Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Czy online jest taniej?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Natalia_Km

Natalia_Km

Doświadczony użytkownik

• 81 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 30 kwiecień 2017 - 21:16

Częst jest tak, że gdy firma oferuje jakąś usługę stacjonarnie lub online i w zależności od tego pobierane są koszty. Często usługi online są tańsze. Zastanawiam się jak jest z kredytami. Czy zaciągając kredyt online w danym banku zapłacimy mniej przy tych samych parametrach, ale stacjonarnie?

#2 Korfu

Korfu

Doświadczony użytkownik

• 98 postów

Normalna

Napisany 04 maj 2017 - 20:34

Taniej na pewno nie jest. Banki stacjonarne i banki online raczej dadzą ci dwie zupełnie różne oferty, stąd może wziać się różnica w cenie. Nie brałem nigdy kredytu online, ale z tego co czytałem to te mogą być nawet droższe. Wygodę wzięcia kredytu online podobno wyższa prowizją. Czy tak jest naprawdę? Może to ktoś potwierdzić?

Edytowany przez Korfu, 04 maj 2017 - 20:39 .

#3 toy98

toy98

Zasłużony użytkownik

• 108 postów

Normalna

Napisany 08 maj 2017 - 19:40

Nigdy nie brałem kredytu przez internet, ale również słyszałem, że niektóre koszty tego kredytu przy takiej opcji mogą być nieco wyższe. Jeżeli sam kredyt jest tańszy to pewnie konieć końców oferta online i oferta banku stacjonarnego okazuje się taka sama, tylko płacimy więcej za coś innego.

#4 justa6

justa6

Nowy użytkownik

• 5 postów

Reputacja: 5
Normalna

Napisany 11 maj 2017 - 09:34

przeważnie online jest taniej ale zawsze trzeba uważać na firmy , które chcą tylko oszukać ;)

• PozyczkaBez.pl lubi to

#5 prezesik24

prezesik24

Doświadczony użytkownik

• 70 postów
  • LokalizacjaCała Polska

Normalna

Napisany 11 maj 2017 - 17:09

Justa nie masz pojęcia o czym piszesz, a spamujesz portalem z chwilowkami.

Marcin Iwanejko

Doradca ds. produktów finansowych

510 00 98 82

#6 1dwa3

1dwa3

Doświadczony użytkownik

• 93 postów

Normalna

Napisany 14 maj 2017 - 21:16

przeważnie online taniej ale zawsze trzeba uważać na firmy , które chcą tylko oszukać ;)

tutaj macie sprawdzone banki , które oferują pożyczki https://www.forum.po...chwilowek-watek

Tu chyba chodzi jedynie o kredyty w bankach, nie w firmach pozabankowych, bo tam wiadomo, że koszty są tańsze. 

A ja mam pytanie z trochę innej beczki. Czy to prawda (bo takie doszły mnie słuchy), że wnioski kredytowe składane przez internet bardzo często, przynajmniej częściej niż stacjonarnie, kończą się odmową? Słyszeliście coś na ten temat, albo może ktoś z was z autopsji to wie, bo na przykład skąłdając online nie otrzymał kredytu, a już w banku, przy tych samych parametrach, już tak?

#7 moli33

moli33

Doświadczony użytkownik

• 92 postów

Normalna

Napisany 19 maj 2017 - 23:06

Jestem trochę zdziwiony, bo sądziłem, że online czy przez telefon konsultanci zawsze dają nam ciekawsze oferty niż w placówce. Taki przykład na przykład telefonii komórkowych. Nie wiem czy macie z tym doświadczenie, ale online zawsze dostaję lepsze oferty. Najwyraźniej nie jest tak wszędzie.

Co do odrzucania wniosków to byłoby to dziwne, jeżeli online wniosek nie zostanie przyjęty, a w placówce już tak, mimo że wniosek byłby identycznie wypełniony. Czy ktoś może to wyjaśnić?

#8 Natalia_Km

Natalia_Km

Doświadczony użytkownik

• 81 postów

Normalna

Napisany 24 maj 2017 - 22:40

Teraz jestem zdziwiona nie tylko tym, że przez internet jest rożej, bo jednak byłam przeświadczona, że jest na odwrót, ale także tym, że tą drogą więcej wniosków jest odrzucanych. Jaki więc jest sens tych kredytów? Jakby nie było, wypełniając wnioski przez internet też poświecamy nasz czas. Okazuje się, że stracimy czas na wypełnianie online, bo tak nie dostaniemy, a pójdziemy do banku i okaże się, że to żaden problem- w konsekwencji dwa razy czasu nam zejdzie na załatwianiu kredytu.

#9 clodusia

clodusia

Doświadczony użytkownik

• 84 postów

Normalna

Napisany 31 maj 2017 - 21:09

Wiem, że niektóre banki mają specjalne pożyczki, które zaciągane przez internet wychodzą taniej. Na przykład PKO BP proponuje MINI Ratkę przez internet dla klientów, którzy zdecydują się zawrzeć taką umowę poprzez serwis bankowości elektronicznej IPKO. Wtedy prowizja zostaje obniżona.

Bank PeKaO SA także proponuje obniżenie prowizji do zera oraz obniżenie oprocentowania w momencie wypełnienia wniosku an stronie internetowej banku lub usługi bankowości elektronicznej Pekao24. Chodzi tu o Pożyczkę Ekspresową.

Jak widać znajdą się oferty, gdzie metoda ta jest tańsza, ale ogólnie kredyty brane online jednak uchodzą za droższe, więc zazwyczaj jednak warto do tego banku się przejść.

Nie słyszałam jednak o tym, żeby przez internet wnioski były nagminnie odrzucane. Może po prostu są one nieprawidłowo wypełniane i stąd ten problem?