Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Pożyczka pod zastaw nieruchomościZdjęcie

Refinansowanie pożyczki pod zastaw nieruchomości

Napisany przez ckrlink7 , 20 grudzień 2016 - - - - - - · 3526 wyświetleń
pod zastaw nieruchomości
Klienci, którzy już uzyskali pożyczkę prywatną pod nieruchomość od innych pożyczkodawców mają możliwość otrzymania refinansowania takiej pożyczki w momencie, gdy wystąpiła nieprzewidziana sytuacja uniemożliwiająca jej spłatę.
Refinansowanie pożyczki pod zastaw nieruchomości odbywa się analogicznie jak przy pierwszym dofinansowaniu – u notariusza.Pożyczka spłacana jest przez nowego pożyczkodawcę, a przedmiot zabezpieczenia w postaci mieszkania czyli działki zabezpiecza nowo-powstałą wierzytelność. Refinansowanie jest szansą na zmianę inwestora i wydłużenie okresu kredytowania. Klient po uzyskaniu refinansowania zyskuje dodatkowy czas na zdobycie środków finansowych na spłatę pożyczki prywatnej pod zastaw nieruchomości (czyli pożyczki bez bik, bez szczegółowych zaświadczeń wymaganych w bankach).
Decyzja o refinansowaniu musi zostać podjęta przez klienta niezwłocznie, gdy klient ma przypuszczenie, że nie uda mu się spłacić dotychczasowego inwestora z powodu nieprzewidzianej sytuacji, czy nieprzewidzianego zdarzenia a chce uniknąć egzekucji lub drogi egzekucyjnej.
Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jaka stanowić ma refinansowanie prywatnej pożyczki innego inwestora lub banku przy kredycie hipotecznym udzielana jest osobom, których zadłużenie nie przekracza 40% wartości nieruchomości. W przypadku, gdy jest przekroczony próg 50% zadłużenia, alternatywą jest skup nieruchomości za gotówkę.
Sytuacja na rynku nieruchomości jest wciąż niestabilna, ceny mieszkań wciąż tanieją, stąd decyzja o refinansowaniu dotyczy nieruchomości, których zadłużenie nie przekracza 40% wartości. Prywatny inwestor chce w ten sposób zabezpieczyć pożyczone środki finansowe, a jednocześnie chce pomóc osobom ubiegającym się o refinansowanie.
Refinansowanie pożyczki prywatnej pod zabezpieczenie nieruchomości to wyjście naprzeciw osobom, w których życiu powstały sytuacje uniemożliwiające spłatę dotychczas zaciągniętych zobowiązań.

Kategorie

Ostatnie wpisy

Przeszukaj mój blog