Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Ostatnie newsy


Przypięty  Czy warto inwestować w bitcoin?

wrz 28 2019 11:52 | mentalny w Finanse osobiste

Bitcoin to zdecydowanie najpopularniejsza kryptowaluta. Można powiedzieć, że jest wręcz pionierem alternatywnych rynków finansowych. Świat usłyszał o nim w 2009 roku.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czym jest e-faktoring?

lut 01 2019 12:10 | mentalny w Własna firma

Rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które pozwala na utrzymanie płynności finansowej, dzięki specyfice swojego działania. Finansowanie elektroniczne to wygodniejsza, szybsza i łatwiejsza forma finansowania, która dla firm staje się często rozwiązaniem ich dotychczasowych problemów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Warszawski rynek brokerów ubezpieczeniowych

wrz 19 2022 14:15 | mentalny w Inne

Warszawa, stolica Polski, centrum biznesu całego kraju! Właśnie z tego powodu znalezienie brokera ubezpieczeniowego jest zarówno proste jak i skomplikowane.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Dlaczego nie warto kłamać we wniosku kredytowym?

wrz 09 2022 17:15 | mentalny w Kredyty gotówkowe

Ze względu na łatwość i szybkość wypełniania wniosku o kredyt, wiele osób ulega pokusie i przedstawia w nim nie do końca prawdziwe informacje. W zamierzeniu mają one pomóc w pozytywnym rozpatrzeniu decyzji, a tym samym zwiększyć szansę uzyskania pożyczki. We wniosku kredytowym nie warto jednak kłamać, ponieważ jest to traktowane jako oszustwo i może mieć poważne konsekwencje. Banki dokładnie weryfikują wszystkie informacje, a jakiekolwiek nieścisłości są oceniane bardzo negatywnie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Stare monety - pasja czy inwestycja?

sie 19 2022 13:02 | mentalny w Inne

Kolekcjonowanie starych monet może być traktowane dwojako - jedni rozpatrują w nim prawdziwą pasję, inni zaś czynią to wyłącznie z powodów finansowych. Bez względu na to, dlaczego decydujemy się zbierać numizmaty, musimy posiadać odpowiednią wiedzę w tym zakresie, tak aby w naszej kolekcji znajdowały się wyłącznie najwartościowsze egzemplarze. Kiedy kolekcjonowanie monet jest pasją, a kiedy może stać się dobrym sposobem lokowania wolnych środków pieniężnych

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto inwestować w Ethereum w długim terminie?

lip 08 2022 12:45 | mentalny w Inne

Ethereum jest drugą (po Bitcoinie) co do wielkości kapitalizacji rynkowej kryptowalutą. Wiele osób mówi o niej, jako o alternatywie dla Bitcoina, choć tak naprawdę mówimy tutaj o dwóch zupełnie różnych systemach. Aktualnie kurs ETH/USD jest w dołku, co może być okazją do zakupów. Czy warto inwestować w Ethereum? Jeśli tak - to właściwie dlaczego? Na ten temat postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Pożyczka przez internet na konto – kiedy warto...

maj 23 2022 14:24 | mentalny w Pożyczki pozbankowe

Pozabankowe produkty finansowe z każdym rokiem cieszą się wśród Polaków coraz większym powodzeniem. Po zdominowanym przez pandemię i spadkowym roku 2020, poprzednie 12 miesięcy upłynęły pod znakiem zauważalnego wzrostu zainteresowania, które nie zmalało również w 2022 roku. Co sprawia, że pożyczka przez internet na konto stała się jednym z najczęściej wybieranych źródeł pozyskania dodatkowych środków? Zapraszamy do lektury.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****


Wkład własny przy hipotece - jakie jest minimum?

maj 10 2022 11:16 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne na polskim rynku finansowym są niezwykle "gorącymi" produktami. Wynika to z faktu, że marzenie o posiadaniu własnego domu lub mieszkania drzemie w głowie każdego z nas. Oczywiście zakup czy budowa to ogromna inwestycja, a co za tym idzie, często przekracza ona nasze możliwości finansowe. Wówczas z pomocą przychodzą nam właśnie kredyty hipoteczne, które są rodzajem kredytów celowych na budowę lub zakup nieruchomości. Faktem jest jednak, że by starać się o taki kredyt, niezbędny jest również wkład własny. Wobec tego jakie jest minimalna kwota wkładu własnego w odniesieniu do kredytu hipotecznego?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Nowy mobilny kantor kryptowalut Warszawa

maj 05 2022 14:19 | mentalny w Inne

Chcesz inwestować w Bitcoin lub inne kryptowaluty, ale nie masz czasu na wyprawy do wyspecjalizowanych kantorów? Nic straconego! Jeśli tylko jesteś z Warszawy lub okolic, nasz mobilny kantor może zjawić się pod wskazanym adresem. To nowatorskie i niezwykle dogodne rozwiązanie, z którego korzysta już wielu klientów.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy warto pożyczać pieniądze na zakup kryptowalut?

