Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

W jakich walutach można wziąć kredyt?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 r0nAld14

r0nAld14

Aktywny użytkownik

• 46 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 26 październik 2014 - 21:59

W jakich walutach można brać w Polsce kredyty? Nie chodzi mi jedynie o hipoteczne, ale jakiekolwiek? Wiem, że we frankach szwajcarskich, euro... w dolarach i w funtach brytyjskich także? A może można wziąć kredyt w każdej walucie jaka istnieje? Wiecie?

#2 Damian Hyjek

Damian Hyjek

Ekspert

• 252 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 27 październik 2014 - 09:19

Na chwilę obecną nie są mi znane oferty kredytów w walutach innych niż wymieniłeś. Dodatkowo w chwili obecnej tylko ok. 7-8 banków ma w swojej ofercie kredyty walutowe.

Musisz wziąć pod uwagę to, że od lipca bieżącego roku na podstawie Rekomendacji S banki mogą udzielać kredytów w walucie obcej tylko takim osobom, które w takiej walucie otrzymują wynagrodzenia. Oprócz tego jeśli nawet zarabiasz np. w euro to dochody musisz mieć również znaczne (kwoty rzędu 12 tys- 15 tys. zł netto miesięcznie).

#3 Mortan888

Mortan888

Aktywny użytkownik

• 37 postów

Normalna

Napisany 27 październik 2014 - 23:57

Czyli jeśli zarabiamy w złotówkach nie mamy szans na kredyt walutowy? Trochę bez sensu. 
Co do innych walut to faktycznie także nie słyszalem, żeby udzielali w takich kredytów. Ale nie słyszałem także o funtach brytyjskich (chociaż całkiem możliwe skoro tyle ludzi zarabia właśnie w tej walucie)

#4 roksi1222

roksi1222

Nowy użytkownik

• 1 postów

Normalna

Napisany 28 październik 2014 - 10:37

No teraz jest tak, że KNF ustalił, że w jakiej walucie zarabiasz, to ewentualnie w tej możesz wziąć kredyt i tyle, ale to dla bezpieczeństwa konsumentów

#5 Redżio

Redżio

Doświadczony użytkownik

• 56 postów

Normalna

Napisany 30 październik 2014 - 14:57

Nie ryzykowałbym brania kredytów w innej walucie, a już szczególnie we frankach szwajcarskich :)

#6 Agata_gagata

Agata_gagata

Aktywny użytkownik

• 40 postów

Normalna

Napisany 02 listopad 2014 - 18:37

No teraz jest tak, że KNF ustalił, że w jakiej walucie zarabiasz, to ewentualnie w tej możesz wziąć kredyt i tyle, ale to dla bezpieczeństwa konsumentów

I dobrze! Moim zdaniem własnie tak powinno być. Nie wiem dlaczego ludzie tak chętnie chcą brać kredyty w innych walutach. Przecież ten cały kurs walut... Wiem, że są tańsze, ale chyba obarczone większym ryzykiem.. Czy się mylę? W każdym bądź razie kredyty w złotówkach-mimo że może droższe, dla mnie są po prostu bezpieczniejsze.

#7 Alexandra85

Alexandra85

Doświadczony użytkownik

• 55 postów

Normalna

Napisany 03 listopad 2014 - 17:31

dokładnie.. również nie ryzykowałabym brania kredytu w innych walutach, przecież NIGDY nie wiesz jak kurs walut może się zmienić sekundę i co wtedy? 

#8 Specjalista bajokredyt.pl

Specjalista bajokredyt.pl

Aktywny użytkownik

• 22 postów
  • Lokalizacjałódzkie, podlaskie, mazowieckie

Normalna

Napisany 05 listopad 2014 - 15:06

Kto lubi ryzyko i kogo stać na ryzyko zażyczy sobie kredyt w obcej walucie, jednak ten kto boi się ryzykować i chce mieć trochę więcej spokoju, a zwłaszcza przy kredytach długoterminowych zainteresuje się kredytem w polskiej walucie. Decyzja należy do kredytobiorcy.

#9 pomocwkredycie

pomocwkredycie

Ekspert

• 855 postów
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 05 listopad 2014 - 22:49

Waluty w jakich możesz uzyskać kredyt w Polsce jeśli zarabiasz zagranicą;

Euro

Dolar

Funt Brytyjski

Frank Szwajcarski

Ale również możesz otrzymać kredyt PLN. --- Warunek!

