Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Czy pożyczka prywatna jest bezpieczna?

pożyczka prywatna

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 Marek64

Marek64

Nowy użytkownik

• 2 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 30 kwiecień 2014 - 12:01

Muszę pożyczyć trochę pieniędzy, a nie wiem czy bank mi udzieli kredytu. Wobec tego, może będę musiał pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej. Czy jest to bezpieczne? Czy nikt nie będzie próbował mnie oszukać?

#2 autor12

autor12

Aktywny użytkownik

• 10 postów

Normalna

Napisany 13 maj 2014 - 10:39

Wiec udaj sie do pozyczek spolecznosciowych

Pożyczka prywatna a barzdiej oferty pozyczek prywatnych w naszym kraju to 90% lichwa

numer 1 - Wyudzanie danych na które potem wezma chwilowki itd( nie wysyłaj skanow dokumentów)

Numer 2 wyudzanie przedpłat ( żaden szanujacy sie pozyczkodawca nie żada przedplaty)

Numer 3 Numer na weksel ( nie podpisuj weksli inblanco bo pozyczysz 1000zl a odasz 40 tys)

Numer 4 numery premium( nie skladaj wniosków o pozyczke na numery premium ani nie dzwoń na infolinie z numerem premium koszty moga byc oplakane)

Sa inwestorzy ale jest ich malo a wiekszośc to matacze

Bezpieczne pozyczanie prywatne to przez pożyczki spolecznosciowe zarówno dla inwestora jak i dla pozyczkobiorcy

#3 różyczka

różyczka

Aktywny użytkownik

• 11 postów

Normalna

Napisany 17 wrzesień 2014 - 12:57

zawsze się zastanawiam jak ludzie się nie boją pożyczać kasy od osób których się nie zna, bo potem tak jest że bierzesz 10 tys a oddajesz cztery razy tyle :/ albo przychodzą do ciebie różni dziwni ludzie i straszą... wiem, wiem powiecie że się naoglądałam filmów, ale moim zdaniem nie ma co ryzykowac, bo ludzie są różni i nie wiadomo czy akurat trafi się nam ten uczciwy. dlatego ja tam odrzuciłam w pierwszej kolejności prywatne pożyczki i brałam pod uwagę tylko instytucje. dla mnie taka umowa jest po prostu bezpieczniejsza i pewniejsza, mimo wszystko. obecnie mam pożyczkę w takiej firmie FinUP.

#4 Fin1977

Fin1977

Aktywny użytkownik

• 38 postów

Normalna

Napisany 17 wrzesień 2014 - 13:33

To czy pożyczka prywatna jest bezpieczna zależy w głównej mierze od umowy. Pożyczkodawca (przynajmniej ten rzetelny), powinien nam udostępnić taką umowę do zapoznania, jeśli czegoś nie rozumiemy dobrze udać się po poradę do prawnika. Koszt niewielki, a może nam zaoszczędzić sporo kłopotów.

#5 kredytpolska

kredytpolska

Aktywny użytkownik

• 43 postów

Normalna

Napisany 10 październik 2014 - 08:35

Polecam pożyczki społecznościowe, które są jak najbardziej bezpieczne. Zresztą to Ty pożyczasz kasę i inwestorzy mogą się obawiać, że nie oddasz. Ryzyko po twojej stronie jest żadne.

Portal Finansowy Kredytpolska.net

#6 orkan

orkan

Aktywny użytkownik

• 35 postów

Normalna

Napisany 15 październik 2014 - 17:00

Wiec udaj sie do pozyczek spolecznosciowych

Pożyczka prywatna a barzdiej oferty pozyczek prywatnych w naszym kraju to 90% lichwa

numer 1 - Wyudzanie danych na które potem wezma chwilowki itd( nie wysyłaj skanow dokumentów)

Numer 2 wyudzanie przedpłat ( żaden szanujacy sie pozyczkodawca nie żada przedplaty)

Numer 3 Numer na weksel ( nie podpisuj weksli inblanco bo pozyczysz 1000zl a odasz 40 tys)

Numer 4 numery premium( nie skladaj wniosków o pozyczke na numery premium ani nie dzwoń na infolinie z numerem premium koszty moga byc oplakane)

Sa inwestorzy ale jest ich malo a wiekszośc to matacze

Bezpieczne pozyczanie prywatne to przez pożyczki spolecznosciowe zarówno dla inwestora jak i dla pozyczkobiorcy

zgadzam się z wypowiedzią u góry, jeśli chcesz prywatnie pożyczyć to musi to być obwarowane umową, ale nie jakimś wekslem czy innymi umowami w których tak na prawdę nie wiesz o co chodzi. Są firmy które udzielają pozyczek społecznosciowych, wtedy umowa jest zawierana za pomocą portalu wiec nic złego w niej nie jest i jest dobrze skonstruowana, od jakiegoś czasu korzystam ze strony pożyczkolandia i tam np możesz zawierać umowy i składać wnioski.

