Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Zdjęcie
- - - - -

W co inwestować pieniądze

Napisany przez Oszczędny , 10 maj 2016 · 2022 wyświetleń

Ludzie którzy mają jakieś nadwyżki finansowe, zastanawiają się w co je zainwestować, aby przyniosły one zyski. Niestety inwestowanie nie jest sprawą łatwą, gdyż nigdy nie wiemy, co wydarzy się za kilka tygodni, nie mówiąc już o tym, że jeszcze większą niewiadomą jest sytuacja na rynku finansowym za kilka lat.
Dlatego też, należy samodzielnie podjąć decyzję o sposobie inwestowania. Bardzo dużo będzie zależało tu od skłonności do ryzyka osoby, która chce pomnażać swój majątek.
Jeżeli jesteśmy osobą, która nie chce ryzykować i zadowolą ją niewielkie ale stałe i pewne zyski, wtedy pieniądze powinniśmy deponować na lokatach bankowych, powinniśmy kupować obligacje państwowe, ewentualnie możemy pieniądze wpłacić do jakiegoś funduszu inwestycyjnego, ale takiego, który inwestuje tylko w bezpieczne papiery wartościowe.
Jeżeli natomiast chcemy zaryzykować i staramy się osiągać większe zyski, możemy zacząć grać na giełdach, kupować waluty, wpłacać pieniądze do agresywnych funduszy inwestycyjnych. Zyski jakie możemy w takich przypadkach uzyskać będą wysokie, ale niestety istnieje też spore prawdopodobieństwo, że zainwestowane pieniądze stracimy. To jest właśnie kwestia podjęcia ryzyka.
Oczywiście sposobów na zainwestowanie pieniędzy jest o wiele więcej. Bardzo popularny jest np. zakup nieruchomości. Jednakże w takim przypadku należy posiadać sporą ilość gotówki, albo posiłkować się musimy kredytem bankowym. Niektórzy inwestorzy pożyczają pieniądze innym ludziom za pośrednictwem specjalnych portali internetowych, które oferują pożyczki społecznościowe. Można inwestować w monety, złoto, srebro, dzieła sztuki, surowce, znaczki, wina itp. Jednak należy się w takim przypadku trochę znać na „towarze” w który inwestujemy, aby nie zostać oszukanym.
Jak więc widać, możliwości pomnażania naszego kapitału jest bardzo dużo. Nie ma jednak tego jednego, który najlepszy. Albowiem zawsze można osiągnąć większe zyski z inwestycji i zawsze będzie istniało ryzyko, że wpłacone pieniądze możemy stracić.


Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

    Przeszukaj mój blog