Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość

Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie
- - - - -

Pożyczka społecznościowa w Kokos.pl - opinie, informacje

kokos.pl opinie kokos.pl forum pożyczka społecznościowa kokos forum kokos pożyczki opinie pożyczki społecznościowe

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 mentalny

mentalny
  • LokalizacjaKraków

Reputacja: 12
Dobra

Napisany 01 lipiec 2013 - 22:22

Kokos.pl, to pierwszy polski serwis, który wdrożył idee pożyczek społecznościowych. Od roku 2007, każdy, kto potrzebuje gotówki, zamiast udawać się do banku, może za pośrednictwem tego systemu, pożyczyć pieniądze od innych ludzi. Podobnie wszyscy ci, którzy chcą zainwestować swoje wolne środki, mogą to zrobić za pośrednictwem Kokos.pl, pożyczając pieniądze innym.

kokos.png

Każdy, kto chce pożyczyć pieniądze, za pośrednictwem tego serwisu, musi się w nim przede wszystkim zarejestrować. Kokos.pl bardzo dokładnie weryfikuje wszelkie dane, a szczególnie dane z dowodu osobistego, adres zamieszkania, rachunek bankowy, miejsce pracy itp. Jest to niezbędne, gdyż osoby które inwestują swoje środki, chcą mieć jak największą pewność, że pieniądze do nich wrócą. Im lepiej dane pożyczkobiorcy są zweryfikowane, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się ktoś, kto pieniądze nam pożyczy.

80.png

Składając po raz pierwszy zapotrzebowanie na pieniądze, możemy wnioskować o maksymalnie 1 000 złotych. Jeśli pożyczkę oddamy w terminie, limit ten rośnie. Dzieje się tak zawsze, gdy oddajemy pieniądze w terminie. Spłacając terminowo, budujemy swój rating, dzięki czemu inwestorzy wiedzą, z kim mają do czynienia.

Jeśli chcemy zainwestować swoje pieniądze, możemy odpowiedzieć na pytanie pożyczkobiorcy, lub samodzielnie wykazać chęć pożyczenia pieniędzy, na określony procent. Jeśli będzie ktoś chętny na pieniądze, możemy sami zdecydować, czy można mu zaufać. Gdy stwierdzimy że tak, przelewamy pieniądze na wskazane konto i czekamy na spłatę rat.

W serwisie Kokos.pl, jest już zarejestrowanych ponad 220 tys. osób i jak podają właściciele serwisu, ich ilość stale rośnie.

wniosek.png

Skorzystaliście z oferty Kokos.pl? - Czekamy na Wasze opinie!

#2 Miki

Miki

Reputacja: 1
Normalna

Napisany 22 październik 2013 - 19:11

Hejka. Korzystałem kiedyś z tego serwisu. Oczywiście pożyczałem, a nie inwestowałem:). Kokos.pl to dobre rozwiązanie dla tych, którym się nie spieszy za bardzo, gdyż wszelkie procedury trochę trwają. Oczywiście jeśli korzystamy po raz kolejny z pożyczki, to jest dużo łatwiej, gdyż jesteśmy już zweryfikowani i ponadto inwestorzy nas znają i szybciej znajdą się chętni, by pożyczyć nam pieniądze. Ale ogólnie jest ok. Polecam. 

Dodany obrazek

#3 Pikowy

Pikowy

Nowy użytkownik

• 5 postów

Reputacja: 0
Normalna

Napisany 25 październik 2013 - 20:21

Nigdy nie słyszałem o takich serwisach i o Kokos.pl. Ale wydaje się, że jest to ciekawa opcja i niezła propozycja. A najciekawsze jest to, że korzystają na tym zarówno ci co potrzebują gotówki, jak i ci, którzy chcą trochę zainwestować i zarobić jakieś pieniądze. Całkiem niezły procent można wyciągnąć z tego. 

#4 Kazim

Kazim

Nowy użytkownik

• 6 postów

Normalna

Napisany 29 październik 2013 - 12:10

Uważajcie, aby się nie spożniać ze spłatą na kokosie. Monity czasami przewyższają ratę miesięczną! Im więcej inwestór wyśle taki monit tym więcej musi dopłacać. Ogolnie mozna polecic, ale trzeba pilnowac terminow.

