Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Ostatnie newsy


Przypięty  Czy warto inwestować w bitcoin?

wrz 28 2019 11:52 | mentalny w Finanse osobiste

Bitcoin to zdecydowanie najpopularniejsza kryptowaluta. Można powiedzieć, że jest wręcz pionierem alternatywnych rynków finansowych. Świat usłyszał o nim w 2009 roku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Zalety i wady handlu kryptowalutami – sprawdź,...

sty 24 2023 16:13 | mentalny w Inne

Rynek kryptowalut cały czas się zmienia. Mimo że od dłuższego czasu głośno jest o tych specyficznych walutach cyfrowych, dla wielu to wciąż w niewielkim stopniu poznana dziedzina. Handel kryptowalutami jest w stanie przynieść oczekiwane zyski, ale to zadanie trudne, czasochłonne i wymagające zazwyczaj więcej niż podstawowej wiedzy. Jak sprawdzić, czy odnajdę się w handlu kryptowalutami, czy zrozumiem ten rynek? Sprawdź, jakie są zalety i wady tego sposobu inwestowania.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jakie są ryzykowne sposoby na spłatę kredytu?

sty 12 2023 12:35 | mentalny w Inne

Spłata zobowiązań finansowych to dla niektórych nielada wyzwanie. Problem pojawia się także wtedy, kiedy nagle koszt kredytu skacze do góry. Wątpliwości, a nawet pewien strach, czy uda się znaleźć dodatkowe środki finansowe, bądź wyjść jak najszybciej...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Aasa Polska nie zwalnia tempa i odpowiada na po...

gru 22 2022 14:54 | mentalny w Pożyczki pozbankowe

Ukierunkowany i świadomy rozwój to klucz do biznesowego sukcesu. Tą dewizą kieruje się Aasa Polska, która obronną ręką wyszła z niełatwego dla branży pożyczkowej okresu i nie zamierza zwalniać tempa. Nieustannie analizuje potrzeby klientów, proponuje im dostosowane rozwiązania, takie jak Pakiet Usług Medycznych i cały czas stawia na bezpieczeństwo pożyczania

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kompletny poradnik jak dbać o swoje finanse

gru 13 2022 14:26 | mentalny w Finanse osobiste

Istnieje wiele błędnych przekonań dotyczących pieniędzy i gospodarki. Jednym z najczęstszych jest pomysł, że możesz być bogaty, jeśli pracujesz wystarczająco ciężko. To nie jest prawda. Bogactwo jest iloczynem czasu, ryzyka i szczęścia. Pierwszym krokiem do zadbania o swoje finanse jest poznanie swojej wartości netto i zrozumienie, ile pieniędzy zarabiasz miesięcznie. Musisz także wiedzieć, ile masz zadłużenia i jakie są stopy procentowe twoich pożyczek. Ważne jest również, aby wiedzieć, jaki jest twój plan emerytalny, aby kiedy nadejdzie czas przejścia na emeryturę, będziesz gotowy z planem. W naszym artykule przedstawiamy sprawdzone sposoby na dbanie o swoje finanse.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Dlaczego warto postawić na PrestaShop?

lis 30 2022 14:41 | mentalny w Własna firma

Nieprzerwany rozwój branży e-commerce wymaga stosowania coraz nowocześniejszych rozwiązań. Jednym z nich jest korzystanie z platformy sklepowej PrestaShop. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje i dlaczego warto na nią postawić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytow...

lis 23 2022 14:32 | mentalny w Finanse osobiste

Nagły wzrost inflacji doprowadził do serii podwyżek stóp procentowych. Jej negatywnym skutkiem jest pogorszenie się sytuacji finansowej wielu gospodarstw domowych. Osoby zadłużone często nie mają zdolności kredytowej, dlatego nie mogą liczyć na dostęp do kredytów bankowych. Jedyną szansą uzyskania potrzebnych środków są pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Dlaczego powinieneś zacząć rozliczać swój PIT o...

lis 18 2022 14:25 | mentalny w Inne

Podatki dochodowe są uważane za środek finansowania usług publicznych świadczonych przez rząd. Każdy kraj ma swój własny zestaw przepisów dotyczących podatku dochodowego, a obywatele powinni znać i wiedzieć jakie przepisy są obecnie stosowane i jakie są opcje składania deklaracji.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lokaty b...

paź 31 2022 13:23 | mentalny w Finanse osobiste

Wzrost stóp procentowych oznacza nie tylko zwiększenie odsetek kredytów, ale również pojawienie się korzystniejszych ofert na lokatach bankowych. Na co zwrócić uwagę i jak wybrać najlepszą lokatę?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy kredyty frankowe wzrosną?

paź 25 2022 13:20 | mentalny w Kredyty hipoteczne

W ostatnich miesiącach wiele mówi się o kredytobiorcach złotówkowych, którzy muszą zmagać się ze stale rosnącymi ratami kredytu. W niezbyt dobrej sytuacji są również frankowicze, którzy – po raz kolejny – muszą liczyć się ze wzrostem rat. No właśnie, czy kredyty frankowe wzrosną?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym jest e-faktoring?

