Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Czy komornik może zająć konto nie należące do mnie?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 piotrek6938

piotrek6938

Doświadczony użytkownik

• 51 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 28 październik 2014 - 11:33

Komornik zajął moje konto. Zarabiam najniższą krajową, więc i tak kwota ta jest wolna od zajęcia komorniczego. Wpadłem na pomysł, aby w takim wypadku poprosić mojego szefa, czy pieniądze mogą być przelewane na konto mojej mamy. Ta jednak boi się, że komornik zajmie i jej konto. Aby ją uspokoić obiecałem, że się tego dowiem. No więc, czy komornik zajmie także jej konto?

#2 1wniosek.pl

1wniosek.pl

Zasłużony użytkownik

• 185 postów

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 28 październik 2014 - 20:27

Jeżeli to minimalna krajowa to jaki jest sens przelewania wynagrodzenia na konto trzeciej osoby?

#3 Damian Hyjek

Damian Hyjek

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 29 październik 2014 - 09:30

Odpowiedź kolegi z wyżej jest jak najbardziej zasadna.

Minimalne wynagrodzenie jest kwotą wolną o zajęcia i możesz być pewny, że tych pieniędzy komornik Ci nie zabierze. Przekierowanie wypłaty na rachunek bankowy mamy nie ma większego sensu.

#4 ANTYWINDYKA

ANTYWINDYKA

Nowy użytkownik

• 5 postów

Normalna

Napisany 10 listopad 2014 - 01:47

Jeżeli to minimalna krajowa to jaki jest sens przelewania wynagrodzenia na konto trzeciej osoby?

Odpowiedź kolegi z wyżej jest jak najbardziej zasadna.

Minimalne wynagrodzenie jest kwotą wolną o zajęcia i możesz być pewny, że tych pieniędzy komornik Ci nie zabierze. Przekierowanie wypłaty na rachunek bankowy mamy nie ma większego sensu.

Ma to taki sens, że pieniądze na koncie bankowym to co do zasady, już tylko bilety Narodowego Banku Polskiego, a nie wynagrodzenie za pracę. I po przekroczeniu wykorzystania wolnej kwoty bank zacznie przekazywać środki na konto komornika. Owszem, są możliwości prawne wyłączenia środków z wynagrodzenia za pracę spod egzekucji po przelaniu ich na konto bankowe, ale wymaga to czasami sporo zachodu, którego lepiej uniknąć. 

Dlatego też pytanie, po co to robić, ma sens.

A co do głównego pytania, to komornik nie zajmie konta mamy, ponieważ nie jest dłużnikiem tego wierzyciela.

#5 sanqi

sanqi

Nowy użytkownik

• 1 postów

Normalna

Napisany 22 maj 2018 - 11:53

Przeczytaj ten artykuł: https://confronter.pl/pl/blog/konta-lokaty/czy-komornik-moze-zajac-konto-bankowe. Wygląda na to, że może dokonać takiego zajęcia w tym przypadku.

Edytowany przez sanqi, 22 maj 2018 - 11:53 .

#6 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 951 postów

Reputacja: 8
Normalna

Napisany 25 maj 2018 - 12:59

Konta innej osoby nie zajmie ale nie ma to sensu bo jakby komornik miał coś zabrać to zwraca się do pracodawcy aby ten przelewał część wynagrodzenia dla komornika a resztę dla pracownika, a pracodawca musi się do tego zastosować.

WNET-POŻYCZKA.PL nowa pożyczka na Polskim rynku ! Sprawdź !

b0941038.jpg

Chcesz porozmawiać na temat pożyczek ? Zapraszam: forum.wnet-pozyczka.pl