Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Kredyty hipoteczne


Czy kredyt hipoteczny jest dobrym rozwiązaniem?

paź 12 2018 08:38 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Zdecydowana większość z nas marzy o swoim własnym domu lub mieszkaniu. Niestety każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile pieniędzy musimy wydać, by jakąś nieruchomość kupić lub wybudować. I zdecydowana większość z nas nie ma takich pieniędzy, by wejść w jej posiadanie. Nie ma się więc co dziwić, że spora część Polaków musi mieszkania wynajmować lub mieszka z rodzicami. Można się więc zastanowić co zrobić, by jednak własne mieszkanie kupić. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się kredyt hipoteczny, który pomógł już rozwiązać problem z nieruchomością wielu ludziom.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny

Analiza kredytu mieszkaniowego

wrz 02 2018 12:55 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Rynek kredytowy rozwija się w kraju bardzo dynamicznie, a ustawa o kredycie hipotecznym dała większe bezpieczeństwo współpracy z dużymi instytucjami finansowymi. Kredyt mieszkaniowy to zdecydowanie najpopularniejsza kategoria przeznaczona do finansowania nieruchomości. Dlaczego właśnie na taki typ zobowiązania warto się zdecydować?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt na mieszkanie i 2 więcej...

Kiedy zostaną wypłacone pieniądze z kredytu hip...

cze 12 2018 22:17 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Każdy kto ubiegał się o kredyt hipoteczny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby go dostać, czeka nas sporo formalności, które dla większości z nas przeciągają się w nieskończoność. Sama dokumentacja związane ze złożeniem wniosku jest bardzo obszerna, a my sami jako wnioskodawcy, musimy spełnić wiele warunków, by kredyt został nam przyznany. Ale w całej sprawie jest również ważna jeszcze jedna sprawa - kiedy dostaniemy pieniądze z naszego kredytu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny


Jak zrefinansować drogi kredyt hipoteczny

maj 05 2018 04:32 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Zaciągając kredyt hipoteczny, zawsze szukamy banku, który będzie w stanie zaoferować nam najlepszy czyli zwykle najtańsze kredyt hipoteczny. Nikt nie lubi przepłacać, więc jeżeli mamy możliwość spłacania niskich rat, staramy się taką okazję wykorzystać. Jednakże kredyt hipoteczny, to zobowiązanie na wiele lat, a w tym czasie, oferty banków mogą ulec zmianie. Co więc gdy nasz kredyt hipoteczny, który w trakcie gdy go braliśmy był najtańszy, teraz już wcale taki nie jest? Otóż możemy skorzystać z tzw. kredytu refinansowego.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt refinansowy i 1 więcej...

Czy singiel może dostać kredyt hipoteczny

sty 17 2018 20:28 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne, bardzo często są jedynym sposobem na nabycie własnej nieruchomości. Dlatego też, wiele osób zwyczajnie nie ma wyjścia i idzie do banku, by złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Robią to zarówno osoby w związkach (formalnych i nieformalnych), a także single, czyli osoby prowadzące samotnie gospodarstwo domowe. Czy w obydwu przypadkach banki w podobny sposób rozpatrują wnioski o kredyt hipoteczny? Czy singiel może ubiegać się o kredyt hipoteczny?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...


Czy każdy może dostać kredyt hipoteczny

sty 12 2018 08:30 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Oglądając reklamy banków, oferujących kredyty hipoteczne, można dojść do wniosku, że uzyskać je można w sposób bardzo łatwy, szybki i bez najmniejszych problemów. Może się też wydawać, że dostać je może każda osoba, która tylko w banku złoży wniosek. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna i nie każda osoba może kredyt hipoteczny uzyskać. Albowiem kredyty hipoteczne, zwykle zaciągane są na bardzo wysokie kwoty, więc bank musi dokładnie sprawdzić osoby, które chcą taki kredyt zaciągnąć. Sprawdźmy więc, na co banki zwracają największą uwagę, sprawdzając swoich klientów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Kosztorys a kredyt hipoteczny

lis 09 2017 19:18 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny na budowę domu, wnioskodawcy muszą przedstawić w banku bardzo dużo dokumentów. Chodzi min. o dokumenty potwierdzające nasze dochody, czy też o określenie kosztów, które ponosimy każdego miesiąca. Ale jednym z ważniejszych dokumentów jakie będzie wymagał od nas bank, z całą pewnością będzie kosztorys budowlany. Jest on potrzebny, by oszacować jakie koszty będą ponoszone w czasie prac budowlanych, dzięki czemu będzie można określić, ile pieniędzy będzie potrzeba, by inwestycję zakończyć.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny


Kto powinien korzystać z porównywarki kredytów...

wrz 11 2017 22:57 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Oferta banków jest bardzo szeroka. I nawet w ramach jednego produktu, może ona mieć kilka wersji. W związku z tym, szukając banku w którym złożymy wniosek o kredyt czy też założymy lokatę, możemy mieć sporo problemów, by znaleźć ten bank, który najbardziej będzie odpowiadał naszym wymaganiom i miał dla nas najkorzystniejsze warunki.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy warto spłacać kredyt hipoteczny przed czasem

sie 18 2017 07:07 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Decydując się na kredyt hipoteczny, rozkładamy jego spłatę na 20-30 lat. A wszystko dlatego, że w grę wchodzi tu bardzo duża gotówka, więc mało kogo stać na to, aby takie zobowiązanie spłacić szybciej. Dla wielu tego rodzaju kredyt jest sporym obciążeniem i to zarówno pod względem finansowym, jak i psychicznym, gdyż cały czas “z tyłu głowy” mamy to, że jeszcze bardzo długo musimy spłacać raty do banku. W związku z tym, bardzo często myślimy o wcześniejszej spłacie kredytu, by jak najszybciej się go “pozbyć”.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny


Jak mądrze zaciągnąć kredyt hipoteczny

lip 19 2017 17:54 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Ileż to razy śniliśmy o posiadaniu własnego domu lub mieszkania. Niestety tego rodzaju inwestycja jest niezmiernie trudna do zrealizowania, gdyż potrzeba na nią ogromnej ilości środków finansowych, a nie każdy je posiada. W związku z tym często jedynym sposobem na zrealizowanie naszych snów, jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego, dzięki któremu możemy stać się właścicielem upragnionej nieruchomości.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...