Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Ostatnie newsy


Przypięty  Czy warto inwestować w bitcoin?

wrz 28 2019 11:52 | mentalny w Finanse osobiste

Bitcoin to zdecydowanie najpopularniejsza kryptowaluta. Można powiedzieć, że jest wręcz pionierem alternatywnych rynków finansowych. Świat usłyszał o nim w 2009 roku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak skutecznie wykorzystać ofertę franczyzy do...

maj 27 2023 17:56 | mentalny w Własna firma

Jedną z możliwości otworzenia nowego biznesu jest franczyza. Coraz więcej osób decyduje się sprawdzić, co do zaoferowania ma rynek franczyzy, aby zmniejszyć ryzyko niepowodzenia własnej działalności gospodarczej. W jaki sposób skutecznie wykorzystać franczyzę do rozwoju swojego biznesu? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak płacić Bitcoinem? Poradnik dla początkujących

maj 25 2023 18:49 | mentalny w Inne

Wbrew pozorom Bitcoin jest środkiem płatniczym akceptowanym niemalże na całym świecie. Ze względu na swój charakter przypomina on uniwersalną walutę międzynarodową co skupia wokół niego rzesze miłośników. Gdzie i w jaki sposób można się nią posługiwać? Oto nasz poradnik dla początkujących.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


10 najlepszych kont osobistych na rynku - ranki...

maj 02 2023 13:01 | mentalny w Finanse osobiste

Posiadanie konta osobistego to w dzisiejszych czasach oczywistość, a w wielu przypadkach również konieczność. Jakie powinno być zatem idealne konto osobiste? Dlaczego warto założyć je przez Internet? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy ubezpieczenie OC i AC obejmuje szkody wyrzą...

kwi 29 2023 15:00 | mentalny w Inne

Zdajemy sobie sprawę z tego, ile zagrożeń czeka na drodze. Mamy też świadomość, ze kraksy i kolizje mogą zdarzyć się równie na parkingu, a nawet na prywatnym podjeździe do garażu. Co więcej, nie zawsze są z winy kierowcy, a często powoduje je pasażer lub inny prowadzący pojazd. Czy w takiej sytuacji należy nam się odszkodowanie od ubezpieczyciela? Wyjaśniamy!

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto założyć rachunek oszczędnościowy przy...

kwi 28 2023 12:47 | mentalny w Finanse osobiste

Masz na koncie trochę wolnych środków i zastanawiasz się, co z nimi zrobić? Jeśli rozważasz założenie rachunku oszczędnościowego, ale nie widzisz sensu otwierania go przy małych kwotach, porzuć swoje obawy! To właśnie od małych kwot powstają wielkie fortuny. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto oszczędzać niewielkie sumy i jak to zrobić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Konsolidacja chwilówek - czy warto? Przewodnik...

kwi 25 2023 16:18 | mentalny w Pożyczki pozbankowe

Konsolidacja chwilówek to dobry sposób na zmniejszenie łącznych zobowiązań pożyczkowych.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kasy fiskalnej?

kwi 25 2023 15:21 | mentalny w Własna firma

Kasa fiskalna to urządzenie, które niezbędne jest do prowadzenia działalności gospodarczej w przypadku tych przedsiębiorców, którzy zobowiązani są do ewidencjonowania swojej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na zakup wspomnianego urządzenia?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Karty kredytowe: oto, co musisz wiedzieć, zanim...

kwi 20 2023 15:31 | mentalny w Finanse osobiste

Karta kredytowa to narzędzie finansowe, które może przynieść wiele korzyści, ale również stwarzać niebezpieczeństwo zadłużenia. Dlatego warto dobrze zrozumieć, jak działają karty kredytowe oraz jak z nich korzystać, zanim zdecydujesz się na ich posiadanie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


Kiedy warto wynająć prawnika do spraw spadkowych?

kwi 19 2023 14:04 | mentalny w Inne

Prawo spadkowe jest regulowane ustawą, a wszystkie przepisy można znaleźć w konkretnych kodeksach. Jednak nie wszystkie przepisy są zrozumiałe i łatwe w interpretacji. Wiele z nich jest bardzo skomplikowanych, a dodatkowo są kruczki prawne, które jedynie prawnik potrafi zastosować w konkretnych przypadkach. Warto zatem w sprawach spadkowych zatrudnić fachowca.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Masz kredyt hipoteczny we frankach z mbanku? Te...

kwi 18 2023 15:45 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Zaciągnąłeś kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim? Zanim będziesz próbował uzyskać dodatkowe informacji w wybranej placówce banku, warto wiedzieć, że warunki ugody są ustalane indywidualnie i podlegają negocjacjom.
Mbank ugody - poznaj szczegóły
Czy klientom spłacającym kredyty hipoteczne opłaca się korzystać z ugody ze strony banku?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Reklama na Facebooku – klucz do skutecznego mar...

