Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jakie będą prawdziwe koszty ustawy spreadowej?


W Sejmie znajduje się prezydencji projekt ustawy spreadowej, która według założeń ma pomóc wszystkim tym, którzy mieli lub mają kredyty w obcych walutach. Osoby, które przygotowywały tą ustawę twierdziły, że dla banków całkowite koszty związane ze zwrotem tzw spreadów, będzie wynosił od 3.6 do 4 mld złotych.
Tymczasem według wyliczeń Komisji Nadzoru Finansowego, całkowite koszty związane z tą ustawą będą wynosiły około 9.3 mld zł. Czyli koszty te będą o wiele większe. Jakie będą tego konsekwencje? Zanim rozpoczęto rozmowy dotyczące ustawy spreadowej, z 28 banków które badała Komisja aż 27 zapowiedziało zyski. Gdyby ustawa weszła w życie, aż 9 banków stwierdziło, że w związku ze wzrostem kosztów zanotują stratę.
Podobną opinię na temat kosztów związanych z ustawą podał Narodowy Bank Polski. Według wyliczeń tej instytucji, koszty mogą być dwa razy wyższe niż zapowiada wnioskodawca ustawy. Negatywnie na temat tego projektu wypowiedział się też Związek Banków Polskich, według którego koszty dla banków z nim związane to kwota pomiędzy 7.7 a 14 mld złotych.0 Komentarze