lis 27 2018 19:34 | mentalny w Inne

O kryptowalutach czyli o wirtualnych pieniądzach słyszał już chyba każdy z nas. Jedni wiedzą na ich temat więcej, inni nieco mniej, jednak z całą pewnością na wyobraźnię każdego z nas działają informację na temat zysków, jakie można z handlu kryptowalutami uzyskać. W związku z tym, coraz więcej osób zastanawia się, czy nie jest to dobry moment by spróbować swych sił w handlu Bitcoinem, czy też innymi wirtualnymi walutami.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Zagraniczne promocje bankowe. Czy Polacy mogą n...

mar 22 2022 16:08 | mentalny w Promocje produktów finansowych

Postępujący rozwój bankowości internetowej pozwala bankom zwiększać swoje zasięgi. W związku z tym trwa rywalizacja o nowych klientów. Szczególnie młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają do świata bankowości. Często, aby nakłonić ludzi do wybranie dane...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Etap wyboru oferty. Jak wybrać najlepszy kredyt...

mar 07 2022 16:41 | mentalny w Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Decydują się z niego skorzystać osoby w różnym wieku, kierując się różnymi powodami. Dla jednych jest on sposobem na poratowanie domowego budżetu lub poradzenie sobie z nieplanowanymi wydatkami, dla innych zaś metodą na realizację celów i marzeń.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kalkulator kredytów samochodowych i inne narzęd...

lut 25 2022 17:01 | mentalny w Kredyty samochodowe i leasing

Kiedy w salonie samochodowym siadasz naprzeciwko sprzedawcy, który z dumą i radością pokazuje Ci swoją ofertę, jesteś zapewne przekonany, że to Twój partner, który pomoże Ci możliwie korzystnie dokonać zakupu wymarzonego samochodu. No cóż – takie nasta...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Gdzie zwrócić się o pomoc dla zadłużonych firm?...

lut 18 2022 14:39 | mentalny w Oddłużanie

Obecnie można łatwo wpaść w spiralę zadłużenia, szczególnie jeśli ktoś zaciąga chwilówki i nie spłaca ich w terminie. Parabanki udzielają pożyczek osobom młodym, nie trzeba mieć stałego zatrudnienia, często nawet negatywna historia kredytowa nie stanow...

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Ile wyniesie rata kredytu hipotecznego na 500 0...

lut 16 2022 16:09 | mentalny w Kredyty hipoteczne

Podniesienie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej jest jednym ze sposobów na ograniczenie rosnącej inflacji. Decyzję NBP odczują szczególnie osoby spłacające kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem, zależnym od stopy referencyjnej. O ile wzrośnie rata kredytu mieszkaniowego?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Sprzedaż wierzytelności – co musisz wiedzieć?

lut 01 2022 15:36 | mentalny w Własna firma

Sprzedaż wierzytelności to kwestia, z którą prędzej czy później zetknie się każdy przedsiębiorca. Często bywa to niezbędne do zachowania przez daną działalność gospodarczą płynności finansowej. Dobrym przykładem omawianej tu sytuacji jest faktoring. W poniższym artykule przedstawimy wszystko, co warto wiedzieć o sprzedaży długu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Karta debetowa a kredytowa - czy znasz różnice...

sty 31 2022 18:17 | mentalny w Finanse osobiste

Coraz częściej dokonujemy transakcji bezgotówkowych, które aktualnie mają już sporą przewagę nad tymi gotówkowymi, a karty, które nosimy w portfelach zaczynają powoli wypierać banknoty i bilon. Czym różnią się karty debetowe od kredytowych? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Rodzaje kredytów bankowych

sty 25 2022 00:21 | mentalny w Kredyty gotówkowe

Istnieje kilka rodzajów kredytów bankowych. Kredyt może być przeznaczony na koszty prowadzenia działalności gospodarczej, zakup własnego mieszkania lub na nabycie samochody. Przeznaczenie kredytów będzie decydować o wysokości kwoty, oprocentowaniu oraz terminie spłaty.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jak wyczyścić BIK i KRD?

sty 12 2022 15:18 | mentalny w Oddłużanie

O ileż było by łatwiejsze nasze życie, gdybyśmy nie musieli płacić rachunków, czy spłacać rat kredytowych. Niestety rzeczywistość jest bardziej „okrutna” i co rusz na nasz adres przychodzi nowy rachunek, czy jakieś inne finansowe wezwanie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Program fakturowy do magazynu organizuje i przy...

gru 29 2021 19:55 | mentalny w Inne

Magazyn i magazynowanie towarów, to jeden z kluczowych składników łańcucha dostaw w działalności produkcyjnej oraz w dystrybucji i pośrednictwie dostaw towarów. To dlatego każdy przedsiębiorca przykłada tak ogromne znaczenie do wyposażenia magazynu, optymalizacji przestrzeni magazynowej oraz zarządzania i logistyki przepływu towarów. Właściwe zarządzanie magazynem i wiedzą o zawartości magazynu decyduje o płynności produkcji i dystrybucji towarów, czyli wpływa bezpośrednio na przychody i rozchody w przedsiębiorstwie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kredyt, leasing, pożyczka – kiedy skontaktować...

