Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy łatwo jest dostać kredyt studencki

kredyt studencki

Zakończenie nauki z kredytem na głowie, nie zawsze podoba się studentom. W związku z tym, niezbyt chętnie korzystają oni z kredytu studenckiego, który od 1998 roku jest w ofercie kilku banków. Dzięki temu kredytowi, można w łatwy sposób pożyczyć pieniądze, które sfinansują studia i co najważniejsze, kredyt ten nie zrujnuje finansów po zakończeniu nauki.
O kredyt studencki mogą się ubiegać wszyscy studenci, którzy spełnią próg dochodowy. Obecnie, może się o pieniądze ubiegać każdy student miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 2 500 zł brutto miesięcznie. Oczywiście kredyt musi być zabezpieczony i tutaj mamy kilka możliwości - weksel, poręczenie lub gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt można otrzymywać maksymalnie przez 5 lat plus okres studiów doktoranckich. Każdy student ma do wyboru kilka transz, w jakich pieniądze będą wypłacane. Mieszczą się one w przedziale od 400 do 1 000 zł. Oprocentowanie kredytu studenckiego jest bardzo niskie i wynosi połowę stopy redyskontowej weksla. Ale ważne jest też to, że dla studenta odsetki naliczane są dopiero w momencie rozpoczęcia spłaty zadłużenia, czyli dwa lata po zakończeniu studiów. Wcześniej odsetki są płacone przez Bank Gospodarstwa Krajowego.Co równie ważne, istnieje możliwość umożenia 20% pozostałego do spłaty zadłużenia, jeśli student ukończył studia w gronie 5% najlepszych studentów. Kredyt może też zostać całkowicie umorzony, jeśli student po zakończeniu nauki znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, lub ma też trwałą niezdolność do wykonywania pracy.

Chociaż uzyskanie kredytu studenckiego wydaje się łatwe, to jednak należy spełnić wszelkie formalności, aby pieniądze mogły pojawiać się na koncie studenta. Zwykle konieczna jest też opłata prowizji, chociaż nie jest ona za wysoka. Należy także pamiętać, że student musi dwa razy do roku przedstawić w banku dokumenty, potwierdzające kontynuowanie nauki.

Czy warto więc z takiego kredytu korzystać? Z całą pewnością tak. Jest to chyba najtańszy kredyt na rynku, a ponadto nie jest trudno go uzyskać. WNiosek o pieniądze można składać w banku PEKAO SA, PKO BP, Banku Polskiej Spółdzielczości i SGB Bank.0 Komentarze