#5 moneymaker

moneymaker

Zasłużony użytkownik

• 143 postów

Normalna

Napisany 24 listopad 2013 - 10:58

Ale wydaje mi się, że tak jest w przypadku niemalże każdego banku i firmy dającej pożyczki, nieprawdaż? Terminów pilnować trzeba jak oka w głowie, a każdy, nawet najmniejszy poślizg okazać się może po prostu tragiczny w skutkach. Dlatego ja zawsze rozpisuję sobie co, kiedy, i w jakiej kwocie spłacać, a więc nie przychodzą ani ponaglenia ani nie naliczane są dodatkowe odsetki, które zapewne byłyby po dłuższym okresie czasu ogromne :) pożyczać trzeba jak zawsze - z głową ! 

#6 finemoney

finemoney

Aktywny użytkownik

• 10 postów

Normalna

Napisany 02 grudzień 2013 - 10:53

Dokładnie, pożyczać należy z głową. W końcu to są cudze pieniądze i jak nazwa wskazuje, my tylko je pożyczami. Nie otrzymujemy ich za darmo. Firma ma na celu zarobek, więc musimy to traktować poważnie. Jak zaciągamy jakieś, nawet najmniejsze długi, to sumiennie ich pilnujmy, aby uniknąć w przyszłości zaskoczenia.

#7 JedrzejczakMichal

JedrzejczakMichal

Zasłużony użytkownik

• 129 postów

Normalna

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:59

Drogi Finemoney - to co napisałeś odnosi się praktycznie do każdego banku, parabanku, firmy pośredniczącej oraz wszelkiej maści przedsiębiorstw działających w branży finansowej. W każdym z przypadków firma chce zarobić świadcząc usługę, gdyż w przeciwnym przypadku godziłoby to w jej interesy. Niektóre firmy podchodzą do kwestii bogacenia się na świadczonych usługach pożyczkowych mniej uczciwie niż inne, i dlatego właśnie rolą pożyczkobiorcy jest właściwe zapoznanie się z warunkami umowy przed jej podpisaniem :)

#8 kibic

kibic

Nowy użytkownik

• 6 postów

Normalna

Napisany 25 luty 2014 - 21:29

Fajny sposób na pożyczanie. Nawet o nim nie słyszałem. TYlko ciekawe, jak oni sprawdzają wszystkich klientów i jak egzekwują należności od tych, co nie spłacają w terminie. Mam nadzieję, że pomagają Inwestorom w odzyskaniu wpłaconych pieniędzy. 

#9 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 692 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 14 kwiecień 2015 - 20:56

Ja z kokos mam złe doświadczenia jako inwestor, zdecydowanie bardziej polecam TrustBuddy.

FINANSOWY PROGRAM PARTNERSKI

b0941038.jpg

#10 Cvb

Cvb

Normalna

Napisany 14 październik 2015 - 18:58

Na Kokos będą narzekać te osoby, które nie dostały tam pożyczki, ale Ci inwestorzy, którzy z trudem odzyskują pieniądze. A ci którzy dostali pożyczki lub na nich zarabiają, będą ten serwis chwalić. Jak w każdej firmie:)

#11 MARCINIAK

MARCINIAK

Nowy użytkownik

• 1 postów

Normalna

Napisany 17 listopad 2015 - 08:34

Osobiście polecam pożyczki społecznościowe - chociażby zajrzyj sobie na stronę internetową www.szybkigrosz.pl . Po prostu umieszczasz na tej stronie wniosek, podajesz procent jaki jesteś w stanie zaakceptować, a potem zgłaszają się do Ciebie inwestorzy.

#12 Eryk3

Eryk3

Nowy użytkownik

• 3 postów

Normalna

Napisany 20 styczeń 2016 - 09:18

Mój znajomy pożyczał tam pieniądze. Mówił mi że wszystko poszło szybko i sprawnie. 