#7 kredytpolska

kredytpolska

Aktywny użytkownik

• 43 postów

Normalna

Napisany 15 październik 2014 - 17:43

@orkan zgadza się.... ale uśmiałem się z pisowni tego co zacytowałeś :lol:

Jednak "Polska języka to trudna języka" :blink::lol:

Portal Finansowy Kredytpolska.net

#8 Redżio

Redżio

Doświadczony użytkownik

• 56 postów

Normalna

Napisany 28 październik 2014 - 12:15

Dokładnie! Pożyczka = umowa. bez tego naprawdę niewarto się w nic takiego pakować!

#9 Maciej.J

Maciej.J

Doświadczony użytkownik

• 84 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Reputacja: 4
Normalna

Napisany 11 grudzień 2014 - 11:57

Sam widziałem kiedyś reklame w przejściu podziemnym "pożyczka od 1000 do 1000000" Pierwsze co pomyślałem, że są to lichwiarze. Jeżeli banki nie udzielają takich kwot każdemu, to znaczy że jest to coś od czego należy stronić.

Bez odpowiedniej umowy możemy mieć problemy nie tylko z pieniędzmi ale i z bezpieczeństwem. Bez dowodów nawet Policja nie będzie w stanie nam pomóc.

Nawołuję do rozsądku.

Moim zdaniem Kredyty i pożyczki to ostateczność. Ale niech ta ostateczność będzie realizowana w instytucji, która podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Musi mieć siedzibę oraz pewność kapitału.

Partners Financial Services Polska S.A.
Al. W. Korfantego 2
40-004 Katowice
tel. kom.: +48 698 341 437
e-mail: maciej.jedralski@partnerspl.pl
www.partnerspl.pl<http://www.partnerspl.pl/>

Partners Financial Services Polska Spółka Akcyjna, z siedzibą w Katowicach, pod
adresem: Al. W. Korfantego 2, 40-004 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach, VIII Wydział
Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego  pod numerem KRS: 408513, NIP: 7010331340,
kapitał akcyjny 6.290.000,00 złotych (opłacony w całości).

#10 novacash.eu

novacash.eu

Reputacja: 8
Normalna

Napisany 02 marzec 2015 - 09:30

Zawsze biorąc pożyczkę prywatną zażądajmy wzoru umowy, jeśli pożyczkodawca jest rzetelny nie będzie miał nic przeciwko, jeśli coś nie rozumiemy w umowie można pójść do radcy prawnego, koszt raczej niewielki, a głowa spokojna.

WNET-POŻYCZKA.PL nowa pożyczka na Polskim rynku ! Sprawdź !

b0941038.jpg

Chcesz porozmawiać na temat pożyczek ? Zapraszam: forum.wnet-pozyczka.pl

Darmowy poradnik o czyszczeniu BIK: www.poradnik-bik.pl

#11 Krzysiu Wianek

Krzysiu Wianek
  • LokalizacjaWarszawa

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 25 wrzesień 2015 - 18:47

ja bym radzil pozyczyc w jakiejs fiormie zajmujacej sie pozyczkami

Żyjemy do końca pięknych chwil ;)

#12 handlowiec

handlowiec

Aktywny użytkownik

• 20 postów

Reputacja: 2
Normalna

Napisany 16 listopad 2015 - 11:23

Najlepiej unikać wszelkich pożyczek i kredytów i nie generować sobie problemów :P No ale jak już nie ma innego wyjścia to trudno :) Nie pakujcie się broń Boże w jakieś podejrzane miejsca, uważajcie żeby się w tym nie zapętlić. Spisujcie umowy czy weksle, uważajcie żeby w coś nie wdepnąć :)

#13 Masczepan

Masczepan

Aktywny użytkownik

• 13 postów

Normalna

Napisany 04 luty 2016 - 10:54

Ja również nie polecałbym pożyczać pieniędzy od osoby prywatnej, chyba że od bliskiego znajomego. Sporządzanie umowy i usługi radcy prawnego to dodatkowe koszty. Proponuje skorzystać z serwisu takiego jak pozyczkomat- szybko, bezpiecznie i niedrogo. 

#14 money

money

Nowy użytkownik

• 3 postów

Normalna

Napisany 08 luty 2016 - 22:50

Czy jest bezpiecznie to zależy tylko od firmy od której pożyczasz prywatnie.

#15 Obywatel

Obywatel

Aktywny użytkownik

• 19 postów
  • LokalizacjaWest Midlands

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 17 luty 2016 - 22:49

Zaskoczony jestem wypowiedziami odnośnie prywatnych pożyczek....

