Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Co to karta przedpłacona?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Natalia_Km

Natalia_Km

Doświadczony użytkownik

• 81 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 29 kwiecień 2017 - 22:26

Czy słyszeliście o czymś takim jak "Karta przedpłacona"? Dziś usłyszałam ten termin i zastanawiam się co to takiego i "z czym to się je". O co chodzi z tą kartą? Wytłumaczcie proszę.

#2 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 820 postów

Reputacja: 7
Normalna

Napisany 30 kwiecień 2017 - 15:14

Tak jak karta pre-paid w telefonii komórkowej = doładujesz kasę to masz.

#3 Korfu

Korfu

Normalna

Napisany 06 maj 2017 - 21:38

Dokładnie. Karta przedpacona to po prostu karta pre-paid, na którą wielokrotnie można wpłacać dowolną kwotę pieniędzy. Gdy wpłacimy na nią pieniądze, możemy ją używać dokładnie tak smao jak kartę  bankomatową- wypłącać pieniądze w bankomatach, placić w sklepach- zbliżeniowo również, czy doonywać płatności w internecie.

#4 toy98

toy98

Zasłużony użytkownik

• 108 postów

Normalna

Napisany 09 maj 2017 - 21:16

Czyli karta przedpłacona to inna nazwa karty PrePiad tak? Nie wiem jak dla was, ale ja nie widzę dużej różnicy między tymi kartami, a zwykła kartą bankomatową. W końcu na nasz rachunek bankowy także możemy sobie wpłacić pieniądze i z nich korzystać, prawda? Jaka jest więc różnica między przedpłacona/prepaid a kartą bankomatową przypisaną do naszego konta?

#5 1dwa3

1dwa3

Doświadczony użytkownik

• 93 postów

Normalna

Napisany 17 maj 2017 - 20:24

Bo karty przedpłacone i karty prepaid to jedno i to samo.

A jaka jest różnica między katą przedpłaconą a kartą bankomatową? Przede wszystkim tym, że do karty prepaid nie trzeba zakłądać rachunku bankowego. Użytkownicy kart prepai są anonimowi, dlatego nie podobało się to Komisji Nadzoru Finansowego.

#6 moli33

moli33

Doświadczony użytkownik

• 92 postów

Normalna

Napisany 21 maj 2017 - 21:08

SKoro takie karty funkcjonują to najwyraźniej jest na nie popyt. Na pewno się przydają, bo są proszsze "w obsłudze" niż karty bankomatowe (mam na myśli całokształt).

#7 Natalia_Km

Natalia_Km

Doświadczony użytkownik

• 81 postów

Normalna

Napisany 25 maj 2017 - 22:01

Te dwie nazwy mnie zmyliły, bo chyba nigdy nie widziałam, żeby były nazywane naprzemiennie. Dziękuję za wyjaśnienie, ale nie rozumiem w jaki sposób gromadzone są środki na tych kartach, skoro nie są powiązane z jakims rachunkiem bankowym. Jak więc wpłaca się na nie pieniądze?

#8 slawek2016

slawek2016

Doświadczony użytkownik

• 68 postów

Normalna

Napisany 02 czerwiec 2017 - 22:01

Taka karta musi być przecież pwoiązana z jakimś rachunkiem, na który przelewa się środki.

Karty prepaid coraz częściej sa stosowane przez pracodawców jako prezent dla pracowników zamiast bonów świątecznych na przykład. Fajna sprawa, bo idziemy do sklepu i płacimy, a mają też swój PIN więc zawsze jest to bezpieczniejsza metoda.

#9 kubiq

kubiq

Doświadczony użytkownik

• 78 postów

Normalna

Napisany 04 czerwiec 2017 - 20:58

Faktycznie. Ja kiedyś otrzymałem taką od pracodawcy właśnie na święta bodajże. wprawdzie nie mam dostępu do żadnego rachunku, ale na tą kartę są wpłacane jakieś dodatkowe bonusy- premie czy bony świąteczne. Dostaję informację, że pieniądze zostały wpłacone. Niestety nie wiem czy ktoś miał taki sam problem jak ja, bo nie ze wszystkich bankomatów mogę korzystać i nawet w niektórych sklepach karty mi nie przyjmuje.

#10 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 820 postów

Reputacja: 7
Normalna

Napisany 05 czerwiec 2017 - 08:59

Do każdej takiej karty jest prowadzony tzw. rachunek techniczny i dzięki temu można ją zasilać.