Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Co wpływa na wysokość rat kredytów konsolidacyjnych - kiedy opłaca się konsolidować zadłużenie?

kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja problematycznych zobowiązań w jeden kredyt zwykle pomaga wyjść z trudnej sytuacji finansowej. Zapoznaj się z zasadami, na których działają kredyty konsolidacyjne, zanim podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku.
Główne cechy kredytu konsolidacyjnego
Ponieważ jest to typ kredytu, który ma za zadanie połączyć dotychczasowe zobowiązania finansowe, z których spłatą kredytobiorca sobie nie radzi, musi przede wszystkim gwarantować stałą, niską, a zatem przyjazną budżetowi domowemu ratę miesięczną.

Spłacając kredyt konsolidacyjny musimy pamiętać tylko o jednej racie, co bardzo pomaga zabieganym i roztargnionym osobom w pilnowaniu terminowości przelewów. Oprócz tego opłata za obsługę takiego kredytu znacząco ustępuje cenie obsługi kilku pożyczek bankowych, a czas przeznaczony na jego spłatę zostaje wydłużony.

Wymienione wyżej zabiegi mają na celu zapewnienie klientowi warunków, w których będzie on mógł spokojnie uregulować swoje zadłużenie. Warto również wspomnieć o tym, jak kredyty konsolidacyjne wpływają na budowanie pozytywnej historii w BIK, ze względu na zastąpienie wielu zobowiązań jednym o niższych ratach.

Wysokość rat kredytów konsolidacyjnych
Należy podkreślić, że raty kredytu konsolidacyjnego powinny mieć niższą wartość niż suma rat poprzednich kredytów gotówkowych, które zgłosiliśmy do konsolidacji. Na wysokość raty duży wpływ ma kwota kredytu oraz ustalony w umowie okres jego spłaty. Im dłuższy czas trwania kredytu, tym niższa będzie rata miesięczna.

Przy wyliczeniach pod uwagę brane są także limity i zadłużenia na kartach kredytowych klienta oraz na rachunkach osobistych, a także szczegółowo prześwietla się rodzaje zaciągniętych pożyczek. Jeżeli wcześniejsze zobowiązania opiewały na wysokie sumy, nie można liczyć na bardzo niską wartość miesięczną spłaty kredytu konsolidacyjnego, lecz nadal będzie ona dużo niższa od poprzednich opłat.

Kto powinien rozważyć konsolidację pożyczek i kredytów?
Na taki krok powinny zdecydować się osoby, które w wyniku czynników niezależnych bądź podejmowania nieodpowiednich decyzji finansowych, mają kilka bądź nawet kilkanaście pożyczek pochłaniających znaczną część domowego budżetu. W pewnym momencie zaczyna brakować pieniędzy na spłatę zobowiązań, a zaciąganie wysokooprocentowanych “chwilówek” w celu uregulowania starszych rat nakręca spiralę zadłużenia.

Rola pośrednika kredytowego
Wiedza wyszukana w internecie nie zastąpi kontaktu z profesjonalistą, dlatego warto skontaktować się z godnym zaufania pośrednikiem kredytowym, który wnikliwie przeanalizuje naszą sytuację finansową oraz przedstawi wachlarz możliwych rozwiązań.

Kredyty konsolidacyjne różnią się między sobą, często mają wielostronicowe umowy zapisane skomplikowanym językiem, dlatego warto skorzystać z pomocy osoby posiadającej doświadczenie w wyborze właściwego sposobu finansowania.

Więcej informacji o kredytach konsolidacyjnych znajdziesz na stronie IQ Banque0 Komentarze