Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Młodzi Polacy coraz bardziej zadłużeni


Jak podaje Krajowy Rejestr Długów, młodzi Polacy w wieku 18-25 lat mają coraz więcej długów. Łącznie zadłużenie tej grupy naszych rodaków to około 535 mln zł długu. Co ciekawe, na zadłużenie to nie składają się tylko kredyty czy pożyczki, ale także zaległe rachunki za telefony czy też mandaty za różnego rodzaju wykroczenia. Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy, zadłużenie młodych Polaków wzrosło aż o 62%. Jak informuje KRD średni ług w tej grupie społecznej to obecnie 3.5 tyś zł.
Jak podaje Krajowy Rejestr Długów Na początku marca było około 152 tys dłużników. Liczba ta stale rośnie. Dla porównania w 2016 roku było ich 110 tys, a w 2017 146 tys. Jak wynika z raportu, zadłużenie młodych Polaków rośnie wraz z wiekiem. I tak osoby w wieku 18 lat mają tylko 1 mln zł długu, osoby w wieku 22 lat mają 65 mln zł, a zadłużenie osób w wieku 25 lat to aż 167 mln zł. Ponad 55% zadłużenia przypada właśnie na osoby w wieku 24-25 lat.

Więcej młodych zadłużonych Polaków mieszka w mieście, gdyż tylko 20% z nich mieszka na wsi. Im większe miasto, tym więcej zadłużonych i tym posiadają większe zobowiązania. 63% zadłużonych to mężczyźni. Ich zadłużenie to 339 mln zł.

Jeżeli przyjrzymy się gdzie zadłużeni są młodzi Polacy, to okazuje się, że ponad 201 mln zł to zadłużenie w firmach windykacyjnych. Prawie 84 mln zł stanowią zaległe rachunki u operatorów telefonicznych, a 47 mln zł to zadłużenia wynikające z mandatów. Najbardziej zadłużoną osobą w młodym wieku jest mieszkanka Wrocławia, a jej długi przekraczają 625 tys zł.0 Komentarze