Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki prywatne – co robić, by nie zostać oszukanym


Coraz więcej osób, ma problemy z uzyskaniem kredytu w banku. Odmowa udzielenia kredytu, może być spowodowana słabą historią kredytową rejestrowaną przez Biuro Informacji Kredytowej, brakiem takiej historii, czy też brakiem tzw. „zdolności kredytowej”. Jest to dla takich ludzi spory problem, bo nawet gdy chcą pożyczyć niewielkie kwoty, rzędu 2 000 – 5 000 zł ich wnioski zawsze mają decyzję negatywną. Nie pozostaje im więc nic innego, jak szukać alternatywnych sposobów pożyczenia pieniędzym, a na całe szczęście mamy ich kilka. Mowa tu o pożyczkach pozabankowych (należy jednak pamiętać o ich wysokich kosztach), czy też pożyczkach społecznościowych (tutaj z kolei musimy na pieniądze trochę poczekać).
Ostatnią alternatywą jeśli chodzi o uzyskanie dodatkowych pieniędzy są pożyczki prywatne. Są one udzielane przez prywatnych inwestorów, którzy w ten sposób chcą pomnażać swoje pieniądze. Najłatwiej można ich znaleźć w sieci internetowej, a zwłaszcza na forach związanych z pożyczkami czy kredytami. Uzyskanie u nich pożyczki, jest zazwyczaj o wiele tańsze niż w przypadku pożyczek udzielanych przez firmy pozabankowe, a także o wiele szybsze, niż w przypadku pożyczek społecznościowych.
Pożyczki prywatne, należy jednak zaciągać z wielką ostrożnością. Dlaczego? Albowiem nigdy do końca nie wiemy, od kogo pożyczamy pieniądze, zwłaszcza jeżeli kontaktujemy się ze sobą tylko mobilnie. Dlatego tego też, powinniśmy być cały czas bardzo czujni i rozważni, by nie dać się oszukać. Jakie więc zasady bezpieczeństwa obowiązują w przypadku pożyczki prywatnej? Oto kilka z nich:

- nie wpłacajmy prowizji, zanim gotówka nie pojawi się na naszym koncie – wielu inwestorów, oferujących pożyczki prywatne, uzależnia ją od wpłaty prowizji. Nigdy nie dajmy się na to nabrać. Na 99% osoba która tego wymaga jest oszustem, która tylko chce wyłudzić od nas prowizję, a nigdy nie wypłaci nam pieniędzy,
- nie wysyłajmy esemesów na „drogie” numery – jeżeli pożyczkodawca chce, byśmy przed udzieleniem pożyczki kontaktowali się z nim wysyłając esemesy na numer, za który trzeba ponosić sporą opłatę, najprawdopodobniej mamy do czynienia z osobą, która chce nasz oszukać i zasilić swoje konto dzięki naszej naiwności,
- nie przesyłajmy skanów naszych dowodów osobistych – mogą one być wykorzystane przez oszustów do wyłudzania kredytów w bankach czy firmach pożyczkowych,
- nie udostępniajmy pod żadnym pozorem naszych kont bankowych osobom, które chcą nam pożyczyć pieniądze,
- zawsze żądajmy podpisania umowy pożyczki, a zanim ją podpiszemy, dokładnie ją przeczytajmy i przedyskutujmy,
zwracajmy uwagę na wyjątkowo „tanie” oferty, które w rzeczywistości mają dodatkowe opłaty, które dopiero później wychodzą na jaw.

Jeżeli będziemy ostrożni i nie będziemy „rzucać się” na każdą ofertę pożyczki prywatnej, prawdopodobieństwo że zostaniemy oszukani przez osobę która oferuje pożyczki prywatne będzie niewielkie. Pamiętajmy, by zawsze zachować zdrowy rozsądek i być w pełni świadomym czynnościom, które mają zapewnić nam dostęp do gotówki pożyczonej od osoby prywatnej.0 Komentarze