kwi 17 2023 13:52 | mentalny w Własna firma

Marketing w sieci to wielopoziomowe działania, wśród których bardzo ważną rolę pełni reklama na Facebooku. Co warto wiedzieć chcąc reklamować się na Facebooku? Jakie korzyści przynosi reklama w mediach społecznościowych? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Spółka osobowa a spółka kapitałowa - różnice i...

kwi 13 2023 12:39 | mentalny w Własna firma

Zakładając biznes warto zacząć od przemyślenia formy, w jakiej prowadzona ma być działalność. Wiele osób decyduje się na spółkę osobową lub kapitałową. Jakie są między nimi różnice?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czym właściwie jest handel CFD i jak go rozpocząć?

mar 24 2023 13:01 | mentalny w Inne

Aby handlować CFD, należy utworzyć konto na platformie inwestycyjnej.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kilka faktów o Kreditai, których nie znaliście

kwi 04 2023 19:51 | mentalny w Pożyczki pozbankowe

Kreditai to porównywarka pożyczek, która oferuje szybkie i wygodne rozwiązania finansowe dla swoich klientów. Już wiele osób korzysta z usług Kreditai i mówimy o zadowolonych klientach. Zobacz kilka faktów o Kreditai, których wcześniej nie znałeś.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Notariusz Wrocław Fabryczna a udzielnie kredytu...

kwi 03 2023 10:09 | mentalny w Inne

Usługi notarialne są popularne w szczególności dla osób chcących uzyskać kredyt i wymagających poświadczenia prawa własności. Dodatkowo notariusze udzielają wsparcia w innych kwestiach jak rozdzielność majątkowa, umowy sprzedaży, darowizny, czy też umowy spółek. Każde udanie się do Kancelarii to krok w szybkim i zgodnym z prawem załatwieniu potrzeb.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy faktoring jest antidotum na problemy firm?

mar 29 2023 12:05 | mentalny w Własna firma

Biznes w obecnych czasach opiera się w dużym stopniu na płatnościach z długimi terminami. O ile dla odbiorców rozwiązanie takie ma sporo korzyści, ponieważ mają oni więcej czasu na spłatę swoich zobowiązań, to już dla sprzedawców niekoniecznie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


Jak zabezpieczyć się przed brakiem zapłaty ze s...

mar 24 2023 12:50 | mentalny w Własna firma

Brak zapłaty ze strony kontrahenta może oznaczać nie tylko stratę pieniędzy, ale powodować także zatory płatnicze, czy prowadzić do utraty płynności finansowej. W jaki więc sposób można się przed nim zabezpieczyć? Dlaczego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie transakcji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak bezpłatnie wystawiać faktury online? Poradn...

mar 24 2023 09:43 | mentalny w Własna firma

Przedsiębiorcy często pełnią w swojej firmie kilka różnych funkcji jednocześnie. Wykonują bowiem zadania księgowego, szefa sprzedaży czy w przypadku zatrudniania pracowników specjalisty ds. kadr i płac. Jednym z obowiązków ciążących na właścicielach firm jest dokumentowanie sprzedaży za pomocą faktur. Wytyczne dotyczące wystawiania dokumentów sprzedaży regulują zapisy art. 106- 108 ustawy o podatku od towarów i usług. Obowiązek wystawiania dokumentu sprzedaży jest zatem uregulowany przepisami prawa i nie podlega żadnym wątpliwością. Kwestią zasadniczą natomiast jest wybór oprogramowania do fakturowania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Pożyczki z komornikiem - jak wybrać najlepszą?...

mar 23 2023 14:22 | mentalny w Pożyczki pozbankowe

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wybrać najlepszą pożyczkę z komornikiem? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce! W tym artykule, rozwiejemy wszelkie wątpliwości, abyś mógł z łatwością wybrać najbardziej korzystną ofertę, nawet jeśli na twoim koncie gości komornik. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest analiza ofert, cierpliwość i świadome podejmowanie decyzji. Gotowy? Zaczynamy!

