Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość




Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Na lokacie możemy stracić


Każdy kto chociaż trochę interesuje się finansami wie, że pieniądze wpłacone do banku na lokatę, są super bezpieczne. Albowiem są one zabezpieczone gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, więc nawet gdyby bank stracił płynność i ogłosił bankructwo, to i tak wpłacone pieniądze do nas wrócą. Co więcej, bank płaci nam odsetki od wpłaconych pieniędzy, gdy zdecydujemy się pieniądze wypłacić, dostaniemy więcej niż wpłaciliśmy. Ale okazuje się, że chociaż banki dopisują nam odsetki, to jednak nasze pieniądze realnie tracą na wartości. Jak to jest możliwe? Zaraz wyjaśnimy.
Otóż musimy wziąć pod uwagę inflację. Jak wiadomo, przez inflację siła naszego pieniądza spada. Albowiem ceny poszczególnych towarów rosną, więc za tą samą ilość gotówki, możemy kupić mniej chleba, paliwa, czy cukru. Im inflacja jest wyższa, tym wartość nabywcza pieniądza spada. I tutaj właśnie pojawia się problem z lokatami. Średnie oprocentowanie lokat w grudniu 2017 roku wynosiło około 1.65%. Natomiast przewiduje się, że inflacja za 2017 rok będzie oscylować wokół 2.3%. A więc realnie, na lokacie straciliśmy. Albowiem za pieniądze które wpłaciliśmy do banku plus uzyskane odsetki, po wypłacie będziemy mogli kupić mniej niż przed wpłatą.

Czy opłaca się więc wpłacać pieniądze na lokaty? Na pewno tak, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim nie wpłacajmy pieniędzy do pierwszego lepszego banku. Szukajmy okazji, gdyż są takie banki, które oferują nam nieco lepsze oprocentowanie od konkurencji. Szukajmy zwłaszcza takiego oprocentowania, które przewyższa inflację, gdyż dzięki temu nasze pieniądze nie będą tracić. Starajmy się też negocjować oprocentowanie, zwłaszcza jeżeli chcemy do banku wpłacić większą sumę. Bank na pewno poniesie nam oprocentowanie, gdy wysokość lokaty będzie wysoka.



0 Komentarze