Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Kategorie


Aktualności finansowe Kanał RSS 50 artykuły

Zmniejsza się ilość bankomatów w Polsce
lis 21 2017  Narodowy Bank Polski opublikował najnowsze dane, związane z ilością bankomatów w naszym kraju. Jak wynika z raportu, w naszym kraju znajduje się coraz mniejsza liczba maszyn, wypłacających pieniądze z naszych kont. W II kwartale tego roku w Polsce mogliśmy korzystać z 23 528 bankomatów. Porównując to z pierwszym kwartałem, zauważamy spadek o 223 maszyny. Nie jest to więc duża różnica, jednakże trend związany ze spadkiem ilości bankomatów można już zauważyć od jakiegoś czasu.

Promocje produktów finansowych Kanał RSS 7 artykuły

Pierwsza Pożyczka 2.99% w Raiffeisen Polbank -...
sie 29 2017  Raiffeisen Polbank, chce zachęcić ludzi do pożyczenia w tym banku pieniędzy. W związku z tym, wprowadził on promocję Pierwsza Pożyczka 2.99%.

Kredyty gotówkowe Kanał RSS 24 artykuły

Jak szybko spłacić kredyt gotówkowy?
paź 30 2017  Okres kredytowania jest jednym z ważniejszych parametrów, jaki powinien być brany pod uwagę przy zaciąganiu kredytu. Od tego, jak szybko spłacimy zobowiązanie, zależy przecież całkowity koszt pożyczenia pieniędzy. Długi okres spłaty wraz z niską ratą nie musi być wcale dla nas korzystny.

Kredyty hipoteczne Kanał RSS 24 artykuły

Kosztorys a kredyt hipoteczny
lis 09 2017  Podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny na budowę domu, wnioskodawcy muszą przedstawić w banku bardzo dużo dokumentów. Chodzi min. o dokumenty potwierdzające nasze dochody, czy też o określenie kosztów, które ponosimy każdego miesiąca. Ale jednym z ważniejszych dokumentów jakie będzie wymagał od nas bank, z całą pewnością będzie kosztorys budowlany. Jest on potrzebny, by oszacować jakie koszty będą ponoszone w czasie prac budowlanych, dzięki czemu będzie można określić, ile pieniędzy będzie potrzeba, by inwestycję zakończyć.

Kredyty samochodowe i leasing Kanał RSS 3 artykuły

Leasing samochodowy - zalety i wady
mar 21 2017  Praktycznie każda firma musi mieć jakiś samochód. Ale nie każda firma może sobie pozwolić na zakup nowego pojazdu „za gotówkę”. W związku z tym, w ofercie banków czy innych firm, możemy spotkać wiele produktów, które zapewnią nam samochód w firmie, bez wykładania od razu dużej gotówki. Jednym z takich produktów jest leasing samochodowy.

Kredyty dla firm Kanał RSS 5 artykuły

Czym jest kredyt obrotowy w rachunku bieżącym
lip 04 2017  Prowadząc działalność gospodarczą, możemy spotykać się z różnego rodzaju problemami finansowymi. Najczęściej wynikają one z tego, że nie wszyscy nasi kontrahenci płacą faktury na czas czy też w naszej branży mamy do czynienia z sezonowością i nie w każdym miesiącu nasze przychody są takie same. W związku z tym, musimy mieć rezerwę finansową, która pozwoli nam na sprawne funkcjonowanie naszej firmy. Taką rezerwę, może nam dać kredyt obrotowy w rachunku bieżącym.

Pożyczki pozbankowe Kanał RSS 45 artykuły

Przedłużenie spłaty pożyczki internetowej
lis 21 2017  Pożyczka online jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybkiego zwiększenia budżetu. W sytuacji, gdy uregulowanie zobowiązania w terminie jest niemożliwe, istnieje opcja przedłużenia okresu spłaty.

Pożyczki społecznościowe Kanał RSS 5 artykuły

Czy inwestycja w pożyczki społecznościowe jest...
wrz 25 2017  Stopy procentowe jakie obowiązują obecnie w naszym kraju są bardzo niskie. Na pewno cieszą się z tego ci, którzy mają kredyty, gdyż dzięki temu płacą niższe raty. Jednakże osoby, które mają oszczędności i chcą je w bezpieczny sposób ulokować w banku, na pewno nie będą zadowoleni. Albowiem oprocentowanie lokat czy kont oszczędnościowych jest niskie i w związku z tym także uzyskiwane zyski z tych produktów oszczędnościowych jest niskie. To właśnie dlatego osoby posiadające jakieś wolne środki szukają innych sposobów, aby pomnożyć swoje pieniądze. Jedną z takich alternatyw są pożyczki oszczędnościowe. Pozwalają one na uzyskanie wyższych zysków, ale inwestycja tego typu jest obarczona nieco większym ryzykiem.

