Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy bezrobotny powinien pożyczać pieniądze


Z całą pewnością większość z nas chciałaby mieć pracę i już na samą myśl o byciu bezrobotnym, po naszym ciele przechodzi niebezpieczny dreszcz. Niestety zdarzają się jednak w naszym życiu sytuacje, po których musimy szukać dla siebie nowego zajęcia. Powodów może być tu tysiące, gdyż nigdy nie wiadomo, co stanie się w naszym miejscu pracy.
Jak łatwo się domyśleć, osoby nie posiadające zatrudnienia, z całą pewnością szybko odczują brak gotówki. Albowiem na nasze konto nie będzie wpływało comiesięczne wynagrodzenie, dzięki któremu mogliśmy płacić rachunki, spłacać raty w bankach, czy po prostu robić zakupy. Jeżeli okres bez pracy przedłuża się, problemy finansowe mogą się pogłębiać, co sprawi, że nie będziemy mieli pieniędzy praktycznie na nic. W takiej sytuacji często sięgamy po pożyczki, które mają pomóc nam w codziennym życiu.

Osoby nie posiadające stałego zatrudnienia, mogą zapomnieć i pożyczce w banku. Trzeba tam wykazać się zdolnością kredytową, a jeżeli nie mamy stałych dochodów, możemy o tym zapomnieć. Bezrobotni mogą więc pożyczyć pieniądze w firmach pożyczkowych lub u osób prywatnych. W tym przypadku, często nikt nawet nie pyta nas o źródło dochodów, więc o pieniądze może się ubiegać praktycznie każdy. Jednakże i tego rodzaju pożyczki dla bezrobotnych mają pewne ograniczenia. W firmach pożyczkowych, zazwyczaj nie pożyczymy zbyt wysokich kwot. Natomiast osoby prywatne będą żądały zabezpieczenia pożyczki, co dla wielu osób może być sytuacją kłopotliwą. Ale teoretycznie osoby bez pracy pieniądze mogą pożyczyć. Tylko czy jest to rozważne rozwiązanie? Przecież każde pożyczone pieniądze należy oddać, a jeśli nie zarabiamy, to skąd weźmiemy środki na spłatę długu? Przez takie nierozsądne pożyczanie, możemy popaść w ogromne problemy finansowe, gdyż niespłacenie zadłużenia w terminie, powoduje jego lawinowy wzrost kosztów, więc nasz dług będzie codziennie wyższy. I nawet jeżeli znajdziemy pracę i na nasze konto będzie wpływać wypłata, to i tak będziemy mieli problem ze spłatą pożyczonych pieniędzy.

Czy osoby bez pracy powinny pożyczać pieniądze? Wydaje się, że nie jest to najlpesze rozwiązanie. Jeżeli nie mamy stałych wpływów na konto, możemy mieć bowiem ogromne problemy z oddaniem pożyczonych pieniędzy, co doprowadzi nas do dużych problemów finansowych.0 Komentarze