lut 01 2019 12:10 | mentalny w Własna firma

Rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pozwala na utrzymanie płynności finansowej, dzięki specyfice swojego działania. Finansowanie elektroniczne to wygodniejsza, szybsza i łatwiejsza forma finansowania, która dla firm staje się często rozwiązaniem ich dotychczasowych problemów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Warszawski rynek brokerów ubezpieczeniowych

wrz 19 2022 14:15 | mentalny w Inne

Warszawa, stolica Polski, centrum biznesu całego kraju! Właśnie z tego powodu znalezienie brokera ubezpieczeniowego jest zarówno proste jak i skomplikowane.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Dlaczego nie warto kłamać we wniosku kredytowym?

wrz 09 2022 17:15 | mentalny w Kredyty gotówkowe

Ze względu na łatwość i szybkość wypełniania wniosku o kredyt, wiele osób ulega pokusie i przedstawia w nim nie do końca prawdziwe informacje. W zamierzeniu mają one pomóc w pozytywnym rozpatrzeniu decyzji, a tym samym zwiększyć szansę uzyskania pożyczki. We wniosku kredytowym nie warto jednak kłamać, ponieważ jest to traktowane jako oszustwo i może mieć poważne konsekwencje. Banki dokładnie weryfikują wszystkie informacje, a jakiekolwiek nieścisłości są oceniane bardzo negatywnie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Stare monety - pasja czy inwestycja?

sie 19 2022 13:02 | mentalny w Inne

Kolekcjonowanie starych monet może być traktowane dwojako - jedni rozpatrują w nim prawdziwą pasję, inni zaś czynią to wyłącznie z powodów finansowych. Bez względu na to, dlaczego decydujemy się zbierać numizmaty, musimy posiadać odpowiednią wiedzę w tym zakresie, tak aby w naszej kolekcji znajdowały się wyłącznie najwartościowsze egzemplarze. Kiedy kolekcjonowanie monet jest pasją, a kiedy może stać się dobrym sposobem lokowania wolnych środków pieniężnych

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy warto inwestować w Ethereum w długim terminie?

lip 08 2022 12:45 | mentalny w Inne

Ethereum jest drugą (po Bitcoinie) co do wielkości kapitalizacji rynkowej kryptowalutą. Wiele osób mówi o niej, jako o alternatywie dla Bitcoina, choć tak naprawdę mówimy tutaj o dwóch zupełnie różnych systemach. Aktualnie kurs ETH/USD jest w dołku, co może być okazją do zakupów. Czy warto inwestować w Ethereum? Jeśli tak - to właściwie dlaczego? Na ten temat postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Pożyczka przez internet na konto – kiedy warto...

maj 23 2022 14:24 | mentalny w Pożyczki pozbankowe

Pozabankowe produkty finansowe z każdym rokiem cieszą się wśród Polaków coraz większym powodzeniem. Po zdominowanym przez pandemię i spadkowym roku 2020, poprzednie 12 miesięcy upłynęły pod znakiem zauważalnego wzrostu zainteresowania, które nie zmalało również w 2022 roku. Co sprawia, że pożyczka przez internet na konto stała się jednym z najczęściej wybieranych źródeł pozyskania dodatkowych środków? Zapraszamy do lektury.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****

Wkład własny przy hipotece - jakie jest minimum?

maj 10 2022 11:16 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne na polskim rynku finansowym są niezwykle "gorącymi" produktami. Wynika to z faktu, że marzenie o posiadaniu własnego domu lub mieszkania drzemie w głowie każdego z nas. Oczywiście zakup czy budowa to ogromna inwestycja, a co za tym idzie, często przekracza ona nasze możliwości finansowe. Wówczas z pomocą przychodzą nam właśnie kredyty hipoteczne, które są rodzajem kredytów celowych na budowę lub zakup nieruchomości. Faktem jest jednak, że by starać się o taki kredyt, niezbędny jest również wkład własny. Wobec tego jakie jest minimalna kwota wkładu własnego w odniesieniu do kredytu hipotecznego?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Nowy mobilny kantor kryptowalut Warszawa

maj 05 2022 14:19 | mentalny w Inne

Chcesz inwestować w Bitcoin lub inne kryptowaluty, ale nie masz czasu na wyprawy do wyspecjalizowanych kantorów? Nic straconego! Jeśli tylko jesteś z Warszawy lub okolic, nasz mobilny kantor może zjawić się pod wskazanym adresem. To nowatorskie i niezwykle dogodne rozwiązanie, z którego korzysta już wielu klientów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy warto pożyczać pieniądze na zakup kryptowalut?