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****

Podpis elektroniczny w bankowości i finansach:...

mar 23 2023 14:18 | mentalny w Inne

W dobie cyfryzacji, technologia odgrywa kluczową rolę w usprawnieniu i uproszczeniu wielu aspektów naszego życia. W sektorze bankowości i finansów podpis elektroniczny staje się coraz bardziej powszechny, co wpływa na zwiększenie wygody i bezpieczeństwa klientów. W niniejszym artykule przyjrzymy się korzyściom płynącym z wprowadzenia podpisów elektronicznych w usługach bankowych i finansowych oraz praktycznym zastosowaniom tej technologii.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jakie są kryteria doboru pompy ciepła i jakie m...

mar 21 2023 18:09 | mentalny w Inne

Polacy coraz częściej decydują się na rezygnację z tradycyjnych pieców na gaz i węgiel. Zamiast nich montują pompy ciepła. Powodów rosnącej popularności tych urządzeń jest kilka. Na pewno przyczyniły się do tego niskie koszty ich eksploatacji oraz możliwość otrzymania dofinansowania na zakup i montaż. Nie bez znaczenia jest także to, że to urządzenie grzewcze jest dostępne nie tylko dla właścicieli nowo budowanych domów jednorodzinnych. Z powodzeniem można je montować również w modernizowanych budynkach.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kryptowaluty - prognozy na rok 2023

lut 23 2023 13:55 | mentalny w Inne

Ostatnie kilka lat dla rynku kryptowalut to istna sinusoida. Ceny naprzemiennie rosły i spadały, jednak - mimo tych wahań - osoby, które zdecydowały się zainwestować w taki właśnie sposób raczej nie żałują swojej decyzji. Sumarycznie bowiem cały przemy...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Zalety i wady handlu kryptowalutami – sprawdź,...

sty 24 2023 16:13 | mentalny w Inne

Rynek kryptowalut cały czas się zmienia. Mimo że od dłuższego czasu głośno jest o tych specyficznych walutach cyfrowych, dla wielu to wciąż w niewielkim stopniu poznana dziedzina. Handel kryptowalutami jest w stanie przynieść oczekiwane zyski, ale to zadanie trudne, czasochłonne i wymagające zazwyczaj więcej niż podstawowej wiedzy. Jak sprawdzić, czy odnajdę się w handlu kryptowalutami, czy zrozumiem ten rynek? Sprawdź, jakie są zalety i wady tego sposobu inwestowania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jakie są ryzykowne sposoby na spłatę kredytu?

sty 12 2023 12:35 | mentalny w Inne

Spłata zobowiązań finansowych to dla niektórych nielada wyzwanie. Problem pojawia się także wtedy, kiedy nagle koszt kredytu skacze do góry. Wątpliwości, a nawet pewien strach, czy uda się znaleźć dodatkowe środki finansowe, bądź wyjść jak najszybciej...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Aasa Polska nie zwalnia tempa i odpowiada na po...

gru 22 2022 14:54 | mentalny w Pożyczki pozbankowe

Ukierunkowany i świadomy rozwój to klucz do biznesowego sukcesu. Tą dewizą kieruje się Aasa Polska, która obronną ręką wyszła z niełatwego dla branży pożyczkowej okresu i nie zamierza zwalniać tempa. Nieustannie analizuje potrzeby klientów, proponuje im dostosowane rozwiązania, takie jak Pakiet Usług Medycznych i cały czas stawia na bezpieczeństwo pożyczania

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kompletny poradnik jak dbać o swoje finanse

gru 13 2022 14:26 | mentalny w Finanse osobiste

Istnieje wiele błędnych przekonań dotyczących pieniędzy i gospodarki. Jednym z najczęstszych jest pomysł, że możesz być bogaty, jeśli pracujesz wystarczająco ciężko. To nie jest prawda. Bogactwo jest iloczynem czasu, ryzyka i szczęścia. Pierwszym krokiem do zadbania o swoje finanse jest poznanie swojej wartości netto i zrozumienie, ile pieniędzy zarabiasz miesięcznie. Musisz także wiedzieć, ile masz zadłużenia i jakie są stopy procentowe twoich pożyczek. Ważne jest również, aby wiedzieć, jaki jest twój plan emerytalny, aby kiedy nadejdzie czas przejścia na emeryturę, będziesz gotowy z planem. W naszym artykule przedstawiamy sprawdzone sposoby na dbanie o swoje finanse.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Dlaczego warto postawić na PrestaShop?

lis 30 2022 14:41 | mentalny w Własna firma

Nieprzerwany rozwój branży e-commerce wymaga stosowania coraz nowocześniejszych rozwiązań. Jednym z nich jest korzystanie z platformy sklepowej PrestaShop. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje i dlaczego warto na nią postawić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytow...

lis 23 2022 14:32 | mentalny w Finanse osobiste

Nagły wzrost inflacji doprowadził do serii podwyżek stóp procentowych. Jej negatywnym skutkiem jest pogorszenie się sytuacji finansowej wielu gospodarstw domowych. Osoby zadłużone często nie mają zdolności kredytowej, dlatego nie mogą liczyć na dostęp do kredytów bankowych. Jedyną szansą uzyskania potrzebnych środków są pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----