Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Kredyty hipoteczne


Czy singiel może dostać kredyt hipoteczny

sty 17 2018 20:28 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne, bardzo często są jedynym sposobem na nabycie własnej nieruchomości. Dlatego też, wiele osób zwyczajnie nie ma wyjścia i idzie do banku, by złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Robią to zarówno osoby w związkach (formalnych i nieformalnych), a także single, czyli osoby prowadzące samotnie gospodarstwo domowe. Czy w obydwu przypadkach banki w podobny sposób rozpatrują wnioski o kredyt hipoteczny? Czy singiel może ubiegać się o kredyt hipoteczny?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Czy każdy może dostać kredyt hipoteczny

sty 12 2018 08:30 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Oglądając reklamy banków, oferujących kredyty hipoteczne, można dojść do wniosku, że uzyskać je można w sposób bardzo łatwy, szybki i bez najmniejszych problemów. Może się też wydawać, że dostać je może każda osoba, która tylko w banku złoży wniosek. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna i nie każda osoba może kredyt hipoteczny uzyskać. Albowiem kredyty hipoteczne, zwykle zaciągane są na bardzo wysokie kwoty, więc bank musi dokładnie sprawdzić osoby, które chcą taki kredyt zaciągnąć. Sprawdźmy więc, na co banki zwracają największą uwagę, sprawdzając swoich klientów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Kosztorys a kredyt hipoteczny

lis 09 2017 19:18 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny na budowę domu, wnioskodawcy muszą przedstawić w banku bardzo dużo dokumentów. Chodzi min. o dokumenty potwierdzające nasze dochody, czy też o określenie kosztów, które ponosimy każdego miesiąca. Ale jednym z ważniejszych dokumentów jakie będzie wymagał od nas bank, z całą pewnością będzie kosztorys budowlany. Jest on potrzebny, by oszacować jakie koszty będą ponoszone w czasie prac budowlanych, dzięki czemu będzie można określić, ile pieniędzy będzie potrzeba, by inwestycję zakończyć.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny


Kto powinien korzystać z porównywarki kredytów...

wrz 11 2017 22:57 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Oferta banków jest bardzo szeroka. I nawet w ramach jednego produktu, może ona mieć kilka wersji. W związku z tym, szukając banku w którym złożymy wniosek o kredyt czy też założymy lokatę, możemy mieć sporo problemów, by znaleźć ten bank, który najbardziej będzie odpowiadał naszym wymaganiom i miał dla nas najkorzystniejsze warunki.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy warto spłacać kredyt hipoteczny przed czasem

sie 18 2017 07:07 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Decydując się na kredyt hipoteczny, rozkładamy jego spłatę na 20-30 lat. A wszystko dlatego, że w grę wchodzi tu bardzo duża gotówka, więc mało kogo stać na to, aby takie zobowiązanie spłacić szybciej. Dla wielu tego rodzaju kredyt jest sporym obciążeniem i to zarówno pod względem finansowym, jak i psychicznym, gdyż cały czas “z tyłu głowy” mamy to, że jeszcze bardzo długo musimy spłacać raty do banku. W związku z tym, bardzo często myślimy o wcześniejszej spłacie kredytu, by jak najszybciej się go “pozbyć”.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny


Jak mądrze zaciągnąć kredyt hipoteczny

lip 19 2017 17:54 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Ileż to razy śniliśmy o posiadaniu własnego domu lub mieszkania. Niestety tego rodzaju inwestycja jest niezmiernie trudna do zrealizowania, gdyż potrzeba na nią ogromnej ilości środków finansowych, a nie każdy je posiada. W związku z tym często jedynym sposobem na zrealizowanie naszych snów, jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego, dzięki któremu możemy stać się właścicielem upragnionej nieruchomości.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Kredyt hipoteczny - kto może stać się Twoim wsp...

lip 14 2017 15:44 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Przystąpienie do kredytu hipotecznego z drugą osobą zwiększa naszą zdolność kredytową. Poszukując współkredytobiorcy trzeba koniecznie zapytać o jego historię kredytową – bank z pewnością wnikliwie ją przeanalizuje. Kto może zaciągnąć z nami kredyt i jakie warunki musi spełnić, by to zrobić?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 2 więcej...


Pożyczki hipoteczne - duże kwoty, ale i duże ry...

cze 30 2017 09:51 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Istnieje wiele nagłych sytuacji, w których tylko pożyczka jest w stanie rozwiązać nasze problemy finansowe. Jednak nie tylko bank może nam pożyczyć pieniądze. Jeśli zdaniem tej instytucji nie mamy zdolności kredytowej, innym wyjściem może być wsparcie finansowe od firmy pożyczkowej. Choć tu zasady są zdecydowanie łagodniejsze, niestety i w firmach pożyczkowych możemy dostać odmowę. Wówczas musimy dobrze poszukać oferty pożyczki albo dać coś w zamian. Właśnie tak działają pożyczki hipoteczne, które umożliwiają pożyczenie dużej kwoty pieniędzy, ale w zastaw trzeba dać jakąś nieruchomość. Tego typu pożyczki coraz częściej pojawiają się na rynku finansowym i są coraz bardziej opłacalne. Jak to działa w praktyce?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...

Czy można wydłużyć okres spłaty kredytu hipotec...

cze 12 2017 07:42 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Składając wniosek o kredyt hipoteczny, decydujemy się na pożyczenie sporej kwoty pieniędzy. Aby nie płacić zbyt wysokich miesięcznych rat, najczęściej „rozbijamy” termin spłaty na długi czas i ewentualnie gdy mamy jakieś nadwyżki finansowe, spłacamy zadłużenie nieco szybciej. Jednakże podczas spłaty długu, mogą w naszym życiu przytrafić się różne nieprzewidziane sytuacje, które sprawią, że nasza sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu. Może się wtedy okazać, że nie mamy wystarczającej ilości pieniędzy, aby terminowo oddawać do banku miesięczną ratę. Co wtedy zrobić? Jednym ze sposobów wyjścia z takiej sytuacji, jest wydłużenie okresu spłaty kredytu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny


Ile musisz zebrać pieniędzy, by kupić kawalerkę?

maj 18 2017 13:18 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Rozważasz możliwość wzięcia kredytu hipotecznego na zakup pierwszej kawalerki? A może decyzja: „Kupię mieszkanie!” została już podjęta? Jeśli zastanawiasz się, jak uzbierać pieniądze na opłacenie wkładu własnego, ile musisz zarabiać i jakie inne warunki powinieneś spełnić, aby otrzymać kredyt, zapoznaj się z treścią artykułu. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby prawidłowo ocenić zdolność kredytową i jakie dodatkowe opłaty poniesiesz, gdy zdecydujesz się na zakup mieszkania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****