gru 28 2021 15:12 | mentalny w Finanse osobiste

Mało kto trafia natychmiast na idealną ofertę, dzięki której zapewni sobie wsparcie finansowe. Jeśli nie chcesz utonąć w różnego rodzaju propozycjach, skorzystaj z profesjonalnego wsparcia eksperta. Pomoc prawna i merytoryczna w tym zakresie nie obciąża dodatkowymi opłatami ani kosztami. Pożyczka czy kredyt to decyzja, której nie warto podejmować pochopnie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Kredyt konsolidacyjny na 144 miesiące – zmień k...

gru 28 2021 14:50 | mentalny w Kredyty gotówkowe

Obecnie w bankach nie brakuje różnych rodzajów kredytów. Pieniądze pozyskane w ramach zobowiązań można przeznaczyć na różne cele.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy adwokat może mieć kancelarię prawną?

gru 16 2021 00:29 | mentalny w Inne

Kancelaria prawna może być prowadzona przez każdego urzędnika, który jest po studiach wyższych prawniczych. Zatem także adwokat może mieć własną kancelarię. Może on zatrudniać na umowę wszystkich specjalistów z dziedziny prawa. Jest tylko jeden wyjątek.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Czy inwestowanie w Obligacje jest ryzykowne

maj 12 2021 11:14 | Marcin w Finanse osobiste

Chociaż wiele osób chciało by zainwestować swoje nadwyżki finansowe, to jednak zdecydowana większość z nich boi się ryzykować o stracić na inwestycji. Dlatego warto zainteresować się takimi instrumentami finansowymi, które są mało ryzykowne i dają nam dużą pewność, że zainwestowane środki do nas wrócą. Oczywiście nie możemy w takim przypadku spodziewać się dużych zysków, ale za to możemy spać spokojniej. Jedną z bardziej popularnych form inwestycji są Obligacje. Zastanówmy się więc, czy inwestowanie w Obligacje jest ryzykowne i czy możemy stracić zainwestowane środki.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Czy możemy wcześniej spłacić kredyt hipoteczny

paź 26 2021 07:38 | Marcin w Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie zaciągane na długi okres czasu. Na budowę domu czy zakup mieszkania pożyczamy bowiem duże kwoty, a więc aby nie wpaść w finansowe tarapaty, spłatę długu rozkładamy na wiele rat. Jednakże w czasie spłaty kredytu, możemy pozyskać dodatkowe fundusze, które pozwolą nam spłacić nasz kredyt. Czy jest to możliwe? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt hipoteczny i 1 więcej...


Jakie dokumenty są potrzebne do szybkiej pożyczki?

lis 19 2021 15:55 | mentalny w Pożyczki pozbankowe

Pożyczki, chwilówki, kredyty — wszystko, co związane z finansami zazwyczaj kojarzy się z koniecznością wypełniania szeregu papierowych dokumentów. Jednak są sposoby na uniknięcie tych nieprzyjemnych czynności. Szybka pożyczka online eliminuje obowiązek uzupełniania wielu dokumentów, a w zamian oferuje możliwość przejścia całego procesu w wygodnym formularzu na stronie internetowej.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Jakie konsekwencje mogą nas spotkać gdy nie spł...

lis 12 2021 12:11 | Marcin w Pożyczki pozbankowe

Każda osoba która zaciąga chwilówkę chyba nie zakłada, że nie spłaci jej na czas. Jednakże rzeczywistość może się zmienić i może zdarzyć się, że ze spłatą chwilówki będziemy mieli problemy. Taka sytuacja może nas spotkać zwłaszcza w momencie, gdy mamy ich zaciągniętych kilka. Jak łatwo się domyśleć, firmy które pożyczyły nam pieniądze, będą chciały je odzyskać. I będą to robiły na kilka sposobów. Zastanówmy się więc, jaki konsekwencje mogą nas spotkać, gdy nie spłacamy chwilówek na czas.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    chwilówka, chwilówki


Dlaczego Rada Polityki Pieniężnej będzie podnos...

lis 03 2021 12:43 | Marcin w Aktualności finansowe

Chyba każdy ekspert związany z finansami mówi, że Rada Polityki Pieniężnej w najbliższym czasie będzie wielokrotnie podnosić stopy procentowe. Co więcej, wielu z nich twierdzi, że powinna to już zrobić jakiś temu. Dlaczego zaistniała taka sytuacja? Postaramy się to wytłumaczyć.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Konsolidacja chwilówek – jak to w rzeczywistośc...

paź 27 2021 18:44 | mentalny w Finanse osobiste

Chwilówki są szybkimi pożyczkami gotówkowymi, których udzielają firmy działające poza sektorem bankowym. Można je uzyskać w krótkim czasie, ale okres kredytowania w ich przypadku także jest stosunkowo krótki. Jeśli klient zaciągnął kilka różnych chwilówek, może dokonać ich konsolidacji. Na czym to polega?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----