Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
BlogiZdjęcie

Czy da się samemu usunąć wpisy w BIK?

Napisany przez novacash.eu w Pożyczki chwilówki, dla zadłużonych., 20 listopada 2018 - - - - - - · 3 050 wyświetleń

Czy da się samemu usunąć wpisy w BIK? Wiele osób starających się o pożyczkę lub kredyt niestety posiada negatywne wpisy w BIK i dlatego banki oraz inne instytucje finansowe odmawiają udzielenia pożyczki lub kredytu.Z poniższego artykułu dowiesz się czy jest możliwe samodzielne usunięcie negatywnych wpisów w BIK oraz kiedy można to zrobić.

Czy możliwe jest samodzielne usunięcie negatywnych wpisów w BIK?

Dane zawarte w rejestrze BIK są używane przez potencjalnych kredytodawców przy decyzji o udzieleniu pożyczki lub kredytu. Niestety negatywna historia kredytowa może skutecznie przekreślić szansę na otrzymanie kredytu. Przekonajmy się, czy istnieje możliwość samodzielnego usunięcia danych zawartych w BIK.
Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących odpłatne czyszczenie historii BIK ze 100% skutecznością. Jednak takie obietnice często nie mają pokrycia w rzeczywistości, gdyż istnieją tylko 3 sytuacje, w których można wnioskować o usunięcie lub korektę danych:

 • Odwołanie zgody na przetwarzanie danych o spłaconym kredycie – taką zgodę można odwołać w dowolnym momencie pod warunkiem, że zobowiązanie zostało już spłacone i nie wystąpiły opóźnienia przy opłacaniu kolejnych rat kredytowych.

 • Minęło 5 lat od spłaty – instytucja finansowa może przetwarzać Twoje dane bez Twojej zgody przez okres 5 lat po spłaceniu kredytu, gdy wystąpiły opóźnienia w spłacie powyżej 60 dni. Po takim czasie wpis powinien znaleźć się w sekcji, która nie jest widoczna przez banki przy ocenie ryzyka kredytowego.

 • Nieprawidłowe dane – gdy zauważysz, że w raporcie Twojej historii kredytowej znajdują się informacje nieprawdziwe lub nieaktualne, możesz złożyć wniosek o ich poprawę.
Jak widać, wyczyszczenie historii w BIK nie jest trudne, pod warunkiem spełnienia któregoś z powyższych wymogów. Właśnie dlatego nie warto zlecać tego zadania firmom prywatnym, lecz spróbować uporać się z nim samemu. Wystarczy złożyć wniosek z uzasadnieniem do odpowiedniej instytucji finansowej i czekać na odpowiedź.
Chcesz dowiedzieć się jak:
 • Wyczyścić BIK samemu ?
 • Wygląda czyszczenie BIK ?
 • Otrzymać pożyczkę będąc w BIK ?
 • Krok po kroku założyć konto w BIK ?
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej: www.poradnik-bik.pl

Zdjęcie

W poszukiwaniu dobrej pożyczki w Kielcach

Napisany przez Star Finance w Star Finance Blog, 05 maja 2017 - * * * * * · 7 850 wyświetleń
pożyczki, kredyty kielce i 1 więcej...

W poszukiwaniu dobrej pożyczki w Kielcach Pożyczki i kredyty gotówkowe są jednymi z najczęściej wybieranych form finansowania swoich potrzeb.
Zakup sprzętu AGD, remontu mieszkania, kupno samochodu czy sfinansowanie wakacji są najczęstszymi celami pożyczek.
Star Finance Kielce niewątpliwie ułatwiaja realizację wszystkich życiowych planów, zapewniając szybką gotówkę w bezpieczny sposób.
Oczywiście, każdy z nas, kto taką pożyczkę chciałby uzyskać, musi wiedzieć, że nie jest ona udzielana bezpłatnie.
Aby poznać wszelkie koszta i opłaty zapraszamy do nas.
W krótkim czasie, przeanalizujemy dziesiątki ofert pożyczkowych, wybierając tę najlepszą dla swojego klienta.
Możliwość negocjowania warunków umowy, a także miła i sympatyczna obsługa, na pewno okażą się jednymi z wielu argumentów,
dla których taką współpracę warto rozpocząć właśnie ze Star Finanace.

