Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Które konto bankowe jest teraz najlepsze?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
32 odpowiedzi na ten temat

#1 Młoda

Młoda

Nowy użytkownik

• 2 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 11 kwiecień 2016 - 18:16

Rozpoczęłam prace i pracodawca wymaga ode mnie abym założyła sobie konto osobiste. Nie mam pojęcia, co wybrać, gdyż nie orientuje sie w tym temacie. Jaki więc bank polecacie, ald młodej i dopiero rozpoczynającej prace osoby?

#2 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 900 postów

Reputacja: 7
Normalna

Napisany 11 kwiecień 2016 - 20:05

Coś za darmo, bez prowizji za wypłaty z bankomatów, bez prowizji za transakcje bezgotówkowe. Mnóstwo banków obecnie takie oferuje.

WNET-POŻYCZKA.PL nowa pożyczka na Polskim rynku ! Sprawdź !

b0941038.jpg

Chcesz porozmawiać na temat pożyczek ? Zapraszam: forum.wnet-pozyczka.pl

#3 Młoda

Młoda

Normalna

Napisany 12 kwiecień 2016 - 05:35

Ja wiem że każdy bank ma w swojej ofercie konto osobiste, ale własnie nie wiem gdzie są jakieś haczyki z nimi związane i o to się pytam. 

#4 Miki

Miki

Zasłużony użytkownik

• 165 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 12 kwiecień 2016 - 06:40

Załóż sobie konto osobiste w mBanku. Chyba wszystko za darmo, dostęp przez Internet, darmowa karta. Chyba na początek ci to wystarczy. 

Dodany obrazek

#5 damian.mazurkiewicz

damian.mazurkiewicz

Aktywny użytkownik

• 24 postów
  • LokalizacjaPoznań

Normalna

Napisany 18 kwiecień 2016 - 11:07

Ja od lat korzystam z mBanku. Tam założyłem pierwsze konto (zacząłem od standardowego eKonta), mam je do dzisiaj, ale korzystam też z innych. Masz sporo różnych ofert na rynku, tak naprawdę to wiele z nich jest do siebie podobnych. Konta typu eKonto mają też inne banki, nie tylko mBank także prześledź sobie dokładnie poszczególne oferty, bo nawet jeśli się różnią to nieznacznie. Wiem, że na pewno jeszcze Alior i ING mają coś w tym rodzaju. Na początek powinno wystarczyć, jeśli chodzi Ci o samo otrzymywanie wynagrodzenia.

#6 VictorVran

VictorVran

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 11 maj 2016 - 10:22

Ja słyszałem dużo dobrego o Raiffeisen Polbank, sam szukam banku do którego mógłbym się przenieść i chyba się zdecyduję na pojawienie się u nich. Wiele banków ma bardzo podobną ofertę więc można wybierać często pod względem wygody (bliskość oddziału, jakość usług internetowych itp)

#7 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 900 postów

Reputacja: 7
Normalna

Napisany 11 maj 2016 - 19:21

Raiffeisen właśnie likwiduje mniejsze oddziały więc tu z dostępem nie będzie tak łatwo.

WNET-POŻYCZKA.PL nowa pożyczka na Polskim rynku ! Sprawdź !

b0941038.jpg

Chcesz porozmawiać na temat pożyczek ? Zapraszam: forum.wnet-pozyczka.pl

#8 jagoda_k

jagoda_k

Normalna

Napisany 25 maj 2016 - 13:27

Jak dla mnie na początek najlepsze było i w sumie nadal pozostaje eKonto w mBanku. Albo inne tego typu podstawowe, darmowe. No chyba, że masz jakieś większe wymagania.

#9 Kasia73

Kasia73

Zasłużony użytkownik

• 169 postów

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 22 sierpień 2016 - 07:35

To wybór koleżanko masz bardzo duży! Czytając oferty bankowe można odnieść wrażenie, że każde k-o bankowe jest lepsze od poprzedniego. Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań: z jakich usług oferowanych przez bank i jak często będziesz korzystać?