Zdolność kredytowa Kanał RSS 5 artykuły

Komu banki mogą pożyczyć pieniądze
lis 07 2017  Składając w banku wniosek o kredyt, mamy zawsze nadzieję, że będzie on miał decyzję pozytywną. Tymczasem często zdarza się, że niestety nasz wniosek zostanie odrzucany. Często zastanawiamy się wtedy, komu banki mogą pożyczać pieniądze i czym kierują się, gdy podejmują decyzję kredytową.

Mądre pożyczanie Kanał RSS 45 artykuły

Czy warto korzystać z karty kredytowej
lis 16 2017  Coraz więcej ludzi, nie wyobraża sobie życia bez karty kredytowej. “Plastikowy pieniądz”, który jeszcze kilka lat temu był ekskluzywnym symbolem, dzisiaj znajduje się w portfelach wielu osób, którzy coraz częściej płacą nią za zakupy czy wybierają z bankomatów gotówkę. Jednakże wiele osób w dalszym ciągu uważa, że karta kredytowa to bardzo drogi kredyt, z którego nie warto korzystać. Czy mają rację? Poniekąd tak, gdyż oprocentowanie kart kredytowych, należy do najwyższych na rynku. Jednakże umiejętne posługiwanie się “kredytówką:, może nam wielokrotnie pomóc, a ponadto możemy dzięki niej uzyskać darmowy kredyt.

Rejestry dłużników Kanał RSS 7 artykuły

Jak sprawdzić nasze dane w KRD
paź 30 2017  W idealnym świecie, wszyscy płacą terminowo za swoje zobowiązania. Niestety taki idealny świat to fikcja, z którą pewno nigdy się nie spotkamy. Zawsze znajdą się osoby, które z różnych powodów nie spłacają rat w banku, nie płacą rachunków czy faktur. Jak łatwo się domyśleć, osoby lub firmy które oczekują płatności, nie są z tego zadowolone i zrobią wszystko, aby należne im pieniądze odzyskać. Jednym ze sposobów na odzyskanie długu, jest wpis do Krajowego Rejestru Długów (KRD). Wielu dłużników, gdy tylko dowiedzą się że wierzyciel chce ich do tego rejestru wpisać, szybko spłacają długi, gdyż wiedzą oni, że wpis do KRD będzie dla nich bardzo niekorzystny.

Oddłużanie Kanał RSS 10 artykuły

Jak poradzić sobie ze stresem wywołanym przez d...
wrz 29 2017  Zaciągając kredyt lub pożyczkę, raczej nie bierzemy pod uwagę problemów z ich spłatą. Jednakże w naszym życiu mogą się pojawić niespodziewane okoliczności, które sprawią, że nie będziemy mogli terminowo spłacać naszych zobowiązań. I nie mówimy tu tylko o pożyczki. Mowa tu o rachunkach za media, kablówkę, telefon komórkowy itp. Narastające długi, mogą wywołać u nas stres, który może tylko pogłębić naszą fatalną sytuację. Należy więc robić wszystko, aby nie dopuścić do długów z którymi mamy problem, a ponadto musimy umieć radzić sobie ze stresem, który na skutek długów może się u nas pojawić.

Finanse osobiste Kanał RSS 22 artykuły

Jak wyznaczać długoterminowe cele oszczędnościowe?
paź 18 2017  Czy oszczędzanie długoterminowe musi równać się zaciskaniu pasa? Jak skutecznie wyznaczać i realizować cele, które wymagają czasu? Podpowiadamy, jak opanować (nie)trudną sztukę oszczędzania.

Własna firma Kanał RSS 10 artykuły

Jak sfinansować rozwój firmy
lis 04 2017  Często zdarza się, że osoba prowadząca swój własny biznes, chciała by go rozwinąć, ale nie ma na to wystarczających środków. A niestety trzeba je mieć, by kupić nowe produkty, maszyny, czy aby wybudować nową halę produkcyjną. Na całe szczęście, przedsiębiorcy mogą dzisiaj pozyskać środki finansowe “z zewnątrz”, dzięki czemu rozwój praktycznie każdej firmy jest możliwy.

Inne Kanał RSS 23 artykuły

Jak szybko wynająć mieszkanie?
wrz 18 2017  Kupiłeś nowe mieszkanie i planujesz je wynająć? A może już je masz tylko nie wiesz od czego zacząć? Jest to bardzo dobra lokata kapitału. Bez wysiłku możesz zarabiać sporą sumę pieniędzy. Oto kilka praktycznych wskazówek, z którymi należ się zapoznać przed wynajęciem mieszkania – komentuje prezes zarządu BOSS pożyczka, Ewelina Nadworna.