Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym się wspomagać w szukaniu najlepszych kredytów hipotecznych?

kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to dla wielu osób niezmiernie zawiły proces. Tym bardziej, że pożyczamy zwykle bardzo dużo pieniędzy, więc często zastanawiamy się kilka razy, zanim zrobimy następny krok, który zbliża nas do uzyskania upragnionych pieniędzy, które mają nas przybliżyć do momentu, w którym staniemy się właścicielem nieruchomości.
Problemy związane z kredytem hipotecznym, bardzo często pojawiają się już na samym początku, czyli w momencie wyboru banku, w którym możemy złożyć wniosek o kredyt. Jest to kłopotliwe, zwłaszcza dla osób, które nie mają z finansami nic wspólnego. Co więc robimy gdy szukamy banku który ma dla nas najlepszą ofertę? Cześć z nas siada przed komputerem i w Internecie szuka stron, na których znajduje się kalkulator kredytu hipotecznego. Zasada działania takiego kalkulatora jest bardzo prosta. Wpisujemy zwykle w odpowiednie rubryki kwotę która nas interesuje, okres po jakim zadłużenie spłacimy, wartość nieruchomości itp. Kalkulator pokaże nam oferta którego banku, przy podanych przez nas założeniach, będzie najlepsza pod względem oprocentowania. Jeżeli zdecydujemy się by w ten sposób wybrać nasz kredyt hipoteczny, powinniśmy skontaktować się z 3-4 bankami znajdującymi się na szczycie listy i dopiero spośród nich wybrać najlepszą ofertę.

Kolejnym sposobem na wybranie kredytu hipotecznego, jest udanie się do doradcy kredytowego. Posiada on oferty praktycznie wszystkich banków, oferujących ten rodzaj kredytu, więc po podaniu mu wszystkich informacji związanych z naszymi dochodami, kosztami i nieruchomością, poda on nam podobnie jak wspomniany wcześniej kalkulator najlepszą dla nas ofertę. Dużą zaletą korzystania z doradcy jest fakt, że może on pomóc nam w załatwianiu formalności, związanych z uzyskaniem kredytu.
Jeżeli chcemy samodzielnie dowiedzieć się w którym banku najlepiej pożyczyć pieniądze, możemy chodzić od jednego oddziału do drugiego i pytać o oferty. Na pewno będzie to wymagało od nas trochę wysiłku i czasu, ale za to możemy dowiedzieć się wszystkiego, co nas interesuje. Jest to tym ważniejsze, że banki często podchodzą do swoich klientów w sposób bardzo indywidualny i pozwalają na małą negocjację warunków umowy.

Jest jeszcze kilka innych sposobów na znalezienie najlepszego banku dla naszego kredytu hipotecznego. Możemy np. opierać się na opiniach członków naszej rodziny, znajomych czy też osób które wypowiadają się na forach internetowych. Czasami przy wyborze banku, kierujemy się lojalnością i przyzwyczajeniem i po prostu wybieramy bank, w którym mamy rachunek oszczędnościowy czy konto oszczędnościowe. Często banki dla swoich stałych klientów mają dużo lepsze warunki, więc może nam się to opłacać.

Jak widać, sposobów na wybranie banku w którym zaciągniemy kredyt hipoteczny jest kilka. Który jest najlepszy? Trudno na to pytanie odpowiedzieć. Każdy będzie miał tu własne zdanie i będzie szukał inaczej. Ważne jednak, aby wybrać tak, aby za kredyt po pierwsze nie przepłacać, a po drugie, aby wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu załatwić szybko i bez zbytniego wysiłku.0 Komentarze