Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Jak znaleźć windykatora?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Zbychu

Zbychu

Nowy użytkownik

• 1 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 02 wrzesień 2014 - 18:00

Jeden z moich klientów, nie zapłacił mi za wykonane zlecenie. I w związku z tym, mam pytanie a nawet dwa. Czy aby odzyskać pieniądze, około 50 000 zł, muszę oddać sprawę do sądu, czy też mogę odzyskanie tego długu zlecić od razu windykatorowi. I tu moje drugie pytanie, jak znaleźć takiego windykatora.

#2 1wniosek.pl

1wniosek.pl

Zasłużony użytkownik

• 185 postów

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 03 wrzesień 2014 - 08:17

Tylko po co płacić pośrednikowi (windykatorowi) za złożenie pozwu o nakaz zapłaty? Możesz to zrobić samemu na stronie e-Sądu.

#3 Damian Hyjek

Damian Hyjek

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 03 wrzesień 2014 - 09:06

Możesz złożyć sprawę do sądu. Możesz skorzystać z usług windykatora (już nawet na tym etapie).

Jednak w mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem na chwilę obecną jest skierowanie sprawy do sądu i uzyskanie tytułu wykonawczego, im szybciej to zrobisz tym lepiej. Również prawdopodobieństwo, że „ściągniesz” pieniądze od swojego dłużnika jest wyższe. Dodatkowo uzyskujesz silny argument w negocjacjach.

Posiadając tytuł wykonawczy możesz już egzekwować swoje należności przez komornika. Ewentualnie i równolegle możesz skorzystać z usług firm windykacyjnych. Niekiedy ich skuteczność jest wyższa niż komorników. Ciężko tu opowiadać się za którąś opcją.

Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie. Internet to świetnie miejsce na wstępne poszukiwanie takich usług.

#4 subeko

subeko

Aktywny użytkownik

• 19 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 29 styczeń 2019 - 10:26

Szkoda, ze wątek nienajnowszy, W takich sytuacjach jak najbardziej można zwrócić się do firmy windykacyjnej, Tez już miałam sytuacje kiedy klient mi nie zapłacił za wystawioną fakturę, spóźniał się. Albo nie płacił wcale. W takiej sytuacji uruchomiłam faktoring poprzez firmę Solventoir, nie mogłam sobie pozwolić na to by czekać w nieskończoność na pieniądze.