#13 damian.mazurkiewicz

damian.mazurkiewicz

Aktywny użytkownik

• 24 postów
  • LokalizacjaPoznań

Normalna

Napisany 22 styczeń 2016 - 14:12

Z Kokosem jako inwestor akurat nie miałem zbyt miłych doświadczeń. Tzn. to zależy, kilka aukcji poszło bezproblemowo, ale znaleźli się też tacy, którzy ewidentnie migali się ze spłatami i albo już niemal z łaski, po wielokrotnym dopominaniu się w końcu płacili. Byli też i tacy, którzy w ogóle nie zapłacili. Jakieś olbrzymie kwoty to na szczęście nie były, no ale jakby to tak pozbierać do kupy… To już dla inwestorów bardziej bym polecał CapitalClub, bo jak dla mnie bardziej wiarygodny jest. Pożyczkobiorcami są tylko firmy i to pozwala mieć nadzieję na to, że obędzie się bez problemów, skoro mają jakieś obroty, a pożyczki zaciągają w celu rozwoju działalności. Nie są to przynajmniej ludzie, którzy znaleźli się w głębokim finansowym dole i ratują się jak mogą, nie myśląc nawet o tym jak spłacą swój dług...

#14 Samanta

Samanta

Nowy użytkownik

• 3 postów

Normalna

Napisany 30 kwiecień 2016 - 04:53

Czy orientujecie się, jak wygląda w procentach liczba osób, która nie spłaca pożyczek w terminie?

#15 novacash.eu

novacash.eu

Ekspert

• 692 postów

Reputacja: 6
Normalna

Napisany 01 maj 2016 - 18:25

Dokładnie nie wiem, ale jest to dość duża liczba.

FINANSOWY PROGRAM PARTNERSKI

b0941038.jpg

#16 FinronPL

FinronPL

Normalna

Napisany 03 maj 2016 - 21:23

Statystyki dotyczące spłacalności dostępne są po zalogowaniu się w serwisie. Na dzień 2016-05-03 wygląda to tak (przepraszam za formę ale kopiuję z panelu użytkownika):

Raty do spłacenia na dzień 11.04 5 810 1 379 737,83 zł Raty spłacone na dzień 03.05 5 590 1 325 356,23 zł Raty opóźnione na dzień 03.05 220 54 381,60 zł       Współczynnik terminowości spłat w % 96,21 96,06

Ale warto również mieć na uwadze inną statystykę:

Pożyczki w windykacji 9 939 21 443 950,00 zł Udział pożyczek windykowanych w sumie wszystkich udzielonych pożyczek w % 17,10 15,61

Szerzej o inwestowaniu w Kokosie pisałem na swojej stronie. Zapraszam.

Pzdr

Analiza ofert dla Ciebie. Kredyty, pożyczki, rachunki, oszczędności, inwestycje bez tajemnic.
Dodany obrazek

#17 FinronPL

FinronPL

Zasłużony użytkownik

• 107 postów

Normalna

Napisany 03 maj 2016 - 21:28

Jednak jest nieczytelne więc jeszcze raz:

Raty do spłacenia na dzień 11.04: 5 810 sztuk - 1 379 737,83 zł

Raty spłacone na dzień 03.05: 5 590 sztuk - 1 325 356,23 zł

Raty opóźnione na dzień 03.05: 220 sztuk - 54 381,60 zł      

Współczynnik terminowości spłat w %: 96,21

I statystyka windykacji:

Pożyczki w windykacji: 9 939 sztuk -  21 443 950,00 zł

Udział pożyczek windykowanych w sumie wszystkich udzielonych pożyczek w %: 17,10

Analiza ofert dla Ciebie. Kredyty, pożyczki, rachunki, oszczędności, inwestycje bez tajemnic.
Dodany obrazek

#18 PozyczkaBez.pl

PozyczkaBez.pl

Doświadczony użytkownik

• 73 postów
  • LokalizacjaPoznań

Reputacja: 2
Normalna

Napisany 29 listopad 2016 - 18:52

Zawsze sobie ceniłem kokos i polecam. Jedyny minus to że czasem trzeba czekać na zamknięcie aukcji. Nie mniej zawsze to taniej niż parabank.

#19 Maru

Maru

Aktywny użytkownik

• 15 postów

Normalna

Napisany 20 styczeń 2017 - 22:16

Mój znajomy utopił w kokosie ,,,,