Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Kryptoreklama banknotów

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Agata_gagata

Agata_gagata

Aktywny użytkownik

• 40 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 18 maj 2014 - 23:35

Ostatnio oglądałam mój ulubiony serial i co mnie zdziwiło to kryptoreklama (przynajmniej ja to tak odebrałam) nowych banknotów... Kto płaci za to, żeby promować nowe banknoty? po co taka reklama i to jeszcze w serialach... zrobiliby jakąś normalną reklamę jak już. Co myślicie?

#2 Damian Hyjek

Damian Hyjek

Ekspert

• 252 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 19 maj 2014 - 11:15

Technika podobna do "lokowania produktów w serialu". Jednak w tym przypadku to ma mieć oddźwięk społeczny i nie ma charakteru typowej reklamy. Jest to raczej działanie informacyjne. Z resztą w serialach często mamy takie motywy, które zwracają uwagę na sprawy społeczne, np. choroba nowotworowa, zespół down'a, problem narkotyków, podejście do współpracy z SB itd.

#3 Ferrari936

Ferrari936

Aktywny użytkownik

• 38 postów

Normalna

Napisany 26 maj 2014 - 11:45

Panie Damianie- rozumiem co pan ma na myśli, jednak sprawy, o których pan napisał są dla mnie zupełnie czymś innym niż informowanie społeczeństwa o tym co dają nam nowe banknoty- do tego można zrobić osobną reklamę, a nie lokować takie informacje w serialach- fakt, że więcej osób to obejrzy, ale większość wyśmieje nieumiejętne lokowanie takich informacji- każdy wie jak to wygląda w polskich serialach.

#4 nikadavis85

nikadavis85

Aktywny użytkownik

• 46 postów

Normalna

Napisany 02 czerwiec 2014 - 21:39

Ciekawe. Nie widziałam takiej kryptoreklamy :) Faktycznie w polskich serialach kryptoreklamy ani trochę nie są krypto, ale tutaj, w przypadku tych banknotów może mają rację bytu- wiele osób ogląda seriale i dzięki temu dowiedzą się co i jak- a gdyby zrobić osobną reklamę to ludzie często przełączają na inny kanał w oczekiwaniu na zakończenie się bloku reklam. Moim zdaniem więc taka kryptoreklama jest jak najbardziej trafnym pomysłem.

#5 Agata_gagata

Agata_gagata

Aktywny użytkownik

• 40 postów

Normalna

Napisany 05 czerwiec 2014 - 22:03

Mi to wydało się bardzo dziwne i sztuczne, ale faktycznie wcześniej nie zastanowiłam się nawet po co te nowe banknoty i dzięki temu się dowiedziałam... Jakiś sens więc to miało.

#6 Fin1977

Fin1977

Aktywny użytkownik

• 38 postów

Normalna

Napisany 17 wrzesień 2014 - 13:42

A dlaczego nie w serialach, skoro jest to bardziej działanie informacyjne i było skierowane do starszych osób. A jak wiadomo wszelkie seriale właśnie starsze osoby oglądają, a więc moim zdaniem akcja trafiona.

#7 leszek.b

leszek.b

Aktywny użytkownik

• 14 postów

Normalna

Napisany 23 wrzesień 2014 - 10:17

Cóż, lokowanie produktów w polskich serialach jakie jest każdy widzi :D Aczkolwiek zgadzam się, ze jeśli taka reklama ma charakter informacyjny to może szybciej dotrzeć do osób starszych. Nie wiem, czy kojarzycie reklamy, które były emitowane przy przejściu na telewizję cyfrową w Polsce. Wyglądały jak takie mini-seriale. Myślę, że to dobra droga.

#8 kamilka1

kamilka1

Nowy użytkownik

• 1 postów

Normalna

Napisany 21 październik 2014 - 09:53

Były tez normalne reklamy informacyjne o nowych banknotach, ale skoro Pan widział w serialu, to znaczy, że takie reklamy mają większy zasięg i sa bardziej naturalne, bo automatycznie edukują oglądających serial. Ważny jest skutek - informacja dotarła do odbiorcy i najprawdopodobniej ją zapamięta. A za taką reklamę odpowiada i płaci NBP

#9 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 689 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 15 luty 2015 - 09:21

Moim zdaniem to bardzo dobrze że są takie akcje informacyjne, bo reklama raczej to nie była. Np. moja mama jak zobaczyła nowy banknot to myślałą że to fałszywka, domyślam się że takich osób co nie wiedziały o nowych banknotach było o wiele więcej.

FINANSOWY PROGRAM PARTNERSKI

b0941038.jpg

#10 Kasia73

Kasia73

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 01 wrzesień 2016 - 07:59

Ostatnio oglądałam mój ulubiony serial i co mnie zdziwiło to kryptoreklama (przynajmniej ja to tak odebrałam) nowych banknotów... Kto płaci za to, żeby promować nowe banknoty? po co taka reklama i to jeszcze w serialach... zrobiliby jakąś normalną reklamę jak już. Co myślicie?

"Kryptoreklama nowych banknotów" NBP? ... Sprawdź na początku co to jest kryptoreklama... Dobrze, że nie dziwisz siie, że pokazują bilony i np. banknoty 50 zł z nowymi zabezpieczeniami.

Jeżeli szukasz kredytu lub pożyczki - bankowej lub pozabankowej. Serwis Szukam Kredyt Pożyczka - dla każdego: pożyczki i kredyty gotówkowe, kredyty konsolidacyjne, mieszkaniowe oraz samochodowe.