Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość




Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Banki nie chcą płacić na SKOK-i


Po konferencji prasowej Związku Banków Polskich jasno wynika, że banki nie chcą już płacić pieniędzy na wypłaty depozytów ze SKOK-ów, które zbankrutowały. W związku z tym, ZBP wystąpił do Ministerstwa Finansów i Komitetu Stabilności Finansowej, by zmieniony został system finansowania procesów upadłościowych i wypłat depozytów które są zgromadzone w SKOK-ach.
Związek Banków Polskich uważa że. proces restrukturyzacji i upadłości SKOK-ów powinien być finansowany z innych środków niż te, które zostały zgromadzone w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym na poczet gwarantowania depozytów klientów. Ponadto przedstawiciele ZBP stwierdzili że rozwiązanie które obowiązuje dzisiaj jest nie fair i że banki nie chcą już więcej płacić na SKOK-i.

Przedstawiono także dane, z których wynika, że ze środków zgromadzonych w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym z sektora bankowego na wypłaty dla klientów SKOK-ów wypłacono już 4.2 mld zł.

Wygląda jednak na to, że „bankowcy” mogą mieć spory problem z przeforsowaniem swoich planów. Wynika to chociażby ze słów Wicepremiera Mateusza Morawieckiego, który powiedział że: "Nie byłbym za tym, żeby wyłączać SKOK-i, czy banki spółdzielcze z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. To, że SKOK-i są częścią gwarantowanych depozytów zwiększa bezpieczeństwo i poprawia percepcję społeczeństwa dotyczącą całego naszego systemu finansowego".



0 Komentarze