Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kredyty hipoteczne w 2017 roku


Szybkimi krokami zbliża się koniec roku. Od nowego, w wielu aspektach naszego życia, czekają nas zmiany, które fundują nam politycy czy osoby odpowiedzialne za finanse. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne. Od przyszłego roku, ponownie zmienią się nieco zasady ich udzielania.
Główną zmianą, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne w 2017 roku, będzie podniesienie minimalnego wkładu własnego. Z obecnych 15% zostanie on podniesiony do 20%. A wszystko przez Rekomendacje S, która w roku 2013 została wprowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego. To właśnie ta rekomendacja, narobiła sporo „szumu” i zmieniła zasady przyznawania kredytów hipotecznych. Przed jej wprowadzeniem, banki mogły kredytować nawet 100% inwestycji, związanych z nieruchomością. Dla klientów, było to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednak dla banków, było to spore ryzyko, związane ze zmianami cen na rynku nieruchomości. W związku z tym, autorzy Rekomendacji S, postanowili, że w poszczególnych latach od jej wprowadzenia, wkład własny będzie się stopniowo zwiększał, aż osiągnie wspomniane 20%. Na pewno dla osób, które chcą zaciągnąć kredyt hipoteczny, odłożenie aż 20% wartości inwestycji, może być nie lada problemem. Jednakże jeżeli nie możemy odłożyć przed zaciągnięciem pieniędzy, to jak będziemy spłacać raty kredytu? Może nas to więc sporo nauczyć. Jest też kilka sposobów, nie wkład własny w wysokości 20% nieco „ominąć”. Albowiem banki traktują jako pieniądze klienta działkę na której ma zostać wybudowany dom, rozpoczętą inwestycję budowlaną, czy też dopłaty uzyskane z programu Mieszkanie dla Młodych. Ponadto, jeżeli kredyt będzie zabezpieczony inną nieruchomością, o wartości powyżej 100 000 zł, także nie musimy mieć własnych środków do kredytu (może to być nieruchomość osoby trzeciej). Jeszcze innym rozwiązaniem, jest ubezpieczenie wkładu własnego (dodatkowe kilkaset złotych rocznie doliczane do raty).
Co zmieniła jeszcze wspomniana Rekomendacja S? Przede wszystkim nakazała udzielanie kredytów w takiej walucie, w jakiej dochody uzyskują wnioskodawcy. Określiła też maksymalny okres kredytowania na 35 lat, a także zmieniła wartość wskaźnika LTV (wskaźnik określający stosunek zaciągniętego do wartości nieruchomości.
Jeżeli więc chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny na „starych” zasadach z 15% wkładu własnego, musimy się spieszyć, gdyż na złożenie wniosku pozostało jeszcze tylko kilka tygodni.0 Komentarze