Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Mądre pożyczanie


Czym jest sprzedaż ratalna

kwi 17 2019 18:59 | Marcin w Mądre pożyczanie

Z całą pewnością każdy z nas widział w sklepach z meblami lub artykułami AGD/RTV ogłoszenia, z których wynikało że zapłatę za wybrane przez nas produktów możemy rozłożyć na raty. Jest to dla nas doskonała informacja, gdyż dzięki temu możemy często kupić produkt, na którego nie mamy aktualnie odłożonych pieniędzy. Zastanówmy się więc, czym tak naprawde jest sprzedaż ratalna.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    zakupy na raty, sprzedaż ratalna

W czym może pomóc nam otwarta linia kredytowa

kwi 02 2019 09:49 | Marcin w Mądre pożyczanie

Warto mieć pieniądze na niespodziewane wydatki. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego każdy, kto chociaż raz musiał szybko “zorganizować” pieniądze na naprawę samochodu, czy też by naprawić zepsutą pralkę. Dlatego też każdy z nas powinien mieć jakieś pieniądze odłożone na “czarną godzinę”. Niestety wiele osób z różnych zresztą względów takich pieniędzy nie ma. Dlatego warto się zabezpieczyć i postarać się otworzyć w banku w którym mamy nasz rachunek otwartą linię kredytową, która jest do tego rachunku przypisana.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy warto pożyczać pieniądze w SKOK

mar 11 2019 09:24 | Marcin w Mądre pożyczanie

Osoby które muszą pożyczyć pieniądze, mają dzisiaj wiele miejsc, do których mogą się udać z prośbą o kredyt lub pożyczkę. Banki, firmy pozabankowe czy osoby prywatne tylko czekają, aż zjawi się klient, który złoży odpowiedni wniosek. Ale nie zapominajmy, że mamy jeszcze jedną alternatywę, o której często zapominamy. Są to Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe czyli popularne SKOK-i.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    pożyczka w SKOK, pożyczki w SKOK


Jak dostać kredyt refinansowy

lut 04 2019 09:23 | Marcin w Mądre pożyczanie

Szukając najlepszego kredytu hipotecznego zawsze staramy się by była to najlepsza oferta na rynku. Najczęściej czynnikiem determinującym nasz wybór są koszty kredytu i to od niego prawie zawsze uzależniamy wybór banku, w którym złożymy wniosek. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat. W związku z tym, zobowiązanie które dzisiaj ma atrakcyjne warunki, za kilka lat już wcale takie atrakcyjne być nie musi. Na rynku po prostu mogą pojawić się lepsze oferty, dzięki którym kredyty są tańsze. Czy oznacza to, że musimy się z tym pogodzić i płacić więcej niż inni klienci? Oczywiście że nie. W ofercie banków jest bowiem kredyt refinansowy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredy refinansowy

Jak korzystać z kalkulatora kredytowego

sty 19 2019 05:33 | Marcin w Mądre pożyczanie

Osoby które nie wiedzą jak wyliczyć ratę kredytu, często chodzą do banków, by na miejscu pokazano im ile będą musieli miesięcznie płacić raty, jeśli zdecydują się na kredyt. Jak łatwo się domyśleć, jest to czasochłonne, zwłaszcza gdy chcemy porównać oferty kilku banków. Dlatego w takich przypadkach, warto skorzystać z pomocy, jaką jest kalkulator kredytowy. Pomaga on w prosty i szybki sposób wyliczyć nam ratę kredytu, przy określonych parametrach.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Pożyczki na ferie

sty 07 2019 22:02 | Marcin w Mądre pożyczanie

Szybkimi krokami zbliżają się zimowe ferie. I chociaż jeszcze nie tak dawno przeżywaliśmy Święta Bożego Narodzenia, to dzisiaj nasze dzieci myślami są już przy kolejnej przerwie w szkole. A z czym kojarzą się nam ferie? Oczywiście ze śniegiem, sankami czy nartami. Większość z naszych dzieciaków marzy o wyjeździe na zimowisko czy jakąś kolonię w miejsce, gdzie nie brakuje śniegu, stoki narciarskie są znakomicie przygotowane i można wesoło spędzać czas na świeżym powietrzu. Ale jak doskonale zdajemy sobie sprawę, że takie wyjazdy kosztują. I nie zawsze mamy odpowiednią ilość pieniędzy, by wysłać dzieci na taką kolonię. W związku z tym, często zastanawiamy się, czy nie iść do banku czy poszukać w Internecie pożyczki na ferie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Pożyczki na prezenty