lis 27 2018 19:34 | mentalny w Inne

O kryptowalutach czyli o wirtualnych pieniądzach słyszał już chyba każdy z nas. Jedni wiedzą na ich temat więcej, inni nieco mniej, jednak z całą pewnością na wyobraźnię każdego z nas działają informację na temat zysków, jakie można z handlu kryptowalutami uzyskać. W związku z tym, coraz więcej osób zastanawia się, czy nie jest to dobry moment by spróbować swych sił w handlu Bitcoinem, czy też innymi wirtualnymi walutami.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Zagraniczne promocje bankowe. Czy Polacy mogą n...

mar 22 2022 16:08 | mentalny w Promocje produktów finansowych

Postępujący rozwój bankowości internetowej pozwala bankom zwiększać swoje zasięgi. W związku z tym trwa rywalizacja o nowych klientów. Szczególnie młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają do świata bankowości. Często, aby nakłonić ludzi do wybranie dane...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Etap wyboru oferty. Jak wybrać najlepszy kredyt...

mar 07 2022 16:41 | mentalny w Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Decydują się z niego skorzystać osoby w różnym wieku, kierując się różnymi powodami. Dla jednych jest on sposobem na poratowanie domowego budżetu lub poradzenie sobie z nieplanowanymi wydatkami, dla innych zaś metodą na realizację celów i marzeń.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kalkulator kredytów samochodowych i inne narzęd...

lut 25 2022 17:01 | mentalny w Kredyty samochodowe i leasing

Kiedy w salonie samochodowym siadasz naprzeciwko sprzedawcy, który z dumą i radością pokazuje Ci swoją ofertę, jesteś zapewne przekonany, że to Twój partner, który pomoże Ci możliwie korzystnie dokonać zakupu wymarzonego samochodu. No cóż – takie nasta...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Gdzie zwrócić się o pomoc dla zadłużonych firm?...

lut 18 2022 14:39 | mentalny w Oddłużanie

Obecnie można łatwo wpaść w spiralę zadłużenia, szczególnie jeśli ktoś zaciąga chwilówki i nie spłaca ich w terminie. Parabanki udzielają pożyczek osobom młodym, nie trzeba mieć stałego zatrudnienia, często nawet negatywna historia kredytowa nie stanow...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Ile wyniesie rata kredytu hipotecznego na 500 0...

lut 16 2022 16:09 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Podniesienie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej jest jednym ze sposobów na ograniczenie rosnącej inflacji. Decyzję NBP odczują szczególnie osoby spłacające kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem, zależnym od stopy referencyjnej. O ile wzrośnie rata kredytu mieszkaniowego?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Sprzedaż wierzytelności – co musisz wiedzieć?

lut 01 2022 15:36 | mentalny w Własna firma

Sprzedaż wierzytelności to kwestia, z którą prędzej czy później zetknie się każdy przedsiębiorca. Często bywa to niezbędne do zachowania przez daną działalność gospodarczą płynności finansowej. Dobrym przykładem omawianej tu sytuacji jest faktoring. W poniższym artykule przedstawimy wszystko, co warto wiedzieć o sprzedaży długu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Karta debetowa a kredytowa - czy znasz różnice...

sty 31 2022 18:17 | mentalny w Finanse osobiste

Coraz częściej dokonujemy transakcji bezgotówkowych, które aktualnie mają już sporą przewagę nad tymi gotówkowymi, a karty, które nosimy w portfelach zaczynają powoli wypierać banknoty i bilon. Czym różnią się karty debetowe od kredytowych? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Rodzaje kredytów bankowych

sty 25 2022 00:21 | mentalny w Kredyty gotówkowe

Istnieje kilka rodzajów kredytów bankowych. Kredyt może być przeznaczony na koszty prowadzenia działalności gospodarczej, zakup własnego mieszkania lub na nabycie samochody. Przeznaczenie kredytów będzie decydować o wysokości kwoty, oprocentowaniu oraz terminie spłaty.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak wyczyścić BIK i KRD?

sty 12 2022 15:18 | mentalny w Oddłużanie

O ileż było by łatwiejsze nasze życie, gdybyśmy nie musieli płacić rachunków, czy spłacać rat kredytowych. Niestety rzeczywistość jest bardziej „okrutna” i co rusz na nasz adres przychodzi nowy rachunek, czy jakieś inne finansowe wezwanie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Program fakturowy do magazynu organizuje i przy...

gru 29 2021 19:55 | mentalny w Inne

Magazyn i magazynowanie towarów, to jeden z kluczowych składników łańcucha dostaw w działalności produkcyjnej oraz w dystrybucji i pośrednictwie dostaw towarów. To dlatego każdy przedsiębiorca przykłada tak ogromne znaczenie do wyposażenia magazynu, optymalizacji przestrzeni magazynowej oraz zarządzania i logistyki przepływu towarów. Właściwe zarządzanie magazynem i wiedzą o zawartości magazynu decyduje o płynności produkcji i dystrybucji towarów, czyli wpływa bezpośrednio na przychody i rozchody w przedsiębiorstwie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----