Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak efektywnie ściągać długi?


Cóż, efektywne ściąganie długów nie kojarzy się dość pozytywnie i raczej przywodzi na pierwszą myśl komornika, albo co gorsza - gangsterów lub inne niebezpieczne osoby. Obecnie jednak nie stosuje się takich metod, gdyż istnieją bardzo skuteczne i przy tym legalne metody, dzięki którym windykacja należności jest efektywna, szybka i bezproblemowa. Przyjrzymy się najnowszym trendom w dziedzinie windykacji należności.
Czym jest windykacja należności finansowych?
Najogólniej mówiąc, jest to proces ściągania długów od dłużników dla wierzycieli. Proces windykacji w polskiej przestrzeni publicznej dotyczy najczęściej działań realizowanych przez stronę umowy lub też specjalną firmę, która skupuje długi albo zobowiązuje się do ściągnięcia należności w zamian za określony procent kwoty odzyskanej.

Niemniej jednak za windykację należy także uznać proces, w który angażuje się sąd wydając stosowny nakaz zapłaty. Następnym ogniwie w tym łańcuchu windykacyjnym jest rzecz jasna komornik sądowy, który ma najszersze uprawnienia w zakresie ściągania niezapłaconych długów. Firmy windykacyjne wykorzystywać mogą jedynie narzędzia nacisków, które leżą w granicach prawa i swoją uciążliwością mają doprowadzić do spłacenia należności finansowych. Wiele firm prowadzi swoje własne działy windykacyjne lub zleca takowe działanie wyspecjalizowanym firmom - możliwości ściągania należności jest naprawdę bardzo wiele.

Naturalna ścieżka windykacji należności
Bardzo często ścieżka ściągania długów od innych osób przebiega w następujący sposób:
 • przypomnienie o braku zapłacenia
 • kolejne próby przypomnienia i kontaktu
 • monity listowne
 • monity telefoniczne
 • wizyty w miejscu zamieszkania/pracy
 • przekazanie danych do KRD, BIK lub innych rejestrów informacji gospodarczej
 • złożenie wniosku w sądzie o nakaz zapłaty
 • nakaz zapłaty i działanie komornika.
Nie zawsze jednak windykacja należności przebiegać musi koniecznie w wymienionych wyżej ramach ciężkości poszczególnych interwencji. Coraz częściej próbuje się uprzykrzyć życie na wstępie dłużnikowi - pomaga w tym wpisanie go do rejestru dłużników, co powoduje ograniczenie w możliwości brania pożyczek, zawierania umów o abonamenty i wiele innych nieprzyjemności. Firmy mogą oprócz zewnętrznej windykacji u firm jak https://www.fluence.com.pl/ na wstępie skorzystać z sądowego nakazu zapłaty.

Do kogo zwrócić się w sprawie windykacji?
Jeśli tobie ktoś zalega z zapłatą, to należy skontaktować się z odpowiednimi specjalistami. Specjalistyczne firmy windykacyjne chętnie udzielają dokładnych informacji na temat procesu windykacji i szansach na uzyskanie należności, po dodatkowe informacje można udać się do komornika lub skorzystać z doradztwa finansowego albo prawnego.0 Komentarze