Zdjęcie

Refinansowanie pożyczki pod zastaw nieruchomości

Napisany przez ckrlink7 w Pożyczka pod zastaw nieruchomości, 20 grudnia 2016 - - - - - - · 4 332 wyświetleń
pod zastaw nieruchomości

Klienci, którzy już uzyskali pożyczkę prywatną pod nieruchomość od innych pożyczkodawców mają możliwość otrzymania refinansowania takiej pożyczki w momencie, gdy wystąpiła nieprzewidziana sytuacja uniemożliwiająca jej spłatę.
Refinansowanie pożyczki pod zastaw nieruchomości odbywa się analogicznie jak przy pierwszym dofinansowaniu – u notariusza.Pożyczka spłacana jest przez nowego pożyczkodawcę, a przedmiot zabezpieczenia w postaci mieszkania czyli działki zabezpiecza nowo-powstałą wierzytelność. Refinansowanie jest szansą na zmianę inwestora i wydłużenie okresu kredytowania. Klient po uzyskaniu refinansowania zyskuje dodatkowy czas na zdobycie środków finansowych na spłatę pożyczki prywatnej pod zastaw nieruchomości (czyli pożyczki bez bik, bez szczegółowych zaświadczeń wymaganych w bankach).
Decyzja o refinansowaniu musi zostać podjęta przez klienta niezwłocznie, gdy klient ma przypuszczenie, że nie uda mu się spłacić dotychczasowego inwestora z powodu nieprzewidzianej sytuacji, czy nieprzewidzianego zdarzenia a chce uniknąć egzekucji lub drogi egzekucyjnej.
Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jaka stanowić ma refinansowanie prywatnej pożyczki innego inwestora lub banku przy kredycie hipotecznym udzielana jest osobom, których zadłużenie nie przekracza 40% wartości nieruchomości. W przypadku, gdy jest przekroczony próg 50% zadłużenia, alternatywą jest skup nieruchomości za gotówkę.
Sytuacja na rynku nieruchomości jest wciąż niestabilna, ceny mieszkań wciąż tanieją, stąd decyzja o refinansowaniu dotyczy nieruchomości, których zadłużenie nie przekracza 40% wartości. Prywatny inwestor chce w ten sposób zabezpieczyć pożyczone środki finansowe, a jednocześnie chce pomóc osobom ubiegającym się o refinansowanie.
Refinansowanie pożyczki prywatnej pod zabezpieczenie nieruchomości to wyjście naprzeciw osobom, w których życiu powstały sytuacje uniemożliwiające spłatę dotychczas zaciągniętych zobowiązań.

Zdjęcie

Jak poprawić swoją zdolność kredytową

Napisany przez Stawar w Stawar Blog, 07 września 2016 - - - - - - · 3 752 wyświetleń

