Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kolejny frankowicz wygrywa z bankiem


Sąd Okręgowy w Warszawie, stwierdził dzisiaj, że umowa kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego udzielonego przez Bank Millenium jest nieważna. Kredytobiorca, który sądził się z bankiem, ma otrzymać 42 tyś zł oraz 21 tyś franków wraz z odsetkami.
Jak stwierdził Sąd, kredyt, który jest indeksowany do franka szwajcarskiego de facto jest kredytem złotówkowym, a fakt, że jest on indeksowany sprawia, że produkt ten stał się hybrydą. W związku z tym naruszony został artykuł 69 ust 1 prawa bankowego.

Podstawą wyroku zdaniem Sądu był fakt, że umowa nie zawierała kwoty kredytu wyrażonej we frankach a także zasad spłaty długu, w tym oprocentowania kredytu. Sąd uznał, że jeżeli kredyt jest złotówkowy, to nie może on być oprocentowany stawką LIBOR.

Wyrok nie jest prawomocny i zarówno bank jak i klient będą się od niego odwoływać.

Jak do tej pory, dotychczas nie zapadł ani jeden prawomocny wyrok, w którym kwestionowano by ważność umów indeksowanych, które zawierał ze swoimi klientami Bank Millenium.0 Komentarze