Kto się wypowiada? Osoby które sobie nagrabiły? Za darmo na czarną listę nie wpisują. Jak ktoś ma regularny dochód, i czyste "sumienie", bez kłopotu w banku dostanie pożyczkę/kredyt. Wieszacie psy na pożyczkobiorcach, iż oszuści, czy lichwiarze... Każdy kij ma dwa końce. Ja udzielam pożyczek, i znam sprawę od d*** strony. Spora część tzw. pożyczkobiorców, to oszuści. Nabiorą kredytów, i mają to gdzieś.

Następnie szukają jeleni którzy dadzą prywatną pożyczkę. Nikomu nie daję nic na umowę. Za dużo zachodu i kosztów z odzyskaniem. DajęTYLKO na weksel. Jeżeli delikwent chce dużo, wymagam zabezpiecznia (numizmaty, biżuteria). Jak trafi się cwaniaczek, żadam weksla in blanco, płatnego na okaziciela. I ostrzegam uczciwie, iż w razie kombinacji, wpisuję wielokrotność pożyczki, i sprzedaję dług.

To jest zabezpiecznie moich pieniędzy, przed nieuczciwymi pożyczkobiorcami. Niby prywatne pożyczki takie zło, a dział pożyczek oblegany, niczym cukierek przez mrówki...

Odnośnie pożyczek ze stron społecznych, to jest tylko ochrona pożyczkobiorcy. Znam kilka osób, które wtopiły kaśe np. na kokosie. Serwis ogranicza się do wysłanie monitu.

Mentalność typowo "polska", narzekać, i innym tylną część ciała obrabiać....

#16 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 985 postów

Reputacja: 8
Normalna

Napisany 18 luty 2016 - 10:11

Są uczciwi prywatni pożyczkodawcy, nikt nie twierdzi że nie. Jednak jest taka a nie inna opinia bo większość tych ofert to krótko mówiąc oszustwo.

WNET-POŻYCZKA.PL nowa pożyczka na Polskim rynku ! Sprawdź !

b0941038.jpg

Chcesz porozmawiać na temat pożyczek ? Zapraszam: forum.wnet-pozyczka.pl

Darmowy poradnik o czyszczeniu BIK: www.poradnik-bik.pl

#17 kazik3333

kazik3333

Normalna

Napisany 20 luty 2016 - 09:57

Słyszeli Państwo o firmie Janvest? Spólka akcyjna z wielomilionowym kapitałem zakładowym, istniejąca wiele lat.  Jako spółka akcyjna podlegająca kontroli oraz podlegająca obowiązkowi  dokonywania sprawozdań finansowych, więc firma związana z legalnym i oficjalnym biznesem a także wypłacalna. Pożyczka w takiej firmie to najlepszy wybór

#18 Obywatel

Obywatel

Aktywny użytkownik

• 19 postów
  • LokalizacjaWest Midlands

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 20 luty 2016 - 13:42

Słyszeli Państwo o firmie Janvest? Spólka akcyjna z wielomilionowym kapitałem zakładowym, istniejąca wiele lat.  Jako spółka akcyjna podlegająca kontroli oraz podlegająca obowiązkowi  dokonywania sprawozdań finansowych, więc firma związana z legalnym i oficjalnym biznesem a także wypłacalna. Pożyczka w takiej firmie to najlepszy wybór

Opinie odnośnie Tej firmy są bardzo zróżnicowane. Fakt, długo są na rynku, lecz nigdy wcześniej o nich nie słyszałem....

#19 mazur

mazur

Nowy użytkownik

• 6 postów

Normalna

Napisany 10 maj 2016 - 08:23

Wiadomo, bywa różnie. Niektóre firmy oszukują, niektóre nie. Jak to w życiu.

Ja raz brałem pożyczkę hipoteczną (od firmy FSG). Wszystko było ok. Spłacam sobie na spokojnie, nikt mnie nie okrada, umowa w porządku. Więc jak coś to mogę śmiało polecić.

#20 asiarusin87

asiarusin87

Nowy użytkownik

• 2 postów

Normalna

Napisany 08 sierpień 2017 - 10:39

Korzystałam z usług wielu firm pożyczkowych, m.in. vivusa, lendona czy wongi. Niestety jestem już zadłużona i nie mam szans na dobranie pozyczki w tamtych firmach... Czy ktoś korzystał z usług LoanMe? Niby opinie mają dobre, ale wolę się upewnić. Czy sprawdzają tam bazy BIG? 

#21 Paula300

Paula300

Nowy użytkownik

• 7 postów

Normalna

Napisany 08 sierpień 2017 - 12:40

Brałam pożyczkę w LoanMe, sprawdzają BIG, ale ja miałam komornika i się udało. Wniosek złożyłam przez telefon, a raty spłacałam na konto bankowe. Wielki plus za to ze nikt mi do domu nie przychodził.