Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co robić, gdy zaczynamy mieć problem ze spłatą kredytu


Zaciągając kredyt w banku, zawsze mamy nadzieję, że bez problemu go spłacimy. Jednakże w życiu mogą się wydarzyć różne sytuacje. Możemy przecież stracić pracę, może nas dopaść jakaś choroba przez co nasza sytuacja finansowa pogorszy się. A wtedy pieniądze jakie będziemy mieli do dyspozycji najpierw przeznaczymy na najpotrzebniejsze rzeczy, a dopiero gdy nam coś zostanie oddamy do banku. Oczywiście może nas to doprowadzić do jeszcze większych problemów, ale niewiele osób o tym myśli. Co więc robić, gdy zaczynamy mieć problem ze spłatą kredytów? Spróbujemy to wyjaśnić.
Gdy tylko zauważymy że brakuje nam pieniędzy na spłatę raty, powinniśmy się od razu skontaktować z naszym bankiem. Trzeba wyjaśnić nasze problemy i spróbować wspólnie znaleźć rozwiązanie wspólnego problemu. Albowiem jest to problem nie tylko nasz ale i banku. Instytucja ta na pewno liczyła, że pieniądze oddamy na czas, więc wszelkie opóźnienia w spłatach burzą jej plany. A więc bank też ma interes w tym, aby znaleźć jakieś wyjście z naszej sytuacji. Wbrew pozorom jest wiele rozwiązań, które mogą sprawić, że kredyt będzie się nam spłacać łatwiej. Po pierwsze, bank może odroczyć nam spłatę rat. Dzięki temu, nie będziemy mieli naliczanych odsetek przeterminowanych, więc koszty długu nie będą rosły. Bank może nam też rozłożyć spłatę zadłużenia na dłuższy okres czasu. Raty będa wtedy niższe i łatwiej będzie nam spłacać zadłużenie. Oczywiście bank w zamian za to może zażądać dodatkowego zabezpieczenia, ale na pewno warto się o nie postarać. Po podpisaniu odpowiedniego aneksu do umowy, dostaniemy nowy harmonogram spłat i nie pozostanie nam nic innego jak spłacać kredyt w ustalonych terminach.

Gdy już “dogadaliśmy” się z bankiem, powinniśmy poszukać różnych sposobów, aby do naszego domowego budżetu wpływało więcej pieniędzy. Może to być dodatkowa praca lub nadgodziny, lub też sprzedaż niepotrzebnych nam rzeczy na portalach aukcyjnych. Dodatkowe pieniądze możemy wtedy przeznaczać na spłatę naszego długu, dzięki czemu spłacimy go szybciej.

Na pewno problemy ze spłatą naszego długu nie są miłą sytuacją. Ale nie możemy się załamywać i odcinać się od naszego problemu. Musimy komunikować się z bankiem, by poszukać wspólnie rozwiązania, które doprowadzi nas do całkowitego spłatu długu.0 Komentarze