Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Duże straty SKOK-ów w 2016 roku

SKOK

Komisja Nadzoru Finansowego podała dane o wynikach Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo - Kredytowych (SKOK), które działały w naszym kraju na koniec 2016 roku. Okazuje się, że wyniki są o wiele gorsze niż w roku 2015.
40 kas, które prowadziły działalność na koniec 2016 roku, wykazały łącznie stratę w wysokości 118 mln zł netto. Przypomnijmy, że na koniec 2015 roku, łączna strata netto SKOK-ów wynosiła 24,7 mln zł.

Z raportu KNF wynika, że w 2016 roku, nastąpił spadek aktywów SKOK-ów o 426 mln zł (3.6%), depozytów o 32 mln zł (0.3%), kredytów przeterminowanych o 1.6 mln (0.1%) i funduszy własnych o 360 mln (63.5%). Natomiast wzrósł portfel kredytowy netto o 60 mln (1.0%) i portfel kredytowy brutto o 109.8 mln zł (1.5%).

Na koniec 2016 roku, aż 31 SKOK-ów było objętych programami naprawczymi – 10 z nich zostało zaakceptowane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W porównaniu z rokiem 2015, liczba SKOK-ów zmniejszyła się o 8 - SKOK Wyszyńskiego, SKOK Powszechna i SKOK Profit zostały przejęte przez banki, natomiast działalność SKOK Kujawiak, SKOK Polska, SKOK Jowisz, SKOK Arka i SKOK Skarbiec została zawieszona. Dodajmy, że w styczniu 2017 działalność SKOK Wielkopolska została zawieszona, a w lutym 2017 Sąd ogłosił upadłość tej instytucji.0 Komentarze