Musimy mieć kogoś kto weźmie z nami kredyt ale zarabia w Polsce i albo zarabia więcej od nas co mało się tak zdarza, ale się zdarza. Lub też po prostu ma wystarczające dochody do zdolności wtedy może uzyskać kredyt w bankach spółdzielczych.

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w Profilu

#10 ma05uro

ma05uro

Aktywny użytkownik

• 25 postów

Normalna

Napisany 06 listopad 2014 - 18:26

Sądziłem, że dla Polaka zarabiającego w innej walucie nie ma żadnego problemu, żeby zaciągnąć kredytu w złotówkach- mimo że zarabia w innej. Jak wspomniałeś pomowkredycie mało kto w Polsce zarabia więcej od ludzi pracujących za granicą, bo przecież to jeden z głównych powodów, dla których pracujemy za granicą- większe zarobki, także taki warunek jest dla mnie śmieszny, bo w 90% nie do spełnienia.

#11 pomocwkredycie

pomocwkredycie

Ekspert

• 855 postów
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 11
Dobra

Napisany 06 listopad 2014 - 20:28

Sądziłem, że dla Polaka zarabiającego w innej walucie nie ma żadnego problemu, żeby zaciągnąć kredytu w złotówkach- mimo że zarabia w innej. Jak wspomniałeś pomowkredycie mało kto w Polsce zarabia więcej od ludzi pracujących za granicą, bo przecież to jeden z głównych powodów, dla których pracujemy za granicą- większe zarobki, także taki warunek jest dla mnie śmieszny, bo w 90% nie do spełnienia.

Tylko muszę ci powiedzieć coś co pewnie nie wiesz, większość ludzi którzy pracują w Anglii czy też nawet w Irlandii mają dochody na poziomie max 6tyś zł.

Z poważaniem

Grzegorz Klimczak

Doradca Finansowy.

Kontakt w Profilu

#12 leszek.b

leszek.b

Aktywny użytkownik

• 14 postów

Normalna

Napisany 13 styczeń 2015 - 11:18

Kto lubi ryzyko i kogo stać na ryzyko zażyczy sobie kredyt w obcej walucie, jednak ten kto boi się ryzykować i chce mieć trochę więcej spokoju, a zwłaszcza przy kredytach długoterminowych zainteresuje się kredytem w polskiej walucie. Decyzja należy do kredytobiorcy.

W sumie sporo w tym racji co napisałeś. Jeśli ktoś się boi kredytu w obcej walucie to bierze w PLN. Zresztą ja jestem zdania że najlepiej brać kredyt w tej walucie w której się zarabia, bo jest najbezpieczniej. Miałem już kredyt we frankach wziety wtedy co wszyscy brali i było boom na franki, teraz spłacam kredyt w złotówkach, który zaproponowało mi Sales Group z wielu różnych i powiem szczerze że lepiej mi się spłaca, jest „klarowniej” - może tak to ujmę.

#13 RobertJezykowski

RobertJezykowski

Aktywny użytkownik

• 33 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Normalna

Napisany 08 styczeń 2018 - 12:10

Waluty w jakich możesz uzyskać kredyt w Polsce jeśli zarabiasz zagranicą;

Euro

Dolar

Funt Brytyjski

Frank Szwajcarski

Ale również możesz otrzymać kredyt PLN. 

Ja właśnie zainteresowałem się funtem brytyjskim i odczekałem, aż kurs będzie dla mnie najbardziej korzystny i dopiero wtedy wziąłem pożyczkę. Do tego jednak potrzeba aktualnej ceny waluty, którą zawsze znajduję na tej stronie z możliwością zobaczenia prognoz, które bardzo często sie sprawdzają.

#14 Marks

Marks

Aktywny użytkownik

• 46 postów

Normalna

Napisany 20 styczeń 2018 - 03:37

I dobrze! Moim zdaniem własnie tak powinno być. Nie wiem dlaczego ludzie tak chętnie chcą brać kredyty w innych walutach. Przecież ten cały kurs walut... Wiem, że są tańsze, ale chyba obarczone większym ryzykiem.. Czy się mylę? W każdym bądź razie kredyty w złotówkach-mimo że może droższe, dla mnie są po prostu bezpieczniejsze.

A wolność wyboru coś ci mówi? Każdy powinien mieć prawo wzięcia kredytu w Batach Tajskich lub każdej innej walucie jeśli tylko będzie miał taką ochotę.. Oczywiście może to zrobić wymieniając pożyczoną kwotę od razu na dowolną walutę, co nie zmienia faktu że takie regulacje nie mają sensu. 

Edytowany przez Marks, 20 styczeń 2018 - 03:38 .