Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Kogo ściga komornik?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Natalia_Km

Natalia_Km

Doświadczony użytkownik

• 76 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 29 kwiecień 2017 - 22:29

Co się dzieje w przypadku, gdy ani kredytobiorca, ani jego poręczyciel nie spłaca kredytu? Kogo w takim przypadku "ściga" komornik? Obu kredytobiorców czy jedynie tego właściwego, a żyrant może spać spokojnie? Jak w tym przypadku działa windykacja?

#2 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 692 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 30 kwiecień 2017 - 15:14

Poręczyciel jest po że gdy kredytobiorca nie spłaca ma spłacić żyrant = spać spokojnie za bardzo nie może.

FINANSOWY PROGRAM PARTNERSKI

b0941038.jpg

#3 Korfu

Korfu

Normalna

Napisany 06 maj 2017 - 21:53

Z tego co słyszałem to duzo zależy też od wierzyciela, który będzie ściągał należności. On decyduje czy będzie ściągał je od głownego kredytobiorcy, czy od poręczyciela. Trochę to dziwne dla mnie, ale tak podobno właśnie jest. Moim zdaniem powinno to być z góry ustalone.

#4 toy98

toy98

Zasłużony użytkownik

• 101 postów

Normalna

Napisany 09 maj 2017 - 22:36

Z tego co słyszałem to duzo zależy też od wierzyciela, który będzie ściągał należności. On decyduje czy będzie ściągał je od głownego kredytobiorcy, czy od poręczyciela. Trochę to dziwne dla mnie, ale tak podobno właśnie jest. Moim zdaniem powinno to być z góry ustalone.

Zależy to do wierzyciela? Sądziłem, że jest tak, jak piszesz, że być powinno, czyli, że reguluje to jakaś ustawa. Przecież w ten sposób można sobie robić co się chce. Muszę poszukać na ten temat informacji, bo wierzyć mi się nie chce.

#5 1dwa3

1dwa3

Doświadczony użytkownik

• 93 postów

Normalna

Napisany 16 maj 2017 - 21:33

Czy taki komornik nie powinien "ściagać" obu? Kredytobiorcy, bo to w końcu jego kredyt i jest odpowiedzialny za jego spłatę, poręczyciela zaś dlatego, że zgodził się ten kredyt żyrować, czyli był świadom tego, że istnieje możliwość, że kredytobiorca nie będzie spłacać rat, więc można uznać, że kredyt też jest jego, ale może w trochę mniejszym stopniu. Na pewno niesprawiedliwością jest, żeby sam żyrant był ścigany, chociaż oczywiście, tak jak napisałem, wiedział z czym poręczenie się wiąże.

#6 moli33

moli33

Doświadczony użytkownik

• 92 postów

Normalna

Napisany 23 maj 2017 - 19:47

Skoro oboje- kredytobiorca i poręczyciel podpisują się pod kredytem to chyba oboje są w równym stopniu odpowiedzialność za ten kredyt i jego spłatę. Żyrant podpisując poręczycielstwo jest śwadom, że jeżeli kreytobiorca będzie miał opóźnienie w spłatach, czy wogóle nie będzie płacił, to właśnie na niego spada ten obowiązek. Trochę dziwne, że komornik może sobie "wybrać". Powinno to być jednak gdzieś uregulowane.