gru 17 2018 07:59 | Marcin w Mądre pożyczanie

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z rodzinną atmosferą, suto zastawionym stołem, choinką i … prezentami. Są ona zwłaszcza wyczekiwane przez naszych najmłodszych. W wigilijny dzień, co chwilę nasze dzieci zaglądają pod choinkę by sprawdzić, czy nie pojawiły się pod nią jakieś niespodzianki. Ale prezenty kosztują. A nie każdego stać, by w nawale świątecznych wydatków znaleźć jeszcze pieniądze na prezenty dla najbliższych. Co można więc zrobić? Najszybszym rozwiązaniem wydaje się pożyczka, dzięki której będziemy mieli pieniądze na niespodzianki.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    pożyczki, pożyczki na prezenty


Kiedy warto konsolidowć kredyty

lis 08 2018 08:15 | Marcin w Mądre pożyczanie

Nasze społeczeńswto często żyje dzisiaj na kredyt. Pożyczamy pieniądze chętnie, często nawet gdy nie są nam one bardzo potrzebne. Ale jak odmówić sobie zakupu mebli, gdy oprocentowanie pożyczki wynosi 0%, jak nie złożyć wniosku o kartę kredytową, gdy bank daje ją nam za darmo, czy też jak nie kupić w super promocji wycieczki na Dominikanę, nawet jeśli musimy zapłacić za nią gotówką pożyczona na niewielki procent w banku. Jednakże może po jakimś czasie okazać się, że zaczynamy mieć problemy by w terminie spłacać nasze pożyczki czy kredyty, gdyż jest ich po prostu za dużo. Co wtedy? Powinniśmy zastanowić się nad konsolidacją naszych długów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt konsolidacyjny

Dlaczego pożyczamy pieniądze na Święta Bożego N...

lis 03 2018 05:28 | Marcin w Mądre pożyczanie

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i wszystkich powoli zaczyna ogarniać zakupowy szał. Staramy się kupić prezenty dla najbliższych, z wolna zastanawiamy się co położymy na wigilijnym stole i do przygotowania tych dań będziemy musieli kupić. Jak podaje wiele statystyk, w tym czasie sklepy przeżywają największe oblężenie, a nasze wydatki są dużo wyższe od rocznej średniej. I chociaż nasze społeczeństwo ma do dyspozycji coraz więcej pieniędzy, to jednak by w wymarzony dla nas sposób przygotować Święta, czasami brakuje nam gotówki. Ale od czego są banki czy firmy pożyczkowe? Przecież one także w przedświątecznym okresie mają więcej pracy związanej z udzielaniem pożyczek? Zastanówmy się więc, dlaczego tak chętnie pożyczamy pieniądze w przedświątecznym okresie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    pożyczka świąteczna i 1 więcej...


Pożyczka bez zaświadczeń

wrz 20 2018 09:28 | Marcin w Mądre pożyczanie

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że by ak pożyczył nam pieniądze, musimy udowodnić tej instytucji, że posiadamy wystarczające dochody, by regulować w terminie nasze zobowiązania. I to właśnie dlatego jedym z pierwszych dokumentów o jakie prosi nas bank jest zaświadczenie z zakładu pracy o wysokości dochodów, czy też odcinek renty lub emerytury. Na podstawie tych dokumentów bank stwierdzi, czy nasze dochody są wystarczające, by pożyczyć nam pieniądze. Ale czy jest możliwe by pożyczyć pieniądze bez zaświadczeń? Okazuje się że tak.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    pożyckzi beaświadczen, pożyczki