I tutaj można wymieniać:

- przelewy internetowe,

- bankomaty i wpłatomaty,

- korzystanie z karty bankomatowej,

- wpłaty/wypłaty w placówce bankowej,

- dodatkowe usługi (oprocentowanie konta, lokaty, debet w rachunku, formy kontaktu z bankiem,itp.).

Należy zatem sprawdzić opłaty i koszty związane z kontem. Nie zawsze darmowe k-o bankowe daje więcej korzyści niż płatne. Decyzje o wyborze konta musisz podjąć sama, analizując dokładnie oferty bankowe, a nie sugerując się opiniami innych osób.

#10 Posredniczka

Posredniczka

Normalna

Napisany 30 wrzesień 2016 - 14:19

Bez wątpliwości w stu procentach darmowe konnto jest w banku Smart. Jeśli chodzi o Raiffeaisen jest jednorazowa opłata za kartę w wysokości 3 zł.

#11 Renat

Renat

Nowy użytkownik

• 5 postów

Normalna

Napisany 17 październik 2016 - 10:17

Nie dziwię Ci się, że się nie możesz połapać w tym wszystkim. Kupę lat temu, gdy otwierałam konto dobrą alternatywą było PKO, to bez żubra. Konkurencji za dużo nie było. Teraz nie polecam. Mąż dalej ma tam konto i niestety nie jest ono darmowe. Sporo opłat. Ale uparł się, że nie zmieni, bo jest stałym klientem. Jak jakiś Janusz... Teraz weź mu przetłumacz, że stali klienci są gorzej traktowani od nowych. Nie mam zamiaru sobie strzępić nerwów.

Syn ma konto w T-Mobile - bankowość mobilna. Ogólnie to skorzystał przy okazji wymiany telefonu. Jak jest? Średnio. Miał problem z umową, bo coś nie zgadzało się z warunkami. 10 razy łaził i załatwiał, potem już odpuścił, żeby się nie denerwować.

Córka ma natomiast konto w Orange Finanse. Też bankowość mobilna. Jest darmowe. Nie było do tej pory problemów. Aplikacja mobilna jest całkiem fajna. Nie trzeba dużo klikać. Cóż, chyba najlepiej wypada spośród wspomnianej trójki.

Ogólnie to czytaj dokładnie oferty i umowy. Czasem to co w necie piszą ma tyle wspólnego z rzeczywistością ile róża z pokrzywą.
Jak coś mogę przeprowadzić mały wywiad domowy :)

#12 Kasia73

Kasia73

Zasłużony użytkownik

• 169 postów

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 17 październik 2016 - 18:56

stali klienci są gorzej traktowani od nowych.

I to jest prawda, która dotyczy nie tylko banków (w przypadku kont bankowych, bo z kredytami i pożyczkami jest już trochę inaczej), ale operatorów komórkowych czy telewizyjnych. Ja tylko dziwię się, że taka mało osób zmienia rachunki bankowe, kiedy np. bank podnosi po raz kolejne opłaty. A zmiana rachunku jest prostsza niż "wymiana" operatora sieci komórkowej.

#13 Alekin Skywalker

Alekin Skywalker

Normalna

Napisany 19 październik 2016 - 09:15

Wiem, że wybór banku to niełatwe zadanie. Sam stałem przed tym rok temu. Zdecydowałem się na Orange Finanse bo darmowe i dodatkowo mam zniżki na abonament

#14 jessie

jessie

Aktywny użytkownik

• 20 postów

Normalna

Napisany 21 październik 2016 - 10:32

ja mam konto w Bzwbk i to jest najgorsza opcja z możliwych. Czas się wyautować.