Wiele osób pyta mnie, co zrobić by poprawić swoją zdolność kredytową. Odpowiadam wtedy w jeden sposób: "Zarabiać więcej, wydawać mniej". Dzięki temu, banki z całą pewnością będą patrzyły na nas dużo bardziej przychylnym okiem. NIestety w Polsce ciężko jest o dodatkową pracę, lub o zmianę pracy, więc zarabiać więcej, wcale nie jest łatwo. Ale można poszukać oszczędności po stronie wydatków.
Jeżeli wiemy, że w najbliższej przyszłości będziemy składać wniosek o kredyt gotówkowy czy hipoteczny, zacznijmy zastanawiać się nad wydatkami. Sprawdźmy, może w naszym portfelu znajduje się karta kredytowa, z której nie korzystamy? Chociaż limit na niej nie jest wykorzystany, banki będą ją brały pod uwagę, przy obliczaniu zdolności kredytowej. Podobnie sprawa wygląda, jeżeli chodzi o debet na rachunku. Jeżeli z niego nie korzystamy, zamknijmy go, bo także wpływa on na naszą zdolność kredytową. Jeżeli już mamy jakieś kredyty, czy pożyczki, a do końca pozostało tylko kilka rat, może warto to zadłużenie spłacić przed czasem, by ich raty nie były wliczane do naszej zdolności kredytowej.
Wiele banków daje nam jeszcze jedną możliwość poprawienia naszej zdolności kredytowej. Możemy bowiem łączyć nasze dochody, z dochodami osoby trzeciej, która wcale z nami nie musi być spokrewniona. Najlepiej w takim wypadku szukać "singli", albowiem dzięki temu ich dochód na jedną osobę jest maksymalny.
Pamiętajmy też, że każdy bank na swój sposób wylicza zdolność kredytową. I jeżeli jakiś bank stwierdził, że zarabiamy za mało, by dostać kredyt, to wcale nie oznacza to, że i w innym banku będziemy mieli decyzję odmowną. Należy więc szukać najlepszej dla nas opcji, by dostać dodatkowe pieniądze.

Zdjęcie

Nowe źródło informacji

Napisany przez Maciej.J w Maciej.J Blog, 03 września 2016 - - - - - - · 3 133 wyświetleń
blog, finanse, pożyczka, kredyt i 6 więcej...

Dla chcących rozwijać wiedze finansową z zakresu finansów osobistych i nie tylko zapraszam na BLOG
Regularne artykuły pomocne w finansach domowego ogniska.

Coś niezrozumiałego? Masz obiekcję? Blog otwarty na komentarze

Powodzenia

Zdjęcie

W co inwestować pieniądze

Napisany przez Oszczędny w Jak oszczędzać, 10 maja 2016 - - - - - - · 4 231 wyświetleń

Ludzie którzy mają jakieś nadwyżki finansowe, zastanawiają się w co je zainwestować, aby przyniosły one zyski. Niestety inwestowanie nie jest sprawą łatwą, gdyż nigdy nie wiemy, co wydarzy się za kilka tygodni, nie mówiąc już o tym, że jeszcze większą niewiadomą jest sytuacja na rynku finansowym za kilka lat.
Dlatego też, należy samodzielnie podjąć decyzję o sposobie inwestowania. Bardzo dużo będzie zależało tu od skłonności do ryzyka osoby, która chce pomnażać swój majątek.
Jeżeli jesteśmy osobą, która nie chce ryzykować i zadowolą ją niewielkie ale stałe i pewne zyski, wtedy pieniądze powinniśmy deponować na lokatach bankowych, powinniśmy kupować obligacje państwowe, ewentualnie możemy pieniądze wpłacić do jakiegoś funduszu inwestycyjnego, ale takiego, który inwestuje tylko w bezpieczne papiery wartościowe.
Jeżeli natomiast chcemy zaryzykować i staramy się osiągać większe zyski, możemy zacząć grać na giełdach, kupować waluty, wpłacać pieniądze do agresywnych funduszy inwestycyjnych. Zyski jakie możemy w takich przypadkach uzyskać będą wysokie, ale niestety istnieje też spore prawdopodobieństwo, że zainwestowane pieniądze stracimy. To jest właśnie kwestia podjęcia ryzyka.
Oczywiście sposobów na zainwestowanie pieniędzy jest o wiele więcej. Bardzo popularny jest np. zakup nieruchomości. Jednakże w takim przypadku należy posiadać sporą ilość gotówki, albo posiłkować się musimy kredytem bankowym. Niektórzy inwestorzy pożyczają pieniądze innym ludziom za pośrednictwem specjalnych portali internetowych, które oferują pożyczki społecznościowe. Można inwestować w monety, złoto, srebro, dzieła sztuki, surowce, znaczki, wina itp. Jednak należy się w takim przypadku trochę znać na „towarze” w który inwestujemy, aby nie zostać oszukanym.
Jak więc widać, możliwości pomnażania naszego kapitału jest bardzo dużo. Nie ma jednak tego jednego, który najlepszy. Albowiem zawsze można osiągnąć większe zyski z inwestycji i zawsze będzie istniało ryzyko, że wpłacone pieniądze możemy stracić.

