona naszych rodaków. Polacy najczęściej osiedlają się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii oraz Irlandii. Pomimo tego, że część planuje pozostać na zachodzie na stałe, wielu deklaruje chęć wrócenia do Polski. Tym, co najbardziej zachęca do powrotu, są rodzina i przyjaciele.
To właśnie z myślą o najbliższych emigranci często rozważają możliwość zakupu nieruchomości na terenie ojczyzny. Zazwyczaj wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Czy banki posiadają w swoich ofertach kredyt dla Polaków za granicą? Jak się o niego starać?

Dobrą wiadomością jest fakt, że wiele banków umożliwia przydzielenie kredytów Polakom na emigracji. Niestety, nie jest to łatwa procedura. Podobnie jak w przypadku klientów pracujących na terenie naszego kraju, podstawowym wymogiem jest przedstawienie zaświadczenia o zarobkach (większość banków dysponuje własnymi wzorami w języku angielskim). Ponadto, do banku należy dostarczyć przetłumaczoną na język polski umowę o pracę. Niektóre instytucje mogą wymagać również wyciągów z konta, na które wpływa wynagrodzenie i pozwolenia na pracę w danym państwie (jeżeli jest konieczne). Często niezbędne jest przedstawienie historii kredytowej w kraju zatrudnienia.

Uzyskanie takiego dokumentu należy do obowiązków kredytobiorcy. W zależności od kraju procedury jego wydawania mogą się różnić. Dokument ten musi zostać przetłumaczony na język polski. Oczywiście, przed przyznaniem kredytu bank sprawdzi naszą historię również w polskim Biurze Informacji Kredytowej. Wszystkie dokumenty wymagające przełożenia na język polski muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Ze względu na dużą ilość formalności, jakich trzeba dopełnić przed bankiem, starania o kredyt warto rozpocząć od konsultacji z doradcą finansowym (konsultanci z portalu Aconto specjalizują się między w innymi w kredytach dla Polaków za granicą).

1 lipca 2014 roku w życie weszła ustawa regulująca warunki przyznawania kredytów hipotecznych w obcych walutach. Według jej założeń waluta kredytu musi być zbieżna z tą, w jakiej kredytobiorca otrzymuje wynagrodzenie. Większość banków jest w stanie zaproponować klientom pracującym za granicą pożyczkę w euro, co pozwala na kredyt w Holandii, Irlandii lub Niemczech. Niestety, w większości placówek nie ma ofert umożliwiających zaciągnięcie kredytu w funtach brytyjskich, koronach duńskich, szwedzkich lub norweskich. Zgodnie z przytoczoną ustawą, uzyskanie kredytu przez osoby zarabiające w tych walutach może być trudnym zadaniem.

Kredyt dla Polaków za granicą jest możliwy do uzyskania, chociaż wiąże się z wieloma formalnościami. Przed udaniem się na banku, warto skorzystać z porad doradcy specjalizującego się w pożyczkach dla emigrantów. Najlepszych konsultantów znajdziesz na platformie aconto.pl. Doradcy finansowi z Aconto pomogą Ci dopełnić wszelkich procedur, a także wybiorą dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę bankową.1 Komentarze

Zdjęcie
prezesik24
sty 16 2017 13:34

Tacy świetni doradcy, a nie wiedzą, że są banki w których nie ma potrzeby tłumaczenia dokumentów ?

Ze jak najbardziej są banki udzielające kredytów w GBP i USD ??

Przecież takie artukuły zamiast pomagać straszą klientów.