#15 kredytypremium

kredytypremium

Nowy użytkownik

• 3 postów

Normalna

Napisany 27 październik 2016 - 21:33

Jeśli ma być całkowicie darmowe to SMART BANK. Jeśli jednak chodzi o jakość to np. Raiffeisen za 3 zł oferuje bardzo dobre warunki. Ciekawą opcją wartą rozważenia jest też MBANK i ich obena promocja "do 300 zł zwrotu..." ;)

#16 asantela

asantela

Normalna

Napisany 10 luty 2017 - 10:48

Nie słyszałem o Smart Banku, jest dobry? :)

#17 DanielaMT77

DanielaMT77

Nowy użytkownik

• 4 postów

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 10 kwiecień 2017 - 08:56

Ja mam ING i nie narzekam :)

#18 Milka

Milka

Aktywny użytkownik

• 13 postów

Normalna

Napisany 26 kwiecień 2017 - 21:32

Wszystko zależy od tego, czego się od konta oczekuje i do czego ma ono służyć. Ja na przykład chwalę sobie Lion's Prime, online i zupełnie bez opłat za otwarcie czy krajowe elixir.

Edytowany przez Milka, 28 kwiecień 2017 - 20:06 .

#19 PozyczkaBez.pl

PozyczkaBez.pl

Doświadczony użytkownik

• 74 postów
  • LokalizacjaPoznań

Reputacja: 2
Normalna

Napisany 29 kwiecień 2017 - 12:24

Kont bankowych jest wiele. Warto wybrać takie gdzie "wszystko" lub prawie jest bez opłat. Zebraliśmy takie oferty analizując dodatkowo firmy pozabankowe (gdzie mają konta z których przelewają pożyczki - przelew w ciągu 10 minut po przyznaniu). 

#20 markel

markel

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 14 maj 2017 - 12:55

Jeżeli chodzi o konto bankowe to najlepiej jednak przejrzeć rankingi bo to co mogło być dobre dla kogoś jakiś czas temu teraz może się okazać już nie tak trafione bo banki nieustannie te oferty zmieniają i trzeba być na bieżąco w temacie 

#21 kolektyw

kolektyw

Nowy użytkownik

• 7 postów

Normalna

Napisany 30 maj 2017 - 09:47

darmowe na ten moment są konta w neście i orange. ten drugi ma też bardzo rozbudowane płatności mobilne.

dodam, że bezpłatne prowadzenie rachunków nie jest tu uzależnione od wpływów, operacji wykonywanych kartą i tym podobnych

warunków, których z lubością nadużywają wszystkie placówki poza wzmiankowanymi bankami wyżej. 

Edytowany przez kolektyw, 30 maj 2017 - 09:48 .

#22 Jurek90

Jurek90

Nowy użytkownik

• 4 postów

Normalna

Napisany 02 czerwiec 2017 - 08:26

Ja mam konto w Inteligo i sobie chwalę. Za nic nie płacę, więc czego chcieć więcej. 

#23 VictorVran

VictorVran

Aktywny użytkownik

• 16 postów

Normalna

Napisany 04 czerwiec 2017 - 22:58

Nie zauważyłem likwidacji oddziałów, dalej jest obok mojego domu :D

A ostatnio znajomy przeszedl z mbanku do raiffeisen i tez chwali ich bankowosc elektroniczna i oprocentowanie konta. warto tam miec

#24 Katarzyn@

Katarzyn@

Aktywny użytkownik

• 22 postów

Normalna

Napisany 20 czerwiec 2017 - 21:53

Jeżeli chodzi o klientów z "grubszym portfelem" to zaciekawiła mnie oferta Lion's Banku. Mają obecnie cztery konta do wyboru mnie jednak zaciekawiło Lion's Prime. Ktoś może ma?

#25 zygzak

zygzak

Aktywny użytkownik

• 31 postów

Normalna

Napisany 12 lipiec 2017 - 21:34

Ja nie narzekam, konto darmowe, z dobrą obsługą. Coś konkretnie chciałabyś wiedzieć?

#26 Katarzyn@

Katarzyn@

Aktywny użytkownik

• 22 postów

Normalna

Napisany 08 sierpień 2017 - 14:18

Chciałabym wiedziec czy trzeba spełnić jakieś konkretne warunki przy Prime, żeby je założyć? No i czy kartę do niego jakąs dają czy tylko internetowe przelewy z tym zrobisz.