Zdjęcie

Czy warto się ubezpieczyć? Za i przeciw...

Napisany przez Eurofinance Polska w Eurofinance Polska Blog, 06 lutego 2016 - - - - - - · 10 927 wyświetleń
ubezpieczenia#kredyt#firma

Witajcie kochani,

Pewnie część z Was, zastanawia się czy warto się ubezpieczyć czy nie? Czy ubezpieczenia faktycznie działają? Czy jesteśmy skłonni się ubezpieczyć, a jeżeli tak to z jakiego powodu? Pozwólcie, że rozwieję wszelkie aspekty zagadnienia i przytoczę sytuację z życia wziętą.

Otóż sytuacja miała miejsce 3-4 lata temu. Było wspaniałe, przedsiębiorcze małżeństwo. Prowadzili interesy, firmę logistyczną/transportową. Firma miała wielki potencjał, ba ten potencjał był widoczny, a tendencja wzrostowa przedsiębiorstwa mówiła sama za siebie. Były duże kontrakty, umowy z firmami takimi jak m.in. : praktiker, leroy merlin, castorama itp. W tamtym czasie, była to jedna z niewielu, a bardzo prawdopodobne, że miała monopol na współpracę z tymi korporacjami w Polsce. Wszystko szło bardzo prężnie. Wiadomo im większe dochody, tym większe możliwości. Przedsiębiorcy, dużą część majątku skierowali w aktywa-bardzo słusznie. Państwo posiadali Kamienice w Warszawie w Pruszkowie hektary działek i...kredyty-na dalszy rozwój dobrego interesu, bo nic nie wskazywało, że może być inaczej. Pewnego dnia u męża wykryto raka. Facet dzielnie walczył i z tego co mówili i zapewniali lekarze, zwyciężył a swoje stanowisko argumentowali szeregiem badań. Jak się wydawało kryzys minął. Wszystko było jak dawniej. Niestety po pewnym czasie mąż zaczął się źle czuć. Nastąpiły przerzuty na układ moczowy. Chemia była zastosowana zbyt późno i mąż po ciężkiej walce umarł. Droga Pani straciła grunt pod nogami i firma upadła. Jedynym dochodem jaki Pani posiada, jest renta po zmarłym mężu w wysokości 1000 zł. a pozostają kredyty na ok 2 mln. zł. Co było dalej? Nie trudno się domyślić.

Smutna historia, któr ma też swój happy end. Pomagamy tej Pani i żywimy ogromną nadzieję, że nam się uda.

Także kochani, zastanówcie się nad kwestią ubezpieczenia. Nie tylko dla siebie ale i dla osób które są z nami, które kochamy i chcemy dbać o ICH przyszłość.

Pozdrawiamy serdecznie!

Zdjęcie

Gdzie po darmową chwilówkę?

Napisany przez 1wniosek.pl w 1wniosek.pl Blog, 20 marca 2015 - - - - - - · 4 597 wyświetleń
darmowa pozyczka i 1 więcej...

Coraz więcej firm pozabankowych na naszym rynku oferuje pierwszą darmową pożyczkę, na chwilę obecną jest ich kilkanaście, a oferty zmieniają się z tygodnia na tydzień. Co to oznacza? Otóż korzystając pierwszy raz z usług danej firmy możemy pożyczyć pieniądze przez internet, bez zaświadczeń czy skomplikowanych procedur zupełnie za darmo. Po wybranym przez nas okresie (zazwyczaj do 30 dni) i określonej kwoty (obecnie za darmo można pożyczyć do 1600zł) oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Nie ponosimy innych kosztów, pożyczka nie jest obciążona prowizjami czy nawet odsetkami ustawowymi. Pożyczając np. 1000zł na 30 dni po miesiącu oddasz dokładnie 1000zł. Pamiętaj, że firmy mogą stosować jednak zapis, który mówi o tym, że należy taką pożyczkę oddać w terminie (bez nawet dnia opóźnienia), by nie zostały naliczone standardowe opłaty.

