Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Pożyczki bez BIK - wady i zalety


Pożyczki bez BIK w ostatnich czasach stały się bardzo popularne. Fakt, że nie sprawdza się historii w Biurze Informacji Kredytowej niesie za sobą zarówno wady, jak i zalety dla potencjalnego kredytobiorcy.
Pożyczki dla zadłużonych

Pożyczki bez BIK są to przede wszystkim pożyczki bez zdolności kredytowej. Oznacza to, że zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy nie jest sprawdzana, co z kolei sprawia, że pożyczki udzielane są również osobom znacznie zadłużonym. Są one tak naprawdę jedyną alternatywą dla takich osób, które potrzebują pieniędzy, a posiadają już inne zadłużenia i przy tym niskie dochody, które nie pozwalają na zaciągnięcie kolejnego kredytu. W trakcie udzielania tego typu kredytu, nie sprawdza się również Biura Informacji Gospodarczej. Są to więc również pożyczki bez big.

Pożyczki dla osób z nieciekawą historią kredytową

Warto pamiętać o tym, że podczas sprawdzania potencjalnego kredytobiorcy w BIK, sprawdzane jest również to, czy poprzednie zaciągnięte przez niego kredyty były spłacane w terminie. Jeśli osoba taka w latach wcześniejszych miała problemy z wypłacalnością, to bank może nie zdecydować się na udzielenie kredytu albo może zmniejszyć jego kwotę. Dlatego też pożyczki bez sprawdzania w bik są również bardzo opłacalne dla osób, które mają nieciekawą historię kredytową. Sprawiają, że taki klient staje się równy w porównaniu z klientami, którzy mają znacznie atrakcyjniejszą historię pożyczkową.

Wysokie oprocentowanie

Z racji tego, że instytucje pozabankowa albo banki, udzielając kredytów bez BIK, nie sprawdzają zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy, to udzielenie pożyczki takiej osobie jest obarczone wysokim ryzykiem. Może się okazać, że określony klient banku nie będzie wypłacalny. Dlatego też instytucje udzielające pożyczek bez BIK ustalają oprocentowanie adekwatne do wysokości ponoszonego przez nie ryzyka. W konsekwencji koszty zaciągnięcia kredytu są w tym przypadku znacznie wyższe, niż przy udzielaniu pożyczek tradycyjnych. Nie jest to więc opłacalne dla osób, które zawsze spłacały kredyty w terminie i na dodatek posiadają pełną zdolność kredytową.

Niższe sumy kredytu

Dlatego, że bank udzielając pożyczki bez BIK ponosi bardzo duże ryzyko kredytowe, to w konsekwencji nie udziela kredytów o wyższych kwotach. Ostatecznie więc, dla osoby, która posiada atrakcyjną przeszłość kredytową jest to wadą. Osoba taka nie będzie w stanie otrzymać wyższej sumy pieniężnej, z racji tego, że przeszłość ta zwyczajnie nie jest w ogóle sprawdzana. Często przy udzielaniu pożyczki, bank po sprawdzeniu przeszłości kredytowej jest w stanie udzielić kredytu w wyższej kwocie. Klient wypłacalny jest dla banku możliwie najlepszą opcją, ponieważ bank w jego przypadku ponosi bardzo niskie ryzyko kredytowe. Dlatego też dla osób, które nigdy nie zwlekały ze spłacaniem pożyczonych świadczeń pieniężnych, a na dodatek posiadają odpowiednio wysokie dochody, pożyczki bez bik są nieopłacalne.

Podsumowując - można powiedzieć, że pożyczki bez BIK są idealną możliwością dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej, mają niskie dochody i są już zadłużone w innych instytucjach. Nie są one z kolei opłacalne dla osób, które posiadają atrakcyjną historię kredytową i posiadają zdolność kredytową. Takim osobom nie opłaca się brać pożyczek z wyższym oprocentowaniem. Z racji tego, że ofert takich pożyczek jest bardzo wiele, to przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu, warto porównać ze sobą najlepsze pożyczki dostępne na rynku. Można to sprawdzić korzystając z portali takich jak www.big.org.pl.0 Komentarze