Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Karty kredytowe - odcisk palca zamiast numeru PIN

karta biometryczna

Czy karty biometryczne, dzięki którym nie będziemy musieli pamiętać numeru PIN zdobędą rzesze zwolenników? Firma MasterCard jest przekonana że tak się stanie i w związku z tym, zapowiada wprowadzenie takich kart na masową skalę. Zachęcają ją do tego wyniki testów, jakie zostały przeprowadzone wraz z bułgarskim bankiem UniCredit Bulbank. Okazało się, że 95% badanych uważa, że karty biometryczne są bezpieczniejsze od zwykłych kart, a 90% zmieniłoby lub prawdopodobnie zmieniłoby swoją kartę na kartę biometryczną. 93% badanych potwierdziło też, że taką kartą płaci się o wiele wygodniej. Wcześniej podobne badania przeprowadzane były w Republice Południowej Afryki i wyniki testu były także zadowalające.
Dlaczego karty biometryczne mogą zyskać swoich zwolenników? Przede wszystkim dlatego, że posługiwanie się nią jest wygodne i bezpieczne. I co ważne nie musimy zapamiętać numer PIN naszej karty. Gdy posługujemy się taką kartą, nie musimy się obawiać, że dokonamy transakcji w sposób przypadkowy lub bez naszej wiedzy. Albowiem aby transakcja dokonana za pomocą karty biometrycznej doszła do skutku, musimy położyć palec na specjalnym czytniku który się znajduje na karcie, a więc nie wypuszczamy karty z naszych rąk. Nie ma możliwości podpatrzenia przez inną osobę numeru PIN karty, gdyż go po prostu nie ma. A linii papilarnych podrobić się nie da.

Jak taka karta działa? Aby mieć możliwość korzystania z karty biometrycznej, należy się najpierw zarejestrować w banku wydawcy karty. Nasz odcisk palca będzie przenoszony na wzorzec cyfrowy, który jest następnie szyfrowany i zapisywany na karcie. Taką kartą możemy już dokonywać płatności w każdym sklepie czy innym punkcie, w którym znajduje się terminal obsługujący płatności w standarcie EMV. Wystarczy tylko włożyć kartę do terminala i w tym czasie położyć kciuk na czytniku linii papilarnych, który na karcie się znajduje. Jeżeli linie papilarne są zgodne ze wzorem, następuje autoryzacja transakcji. W punktach sprzedaży nie ma potrzeby montowania nowych terminali, gdyż większość z nich obsługuje transakcje w standardzie EMV.0 Komentarze