Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Banki zwiększają swoje zyski


Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki finansowe jakie w 2016 roku osiągnął sektor bankowy. Okazuje się, że zyski banków w porównaniu z rokiem 2015 wzrosły prawie o 9%. Zysk całego sektora wyniósł 13.9 mld zł. Prawie 12 mld zysku, wypracowało 11 największych banków, które są notowane na giełdzie.
Jak podaje GUS, zyski w 2016 roku osiągnęło 599 banków, natomiast stratę miało 22 banki. Zdecydowanie największy zysk uzyskał PKO BP – 2 888 mln zł. Kolejne miejsca w rankingu zyskało PEKAO – 2 278 mln zł zysku, BZ WBK – 2 08 mln zł zysku i mBank – 1 219 mln zł zysku.

Jeżeli chodzi o banki, swoją zyskowność najbardziej poprawił Getin Noble Bank. Jego zysk wzrósł z 13 mln w roku 2015 do 109 mln w roku ubiegłym. Duże wzrosty zysku odnotował też Alior Bank z 311 mln w roku 2015 do 632 mln w roku 2016, a także Idea Bank, gdzie zysk wzrósł aż o 61% i wyniósł 624 mln zł.

Jak twierdzą przedstawiciele banków, spory wpływ na wynik finansowy sektora bankowego ma podatek bankowy. Gdyby go nie było, zyski były by jeszcze większe.

Jak podaje GUS, w ubiegłym roku w naszym kraju funkcjonowało 621 banków – 63 komercyjne (spadek o 2 w porównaniu z rokiem 2015) i 588 banków spółdzielczych (spadek o 2 w porównaniu z rokiem 2015).0 Komentarze