Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Kategorie


Aktualności finansowe Kanał RSS 61 artykuły

Jak efektywnie ściągać długi?
lip 26 2018  Cóż, efektywne ściąganie długów nie kojarzy się dość pozytywnie i raczej przywodzi na pierwszą myśl komornika, albo co gorsza - gangsterów lub inne niebezpieczne osoby. Obecnie jednak nie stosuje się takich metod, gdyż istnieją bardzo skuteczne i przy tym legalne metody, dzięki którym windykacja należności jest efektywna, szybka i bezproblemowa. Przyjrzymy się najnowszym trendom w dziedzinie windykacji należności.

Promocje produktów finansowych Kanał RSS 7 artykuły

Pierwsza Pożyczka 2.99% w Raiffeisen Polbank -...
sie 29 2017  Raiffeisen Polbank, chce zachęcić ludzi do pożyczenia w tym banku pieniędzy. W związku z tym, wprowadził on promocję Pierwsza Pożyczka 2.99%.

Kredyty gotówkowe Kanał RSS 28 artykuły

Co to pożyczka na oświadczenie
kwi 14 2018  Jednym z czynników który często zniechęca nas do skorzystania z bankowej pożyczki, są zawiłe procedury, związane z jej uzyskaniem. Banki wymagają od nas wielu dokumentów, które uwiarygodnią naszą osobę, a przede wszystkim potwierdzą nasze dochody. Dlatego składając wniosek o pożyczkę w banku, musimy donieść zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach z zakładu pracy, odcinek renty czy emerytury lub też dokumenty z Urzędu Skarbowego. Jak łatwo się domyśleć, nie wszyscy mają ochotę i czas na dostarczenie tych dokumentów do banku. W związku z tym, często osoby takie szukają specjalnych ofert pożyczek na oświadczenie.

Kredyty hipoteczne Kanał RSS 28 artykuły

Kiedy zostaną wypłacone pieniądze z kredytu hip...
cze 12 2018  Każdy kto ubiegał się o kredyt hipoteczny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby go dostać, czeka nas sporo formalności, które dla większości z nas przeciągają się w nieskończoność. Sama dokumentacja związane ze złożeniem wniosku jest bardzo obszerna, a my sami jako wnioskodawcy, musimy spełnić wiele warunków, by kredyt został nam przyznany. Ale w całej sprawie jest również ważna jeszcze jedna sprawa - kiedy dostaniemy pieniądze z naszego kredytu.

Kredyty samochodowe i leasing Kanał RSS 5 artykuły

Kredyt samochodowy - co nas czeka
sty 15 2018  Zakup pojazdu często wiąże się z koniecznością zaciągnięcia w banku kredytu samochodowego. Wynika to z kosztów, z jakimi spotykamy się kupując samochód - zwłaszcza nowy. Przeciętnego Kowalskiego, po prostu nie stać na jednorazowe wyciągnięcie z kieszeni kilkunastu tysięcy złotych, w związku z tym,musimy się posiłkować pieniędzmi z banku. Jednakże kredyt samochodowy, to nie tylko samo złożenie wniosku i wypłata pieniędzy. Na co więc musimy się przygotować zaciągając kredyt na samochód? Oto kilka wskazówek.

Kredyty dla firm Kanał RSS 6 artykuły

Jak zdobyć pieniądze na rozwój startupu?
gru 05 2017  W głowach ludzi na całym Świecie, każdego dnia rodzi się miliony pomysłów, które mogłyby przerodzić się w dobrze prosperujący biznes. Jedne są mniej ryzykowne, inne nieco bardziej, a jeszcze inne charakteryzuje wręcz ogromne ryzyko. I to właśnie te ostatnie często znamy jako startupy. Chociaż dokładnej definicji na określenie czym jest startup nie ma, to jednak w największym skrócie możemy powiedzieć, że jest to biznes, charakteryzujący się sporym ryzykiem, zwykle związany z nowoczesną technologią, dzięki któremu mamy szansę uzyskać spore zyski.

Pożyczki pozbankowe Kanał RSS 69 artykuły

Pożyczki chwilówki - kiedy dostaniemy pieniądze...
sie 06 2018  Wiele firm pożyczkowych reklamuje swój produkt twierdząc, że wnioskodawca może mieć do swojej dyspozycji pożyczone pieniądze w ciągu 15 minut. Na pewno wiele osób zastanawia się, czy w ogóle jest możliwe, a jeśli tak, to jakie warunki trzeba spędzić, by tak szybko pieniądze pojawiły się na naszym koncie. Od razu możemy powiedzieć, że teoretycznie jest to możliwe, ale wcale nie jest to takie oczywiste.

Pożyczki społecznościowe Kanał RSS 6 artykuły

Co zrobić by szybciej dostać pożyczkę społeczno...
lut 27 2018  Pożyczki społecznościowe pojawiły się w naszym kraju już kilka lat temu. I chociaż coraz więcej osób spotkało się z tym produktem finansowym, to jednak w dalszym ciągu nie cieszą się one taką popularnością, jak np. w krajach Europy Zachodniej. Na pewno jednym z powodów tego stanu rzeczy jest fakt, że za mało jest w naszym kraju Inwestorów, czyli osób, które poprzez pożyczki chcą pomnażać swoje oszczędności. A ci którzy już są, starają się ostrożnie dobierać klientów, aby zminimalizować ryzyko utraty swoich pieniędzy. W związku z tym, bardzo często czas na uzyskanie pieniędzy wydłuża się w nieskończoność, a i często się zdarza, że pożyczki nie udaje się dostać. Co więc zrobić, aby szybciej dostać pożyczkę społecznościową? Poniżej kilka porad.