Gdzie szukać darmowej (pierwszej) pożyczki?
Zestawienie:

Dodany obrazek

Zdjęcie

Pożyczka, a kredyt – podstawowe różnice między pojęciami

Napisany przez cred w Świat kredytów - Moje Finanse Blog, 31 stycznia 2015 - - - - - - · 3 819 wyświetleń

Pożyczka i kredyt to dwa terminy, które często są zamiennie używane przez zwykłych zjadaczy chleba. Tak naprawdę oznaczają co innego. Jakie są podstawowe różnice między nimi?

Po pierwsze: Kto, co udziela?

Kredyty udzielane są przez banki, natomiast pożyczek udzielić może każdy podmiot gospodarczy, który jest właścicielem pożyczanych pieniędzy, czyli, np. firma pożyczkowa. W banku nie otrzymasz [url="http://www.creditum-gdynia.pl/kredyty-chwilowki"]chwilówki na kwotę do tysiąca złotych[/url] – jest to typowa oferta pożyczkowa proponowana przez podmiot poza bankowy.

Po drugie: Różnica w procesie przyznania środków pieniężnych

Aby uzyskać kredyt należy spełnić szereg wymagań, które stawi przed nami bank. Zanim otrzymasz kredyt, ten prześwietli dokładnie Twoją wcześniejszą historię kredytową, sprawdzi Twoje dochody, gdzie pracujesz, itd. – te dane posłużą w ocenie zdolności oraz ryzyka kredytowego.
Pożyczkę otrzymasz od firmy pożyczkowej bez zbędnych formalności, często na dowód, od ręki. Ostatnimi czasy bardzo popularne są także pożyczki bez BIK, które omijają sprawdzanie raportu historii kredytowej w BIK.

Po trzecie: Różnica w kosztach spłaty zadłużenia

Kredyt jest znacznie tańszy do spłacenia. Nawet jeśli nie jesteś dla banku w stu procentach wiarygodnych kredytobiorcą, otrzymasz od niego lepsze warunki spłaty kredytu niż od firmy pożyczkowej.

Po czwarte: Terminy

Terminy spłaty zadłużenia w banku są zawsze ściśle określone. Każde spóźnienie w spłacie raty kredytowej jest odnotowywane w Biurze Informacji Kredytowej. Każdy negatywny zapis utrudni wniosek o akceptację banku na kolejny kredyt. W firmie pożyczkowej termin spłaty zadłużenia nie musi być określony

Po piąte: Umowa

Umowa z bankiem o kredyt zawsze kończy się podpisaniem umowy na piśmie. Firma pożyczkowa pożyczająca pieniądze poniżej 500 zł nie ma obowiązku sporządzana umowy.

Także poznaliście nie tylko różnice, ale również wady i zalety zarówno kredytu, jak i pożyczki poza bankowej. Każdy wolałby wziąć kredyt w banku, lecz nie każdego będzie na to stać. Branża pożyczek pozabankowych ma w Polsce się dobrze - to oznacza, że wielu ludzi w Polsce nie może sobie pozwolić na kredyt w banku. Dlatego też może ludzie nieświadomie pomylili kredyt z pożyczką, albo wolą sobie i znajomym wmówić, że wzięli kredyt bo lepiej to brzmi. Kto wie może to właśnie kwestia zakłamania rzeczywistości a nie nieświadomość jest przyczyną mylenia pożyczki z kredytem? Z tym pytaniem zostawiam Was samych. • 24 Wszystkich blogów
 • 34 Wszystkich wpisów
 • 0 Wszystkich komentarzy
 • DomoFinanse Ostatni blog
 • DomoFinanse Ostatni bloger

0 użytkowników aktywnych (w ciągu ostatnich 15 minut)

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników