Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Niepokoi Cię kurs franka szwajcarskiego? Zobacz jak kupić go najtaniej

kredyt hipoteczny frank szwajcarski chf

Pomimo częstych doniesień o planowanych zmianach w prawie, które maja przynieść pomoc dla kredytobiorców, problem kursu franka szwajcarskiego dotyczy wielu Polaków. Kurs jest nadal przedmiotem sporego zaniepokojenia, a osoby spłacające kredyt szukają nowych metod oszczędzania na zakupie waluty. Jak sobie pomóc?
Kredytobiorcy powinni przede wszystkim poświęcić swoją uwagę poszukiwaniu najtańszej waluty i stałemu obserwowaniu kursów walut. Nieuchronnie jednak przychodzi moment, w którym franki trzeba kupić, by spłacić kolejną ratę kredytu hipotecznego.

Część „frankowiczów” zdecydowała się już na założenie kont walutowych i poszukuje wciąż atrakcyjnych ofert, by zasilić konto możliwie największą kwotą okazyjnie zakupionych franków szwajcarskich. To słuszna polityka, pozwala bowiem zabezpieczyć się na wypadek utraty źródła dochodów lub przerwą w ich uzyskiwaniu. Gdzie jednak szukać atrakcyjnych ofert?

Można oczywiście szukać waluty w kantorach online lub stacjonarnych albo skupić się na ofercie banków. Jednak dodatkowe koszty i zaangażowanie związane z poszukiwaniami poza internetem mogą zniechęcać. Wiele osób boi się także korzystania z kantorów online. Część nie posiada kont walutowych, choć aktualnie warto rozważyć otwarcie takiego rachunku. Zwłaszcza, że internet pozwala jednak zaoszczędzić, a znalezienie atrakcyjnej oferty nie jest niemożliwe. Warto przemyśleć sprawy wcześniej, kurs bowiem znowu może zmienić się na jeszcze bardziej niekorzystny.

Społecznościowa platforma pozwoli na oszczędzanie

Jedną efektywnych metod obserwacji kursu franka może być przyglądanie się ofertom zamieszczanym na społecznościowej platformie wymiany walut. Działanie Walutomatu polega na umożliwieniu przeprowadzania transakcji pomiędzy użytkownikami platformy. Jest to forma bezpieczna i może przynieść wymierne korzyści. To, jakich oszczędności dokonamy korzystając z oferty zamieszczonej na stronie można łatwo obliczyć za pomocą wygodnego kalkulatora, który jest stale aktualizowany.

Ofertę można na bieżąco śledzić i dokonać zakupu wtedy, gdy będzie ona dla nas satysfakcjonująca. Wszystkie aktualne kursy można śledzić na stronie internetowej, ustawiając interesującą nas walutę, na przykład franka szwajcarskiego – www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/.

Kupuj na bieżąco i oszczędzaj

Monitorowanie cen powinno wejść w nawyk – dzięki temu oszczędzanie na zakupie waluty stanie się znacznie prostsze. Konkurencja silnie wpływa na atrakcyjność ofert, a niska prowizja pobierana przez platformę także ma znaczenie dla wysokości cen. Co więcej, swoje zakupy można składać z kilku wybranych ofert innych użytkowników, kompilując je w żądaną kwotę.

Choć często oszczędności stają się nieznaczne, w skali roku można naprawdę zaoszczędzić. W przypadku bardzo wysokich kredytów, przed jakąkolwiek pomocą rządową można samodzielnie nauczyć się oszczędzać na spłacie kredytu walutowego.0 Komentarze