Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Mądre pożyczanie


Zakupy na raty za 0% - czy to możliwe

wrz 14 2017 06:18 | Marcin w Mądre pożyczanie

Do naszego domu potrzebujemy wiele mebli i sprzętów. Bo jak żyć bez łóżka, szafy, lodówki czy pralki. Niestety nie są to zbyt tanie produkty, więc nie zawsze jesteśmy w stanie “wyłożyć” od razu odpowiednią gotówkę, by potrzebny nam przedmiot kupić. Dlatego też często decydujemy się kupować niezbędne sprzęty w systemie ratalnym. Jest to tym bardziej korzystne, że wiele sklepów reklamuje swoje zakupy ratalne jako bezkosztowe. Oznacza to, że cena towaru jest dzielona na ilość rat i odpowiednie kwoty pozostają nam do spłaty. Czy takie darmowe raty to prawda? Czy nie ma tu jakiegoś haczyka? Napiszemy o tym za chwilę.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy karta kredytowa buduje naszą historię kredy...

wrz 12 2017 06:38 | Marcin w Mądre pożyczanie

Wszyscy chyba doskonale zdają sobie sprawę z tego, że banki na wszelkie sposoby starają się zabezpieczyć swoje pieniądze i zanim pożyczką komuś pieniądze, dokładnie go sprawdzą. Sprawdzenie to nie polega tylko na kontrolę dochodów i wydatków, ale także na sprawdzenie, jak wygląda nasza historia kredytowa. Mogą to zrobić w bardzo prosty sposób, gdyż informacje o naszym zadłużeniu czy o sposobach jego spłaty są przechowywane w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego tak ważne jest, by nasza historia kredytowa wyglądała jak najlepiej.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    historia kredytowa i 1 więcej...

Jak uniknąć wyłudzenia kredytu na nasze dane os...

wrz 06 2017 21:04 | Marcin w Mądre pożyczanie

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nasze dane osobowe są niezwykle ważne i nie powinny one trafić w niepowołane ręce. Dlatego musimy jak najbardziej je chronić, aby nikt z naszych danych nie korzystał zaciągając na nasze konto kredyt, biorąc telefon itp. Poniżej przedstawimy prostu sposób, który pozwoli nam na uniknięcie kłopotów gdy ktoś wejdzie w posiadanie naszych danych osobowych.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    BIK, Biuro Informacji Kredytowej


Skąd wziąć pieniądze na remont domu lub mieszkania

wrz 05 2017 06:09 | Marcin w Mądre pożyczanie

Posiadanie własnego domu lub mieszkania, to marzenie dla wielu osób, zwłaszcza tych którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie. Jeżeli więc staniemy się już szczęśliwym posiadaczem własnej nieruchomości, jesteśmy niezmiernie szczęśliwi. Jednakże musimy sobie zdawać sprawę z tego, że od czasu do czasu w naszym domu lub mieszkaniu coś się będzie psuło, coś trzeba będzie wymienić, a nawet będziemy musieli przeprowadzić nieco większy remont. A jak wiadomo, niesie to za sobą spore wydatki. Nie wszyscy mają na koncie odłożoną wystarczającą ilość gotówki, która pozwoli remont wykonać. W związku z tym, będziemy musieli gdzieś pieniądze pożyczyć.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    pożyczka na remont i 4 więcej...

Gdzie można pożyczyć pieniądze

sie 30 2017 22:04 | Marcin w Mądre pożyczanie

W naszym życiu mogą trafić się momenty, w których zmuszeni jesteśmy pożyczyć pieniądze. Czasem są to niewielkie kwoty, które pozwolą nam załatać chwilową dziurę w domowym budżecie, a czasem kwoty dosyć poważne, gdy chcemy np. kupić mieszkanie, czy też, rozwinąć naszą firmę. Na całe szczęście, we współczesnym świecie, mamy wiele różnych sposobów, by uzyskać dodatkowe środki. Wszystkie mają swoje wady i zalety, a ich wybór, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyty, pożyczki, banki, SKOK-i i 3 więcej...


Pożyczka na wyprawkę szkolną

sie 23 2017 21:15 | Marcin w Mądre pożyczanie

Lipiec i sierpień, to miesiące, w których najczęściej udajemy się na urlopy i wypoczywamy nabierając sił na kolejne miesiące pracy czy też nauki. Bardzo często w tym okresie czasu wydajemy więcej pieniędzy niż zwykle, więc może się zdarzyć, że po powrocie z naszego wypoczynku, na bankowym koncie może pojawić się zero, czy też nawet debet. A musimy sobie zdawać sprawę z tego, że przecież gdy skończą się wakacje, to nasze dzieci będą musiały wrócić do szkoły. A z tym powrotem wiążą się spore wydatki.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym jest odpowiedzialne pożyczanie

sie 15 2017 06:21 | Marcin w Mądre pożyczanie

Na pewno wiele osób słyszało określenie „odpowiedzialne pożyczenie”. Mówimy tak o tych firmach, które udzielają pożyczek chwilówek w sposób odpowiedzialny i nie przyznają wniosków każdemu, kto się o nie ubiega.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    odpowiedzialne pożyczanie


Jakie obowiązki informacyjne ma kredytodawca

lip 13 2017 17:36 | Marcin w Mądre pożyczanie

Zdecydowana większość osób, składająca wnioski o kredyt w banku, nie do końca orientuje się we wszystkich niuansach bankowych. W związku z tym, aby pomóc im w wyszukaniu najlepszej oferty kredytowej, a także w procesowaniu kredytu po złożonym wniosku, na banki z mocy ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim, nałożono wiele obowiązków informacyjnych, które mają nieco “rozjaśnić” wszelkie zawiłości związane z uzyskaniem i spłatą kredytu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak wybrać najtańszy kredyt, porównując RRSO

lip 06 2017 06:43 | Marcin w Mądre pożyczanie

Nikt nie lubi przepłacać. W związku z tym, staramy się zawsze znaleźć taki produkt, czy taką usługę, za którą przy porównywalnej jakości, zapłacimy najmniej. Dokładnie tak samo wygląda sprawa, jeśli chodzi o kredyty. Zazwyczaj wybieramy ten bank, w którym za pożyczone pieniądze, zapłacimy najmniej. Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę, w związku z tym, starają się niektóre koszty „ukryć” by klient nie zwracał na nie za bardzo uwagi. Na całe szczęście, osoby poszukujące najtańszego kredytu, mają bardzo dobry instrument, który niezmiernie ułatwia znalezienie najtańszej oferty. Instrumentem tym jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania czyli w skrócie RRSO.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    RRSO


Gdzie można znaleźć darmową pożyczkę

cze 19 2017 21:02 | Marcin w Mądre pożyczanie

Każdy z nas chciałby pożyczać pieniądze i nic za to nie płacić. Niestety, takie darmowe pożyczki czy kredyty, nie spotyka się na każdym kroku. Ale jeżeli dobrze się rozejrzymy, możemy znaleźć oferty, dzięki którym za pożyczone pieniądze, nic nie będziemy musieli płacić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt, pożyczka, chwilówka i 1 więcej...