Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Czym różni się karta debetowa od kredytowej?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 ulla77

ulla77

Aktywny użytkownik

• 26 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 04 lipiec 2017 - 22:56

Jakie są różnice te podstawowe i mniej podstawowe między kartami debetowymi, a kartami kredytowymi? Chciałabym, żebyście skupili tu najważniejsze cechy obu tych kart.

#2 ethereum

ethereum

Doświadczony użytkownik

• 51 postów

Reputacja: 3
Normalna

Napisany 19 lipiec 2017 - 21:02

Różnica jest bardzo prosta. Pieniądze, z których korzystamy poprzez kartę debetową, to środki, które zostały zgromadzone przez nas (na przykład nasze miesięczne wynagrodzenie za pracę). Kartą debetową można wypłacać pieniądze z bankomatu, płacić nią w sklepie lub w internecie. Bank nie ma dużych wymagań jeżeli chodzi o założenie konta bankowego i przypisanie do niego karty debetowej.

Karta kredytowa natomiast to środki nie nasze, a banku. Aby otrzymać kartę kredytową bank musi sprawdzić osobę pod kątem zdolności kredytowej, historii w BIK, itp. Pod tym kontem ustala jaki limit na takiej karcie może ci zaoferować. Do tego limitu co miesiąc można korzystać z karty. Później zadłużenie to należy spłacać (otrzymamy informację z banku o saldzie zadłużenia). Jest to nic innego jak kredyt.

#3 KatarzynaSawicka

KatarzynaSawicka

Doświadczony użytkownik

• 70 postów

Normalna

Napisany 28 lipiec 2017 - 21:39

Przy karcie debetowej możemy mieć też ustanowioną linię debetową i z niej korzystać- czyli z pieniędzy de facto nie naszych, lecz banku- nie są to w każdym razie środki zgromadzone przez nas. Moim zdaniem warto tej linii nie mieć.

Co do kart kredytowych to trzeba zachować zdrowy rozsądek w użytkowaniu jej, bo wiele osób po prostu traci głowę, czując, że mają pieniądze- niestety potem trzeba dług spłacić i okazuje się, że jest problem.

#4 Martys

Martys

Doświadczony użytkownik

• 54 postów

Normalna

Napisany 05 sierpień 2017 - 23:01

Co do kart kredytowych to trzeba zachować zdrowy rozsądek w użytkowaniu jej, bo wiele osób po prostu traci głowę, czując, że mają pieniądze- niestety potem trzeba dług spłacić i okazuje się, że jest problem.

Zgadzam się. Limity kart kredytowych często są dużo większe niż na przykład limit debetu na karcie debetowej. Korzystając z kart kredytowych mamy złudne uczucie posiadania pieniędzy, dlatego sądzę, że takie karty są jedynie dla osób mądrych, umiejących rozsądnie dysponować pieniędzmi. Na pewno nie dla zakupoholików. Oczywiście wiem, że banki na takich ludziach najlepiej zarabiają. Jestem tego świadom.

#5 VictorVran

VictorVran

Aktywny użytkownik

• 13 postów

Normalna

Napisany 09 sierpień 2017 - 17:32

Karta debetowa to standardowa karta płatnicza a karta kredytowa umożliwia nam wzięcie kredytu i obracanie środkami dzięki niemu, ja obecnie korzystam z tej karty kredytowej (konto bankowe w tym samym banku ) https://www.getinban...dytowa-standard

#6 ulla77

ulla77

Aktywny użytkownik

• 26 postów

Normalna

Napisany 15 sierpień 2017 - 22:14

Rozumiem. Nie wiedziałam właściwie czym dokładnie jest karta debetowa, sądziłam, że jest jakaś różnica pomiędzy nią a zwykłą kartą bankomatową. Sądziłam więc również, że karcie debetowej bliżej do karty kredytowej. Myliłam się. Dziękuję za wyjaśnienia.