Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak czytać umowę o pożyczkę?

umowa pożyczki pożyczka

Znane przysłowie mówi, że mądry Polak po szkodzie. Niestety, odnosi się ono bardzo często do różnych pożyczek i kredytów zaciąganych przez nas na wiele wydatków. Jeżeli również chcesz pożyczyć pieniądze od banku lub instytucji pozabankowej, pamiętaj o przeczytaniu umowy. Na jakie zapisy należy zwrócić szczególną uwagę?
Umowy kredytowe i pożyczkowe to najczęściej kilka stron wypełnionych drobnym drukiem. Mogą zniechęcać do zapoznania się z zapisami, ale nigdy nie warto z tego rezygnować, podpisując umowę w ciemno.

Przepisy prawa precyzują, jakie zapisy powinny znaleźć się w umowie o pożyczkę lub kredyt. Oprócz oczywistości, na przykład danych stron umowy, miejsca i daty zawarcia umowy w dokumencie powinny znaleźć się również poniższe zapisy.

Warunki odstąpienia od umowy
Od każdej umowy o pożyczkę lub kredyt można odstąpić na określonych warunkach. Można zrobić to w terminie 14 dni od momentu zawarcia umowy i dokładne zapisy, jak należy to zrobić, muszą znaleźć się w umowie.

Wysokość pożyczki, rat i terminy spłaty
Umowa powinna precyzować wysokość udzielonej pożyczki, a także wysokość poszczególnych rat wraz z datami ich spłaty – najczęściej mają one formę tabelki.

Skutki braku spłaty zobowiązania
Brak spłaty pożyczki wiąże się z określonymi skutkami, które również powinny być opisane w umowie. Warto zwrócić uwagę na tabele zawierające opłaty, które mogą pojawić się przy przekroczeniu terminu spłaty.

Windykacja
Z brakiem spłaty zobowiązania związana jest również windykacja, która przeprowadzana jest na określonych warunkach – te informacje również powinny znaleźć się w umowie.

Jeżeli nie rozumiesz poszczególnych zapisów w umowie o pożyczkę, zwróć się do konsultanta lub też do innej osoby, która będzie mogła ci w tym pomóc. O pomoc może też poprosić prawnika, który przeanalizuje ją dla ciebie.

Często o pomoc można prosić też on-line. Gdy chcesz uzyskać szybką pożyczkę przez internet w GetBucks.com, możesz zapoznać się z nią przed sygnowaniem, a także możesz poprosić o odpowiedź na twoje dodatkowe pytania. Wówczas pracownik GetBucks.com będzie mógł wyjaśnić ci wszystkie niezrozumiałe kwestie.0 Komentarze