Zdolność kredytowa Kanał RSS 7 artykuły

Czy wiek wpływa na naszą zdolność kredytową
cze 05 2018  Jednym z najważniejszych czynników jakie bank bierze pod uwagę w czasie rozpatrywania wniosku kredytowego jest wyliczenie naszej zdolności kredytowej. Jest ona nam potrzebna by bank miał pewność, że pieniądze które nam pożyczy we wskazanym w umowie kredytowej czasie do niego wrócą. Najważniejszymi czynnikami które banki biorą pod uwagę, w czasie wyliczania zdolności kredytowej są oczywiście nasze dochody i nasze miesięczne koszty. Ale jest jeszcze jeden czynnik, na który banki zwracają baczną uwagę. Jest nim wiek osoby, która ubiega się o kredyt.

Mądre pożyczanie Kanał RSS 61 artykuły

Kiedy poręczyciel musi spłacać kredyt (pożyczkę)
lip 31 2018  Ileż to razy słyszeliśmy prośbę od znajomego czy też członka rodziny: “Możesz poręczyć mój kredyt?” Albowiem poręczyciel, to jedno z najczęściej stosowanych przez banki rodzajów zabezpieczeń, w związku z tym osoby które chcą w tych instytucjach pożyczyć pieniądze, często muszą poręczyciela znaleźć. Czy warto godzić się na taką prośbę? Kij zawsze ma dwa końce i czasem warto a czasem nie.

Rejestry dłużników Kanał RSS 7 artykuły

Jak sprawdzić nasze dane w KRD
paź 30 2017  W idealnym świecie, wszyscy płacą terminowo za swoje zobowiązania. Niestety taki idealny świat to fikcja, z którą pewno nigdy się nie spotkamy. Zawsze znajdą się osoby, które z różnych powodów nie spłacają rat w banku, nie płacą rachunków czy faktur. Jak łatwo się domyśleć, osoby lub firmy które oczekują płatności, nie są z tego zadowolone i zrobią wszystko, aby należne im pieniądze odzyskać. Jednym ze sposobów na odzyskanie długu, jest wpis do Krajowego Rejestru Długów (KRD). Wielu dłużników, gdy tylko dowiedzą się że wierzyciel chce ich do tego rejestru wpisać, szybko spłacają długi, gdyż wiedzą oni, że wpis do KRD będzie dla nich bardzo niekorzystny.

Oddłużanie Kanał RSS 14 artykuły

Czy samemu można wyjść z długów
maj 31 2018  Jak podają różnego rodzaju statystyki, coraz więcej Polaków ma problemy z terminową spłatą swoich długów. W związku z tym mamy ciągle wzrastającą ilość wniosków o upadłość konsumencką, coraz więcej ludzi zastanawia się, czy ich życie ma sens itd. Na pewno gdy mamy zbyt dużo długów, w naszych głowach nie ma za wiele kolorowych myśli, jednakże nie powinniśmy się załamywać. Jest przecież możliwość pozbycia się długów i chociaż nie jest to proces łatwy to jednak może doprowadzić nas do końcowego sukcesu.

Finanse osobiste Kanał RSS 35 artykuły

Jak najtaniej wypłacać pieniądze z bankomatów p...
maj 22 2018  Na pewno wiele osób przekonało się, że wypłacając pieniądze z bankomatów poza naszym krajem, tracimy sporo pieniędzy. Pierwszą opłatą jaką musimy ponosić, to prowizja za skorzystanie z bankomaty. Jest ona różna, ale najczęściej mieści się w przedziale 3-5% wypłacanej kwoty. Kolejnym kosztem jest niekorzystne przewalutowanie. Gdy wybieramy z bankomatu np. euro, bank przeliczy nam złotówki na euro po swoim kursie. Jeżeli porównamy kursy w bankach z kursami w kantorach, na pewno zauważymy, że te pierwsze nie są zbyt korzystne. Czy nie możemy więc wybierać pieniędzy z bankomatów poza Polską bez narażania się na dodatkowe koszty? Oczywiście nie. Poniżej podamy sposób, jak możemy to robić bez prowizji.

Własna firma Kanał RSS 10 artykuły

Czym jest faktoring?
lis 30 2017  Prowadząc własną działalność gospodarczą, nie jest łatwo utrzymać płynność finansową. Dotyczy to zwłaszcza tych rodzajów działalności, w których stosuje się odroczenia płatności za wykonaną usługę lub dostarczony towar na dłuższy okres czasu.

Inne Kanał RSS 28 artykuły

Wymiana w kantorze czy w bankomacie - gdzie wym...
cze 11 2018  Wymiana walut w kantorze czy też w bankomacie – to dylemat, przed którym często stają osoby podróżujące za granicę. Niezależnie od tego, czy czeka nas urlop, podróż służbowa czy tez wyjazd za granicę w innym celu, w obcym kraju z pewnością przyda się nam gotówka. Gdzie zatem najlepiej wymienić walutę, aby transakcja była bezpieczna i wygodna, ale też opłacalna?