Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyczyścić BIK

jak wyczyscic bik wpis w bik skreslenie w bik biuro informacji kredytowe bik

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 mentalny

mentalny
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 12
Dobra

Napisany 03 lipiec 2013 - 20:53

Biuro Informacji Kredytowej, jest instytucją, która może albo pomagać w uzyskaniu kredytu, albo sprawić, że pieniędzy od banku nie otrzymamy. A wszystko dlatego, że BIK gromadzi wszelkie informacje dotyczące składania wniosków o kredyt, spłacania rat itp. Więc jeśli ktoś spłaca swoje raty zgodnie z planem, nie ma nigdy opóźnień, to jego historia kredytowa jest bez zarzutów i banki chętnie udzielają takim ludziom pożyczek. Natomiast wszyscy ci, którzy mieli problemy z terminową obsługą swoich kredytów, „budują” negatywną historię, która sprawi, że w bankach kredytu nie otrzymają. Banki obawiają się bowiem, że kredyt który chce zaciągnąć taki „zły klient”, będzie znowu płacony z opóźnieniem, a to nie jest w interesie banku.

   

Dlatego też wiele osób, które takową negatywną historię kredytową posiadają, chcą się jak najszybciej pozbyć. Czy jest to jednak możliwe? Jest to trudne, ale można tego dokonać. Trzeba mieć tylko trochę cierpliwości i trzeba wiedzieć, co trzeba zrobić. Jeśli opóźnienia nie były bardzo długie, czyli nie przekraczały 60 dni, nie jest to bardzo trudne. Wystarczy spłacić całe zadłużenie i napisać pismo, w którym cofamy zezwolenie na przetwarzanie naszych danych przez BIK. Natomiast gdy opóźnienia są dłuższe niż 60 dni. Sprawa wygląda już o wiele gorzej. Albowiem w takich przypadkach, klient nie może cofnąć zezwolenia na przetwarzanie danych. Usunięcie takiego wpisu jest dosyć trudne i zależy w dużej mierze od decyzji banku. Ale trudne, wcale nie oznacza niemożliwe. Pierwszą czynnością którą musi zrobić taka osoba, to spłacić zaległe zadłużenie. Wtedy, można napisać pismo do banku (nie do BIK), w której prosimy o wykreślenie negatywnych wpisów. Bank rozpatruje takie pisma w sposób indywidualny. Jeżeli takiego typu opóźnienia, nie występowały często, bank może zgodzić się na usunięcie negatywnych wpisów i w związku z tym, kieruje pismo do BIK, który może usunąć negatywną historię i klient może spokojnie składać wnioski o kredyty.Podobne tematy Collapse


Tematy otagowane przez słowa: jak wyczyscic bik, wpis w bik, skreslenie w bik, biuro informacji kredytowe, bik