Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Co sądzicie o pożyczkach przed świętami?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 clodusia

clodusia

Doświadczony użytkownik

• 84 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 19 grudzień 2016 - 23:58

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tyle ludzi bierze przed świętami różne kreydty, pożyczki? Rozumiem, że przed świętami jst sporo wydatków- jedzenie, prezenty itp., ale czy nie lepiej byłoby wcześniej, co miesiąc odkładać sobie jakąś kwotę na ten cel i dać sobie spokój z zadłużeniami? Przez takie nierozsądne moim zdaniem zadłużanie się wiele osób wpada w pętle i po świętach nie może sobie poradzić ze spłacaniem tych pożyczek. Co tym sądzicie?

#2 moli33

moli33

Doświadczony użytkownik

• 92 postów

Normalna

Napisany 20 grudzień 2016 - 19:20

Ludziom dużo łatwiej jest wziąć kredyt, pożyczkę niż tak jak mówisz- przez cały rok odkładać, aby nie musieć się zadłużać. Oczywiście jest to bez sensu i każdy powinie święta robić w ramach budżetu, który posiada, ale Polacy lubią w okresie świątecznym szaleć, stąd te pożyczki. Dużo jest w tym okresie róznych promocji, konkursów tworzonych przez banki czy firmy pożyczkowe, które dodatkowo zachęcają do brania u nich w tym okresie pożyczek. O ile ludzie mają je z czego później spłacać, to nie widzę w tym nic złego. Gorzej jak nie mierzą sił na zamiary i potem wpędzają się w kłopoty.

#3 dzisiaj_jutro

dzisiaj_jutro

Doświadczony użytkownik

• 95 postów

Normalna

Napisany 21 grudzień 2016 - 22:47

Ja nie widzę w tym nic złego. Pożyczają dorośli, więc chyba wiedzą co robią, prawda? Może faktycznie pożyczanie na święta to trochę jak pożyczka na wakacje czy innego typu niepotrzebne sprawy, ale skoro ktoś ma taką potrzebę? Ważne, żeby później miał z czego to spłacać. Jak zwykle co roku ten temat wraca. Dziś chyba nawet mówiono o tym w wiadomościach.

#4 Korfu

Korfu

Doświadczony użytkownik

• 98 postów

Normalna

Napisany 22 grudzień 2016 - 22:59

Pożyczki nigdy nie są dobrym pomysłem, niezależnie od czasu, w którym pożyczka ta jest brana. Oczywiście w czasie przedświątecznym po takie pożyczki sięgamy chętniej, bardziej spontanicnzie i może trochę niekiedy nieprzemyślanie, dlatego patrzymy na to bardziej nieprzychylnie. Każdy wie, czy pożyczka jest mu potrzebna czy nie. Kupienie dużej ilości jedzenia i prezentów nie jest jakimś priorytetem, ale to każdego indywidualna sprawa.

#5 say goodbay

say goodbay

Nowy użytkownik

• 9 postów

Normalna

Napisany 29 grudzień 2016 - 20:38

można wziać pozyczkę przed świętami , ale ... no własnie , pożyczyć taką kwotę , z która potem nie będe miec problemu by ją spłacić . nalezy pamietać jedną rzecz. łatwo jest pożyczyć a spłacić już ciężej troche .  Sama byłam w nieciekawej sytuacji rok temu . ale pożyczyłam i spłaciłam . a z takich firm pożyczkowych to godną polecenia jest Lendon . wniosek skłąda się online potem po pozytywnej werufikacji , szybko otrzymuje sie gotówke na konto . w sumie jest możliwość pierwsze pożyczki do 2000 zł na okres 30 dni bez odsetek .

#6 Korfu

Korfu

Doświadczony użytkownik

• 98 postów

Normalna

Napisany 29 grudzień 2016 - 23:02

Dodam jeszcze, że mniejszym złem są pożyczki, któych teraz jest dość dużo na rynku, czyli tych, które oferują zerowe oprocentowanie. Zawsze mamy do spłaty tylko tyle, ile zaciągnęliśmy, a to już jakiś plus w tej całej sytuacji, prawda? Wiemy na co dokładnie pożyczamy. Nie musimy oddawać pieniędzy, które moglibyśmy wydać na coś innego. A przed świętami często do tego braku oprocentowania dochodzą jakieś świąteczne promocje.

#7 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 990 postów

Reputacja: 8
Normalna

Napisany 30 grudzień 2016 - 08:08

Tak tylko że często ludzie biorą przed świętami np. 1500 zł chwilówki a zarabiają 2000 zł.I jak po świętach oddadzą chwilówkę znowu trzeba brać następną bo nie ma z czego żyć.

WNET-POŻYCZKA.PL nowa pożyczka na Polskim rynku ! Sprawdź !

b0941038.jpg

Chcesz porozmawiać na temat pożyczek ? Zapraszam: forum.wnet-pozyczka.pl

Darmowy poradnik o czyszczeniu BIK: www.poradnik-bik.pl

#8 clodusia

clodusia

Normalna

Napisany 30 grudzień 2016 - 15:52

Dokładnie. Jeżeli pożyczamy to z głową i tylko wtdy, jeżeli jesteśmy pewni, że będziemy mieli jak spłacić ta pożyczkę. Tu kredyt wydaje się lepszym pomysłem, bo spłata jest w ratach a nie w całości, chociaż z drugie strony wtedy w grę wchodzą odsetki, a przy takiej pozyczce jak VIVUS na przykład już niekoniecznie.

#9 Maru

Maru

Aktywny użytkownik

• 15 postów

Normalna

Napisany 14 styczeń 2017 - 22:46

Święta to nie najlepszy okres na wzięcie pożyczki. Myślę że jest drożej niż normalnie.

#10 =Rambo=

=Rambo=

Aktywny użytkownik

• 10 postów

Reputacja: 2
Normalna

Napisany 16 styczeń 2017 - 11:19

Głupoty gadasz - jeśli chodzi o chwilówki to już drożej być nie może, bo większość ofert opiera się o górny limit kosztów.

A jeśli chodzi o zwykłe kredyty bankowe, to zwiększa się konkurencja, więc cena maleje.

#11 Eponandilas

Eponandilas

Aktywny użytkownik

• 11 postów

Normalna

Napisany 21 lipiec 2017 - 14:34

Pożyczka na święta, na wakacje, na wyprawkę do szkoły. Niektórzy to ciągle na kredycie :/ Też tak brałem, aż wpadłem z spiralę od pożyczki do pożyczki. Jak wkroczył komornik - dopiero otrzeźwiałem. Później szybkie spłacenie zobowiązań z chwilówek (bardzo pomógł janvest.pl). Teraz już jest spokojnie...