Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Najpopularniejsze produkty bankowe – TOP 5


Liczne instytucje bankowe wciąż poszerzają swoją ofertę produktów finansowych. Tradycyjne konto w banku ma już niemal każdy z nas, popularność zyskują też lokaty, obligacje skarbowe, konto wielowalutowe czy aplikacje mobilne. Poniżej kilka wybranych z nich, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów indywidualnych.
Banki nieustannie poszerzają ofertę produktów bankowych, chcąc odpowiadać na bieżąco na potrzeby swoich klientów. Zwykle zapewniają nam one wygodę i oszczędność czasu, dlatego chętnie się na nie decydujemy. Banki często zlecają badania marketingowe, aby zyskać klientów – tworząc dla nich oferty dopasowane do ich potrzeb. Karta płatnicza, płatności mobilne, aplikacje czy konto wielowalutowe są lub stają się już standardem – poniżej najpopularniejsze z nich.

Karta płatnicza (bankowa)

Karty są obecnie powszechnie używane i cieszą się ogromną popularnością – głównie karty zbliżeniowe. Są wygodną alternatywą dla gotówki, gwarantują szybkość transakcji, bezpieczeństwo i – co niekoniecznie jest zaletą – brak poczucia wydawania pieniędzy. To jeden z najczęściej wybieranych sposobów płatności.
Klienci częściej wydają pieniądze, używając karty niż gotówki. Występuje wiele rodzajów kart – m.in. kredytowe, debetowe, obciążeniowa, prepaid, wirtualne itd. Poza tym karty można też podzielić, stosując kryterium marketingowe – na klasyczne, srebrne, złote, platynowe i dla klientów VIP. Łatwy dostęp do terminali pozwala wygodnie zapłacić nawet za kawę, bilet czy drobne zakupy. Najczęściej jest to dodatek do konta.

Konto walutowe

Konto wielowalutowe i walutowe zyskuje na popularności w związku z naszą większą aktywnością – częstymi wyjazdami za granicę, o charakterze turystycznym lub służbowym, a także zakupami przez Internet w zagranicznych sklepach online.
Konto walutowe to typ rachunku bankowego pozwalający na przechowywanie środków w innej walucie, np. w euro. W ten sposób można łatwo i szybko wykonać przelew bankowy w obcej walucie, będąc w hotelu czy restauracji za granicą, za zakupy na portalach aukcyjnych zagranicznych, a także wypłacić gotówkę w każdym miejscu świata.

Konto osobiste

Nie tak dawno wiele osób obawiało się utraty pieniędzy po wpłacie ich do banku – bezpiecznym sposobem było dla nich przechowywanie gotówki w skarbonce, pudełku lub puszce po kawie. Obecnie większość z nas, również emeryci, korzystają z banku. Konto osobiste to standard i można znaleźć idealnie dopasowane do naszych potrzeb – warto przejrzeć różne propozycje i znaleźć takie, w którym nie zaskoczą nas opłaty bankowe.

Konto oszczędnościowe

Dobrym pomysłem jest też konto oszczędnościowe pozwalające na odłożenie określonej sumy pieniędzy. Ułatwia ono zarządzanie budżetem i planowanie wydatków. Jest to w zasadzie tradycyjny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy o cechach lokaty – zapewnia swobodę, ale też można w ten sposób zaoszczędzić. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych wśród klientów indywidualnych licznych banków.

Lokaty

Mimo że boom na lokaty już minął, gdyż obecnie są one słabiej oprocentowane niż kiedyś, nadal mają zwolenników – są to osoby, które chcą spokojnie nieco zaoszczędzić, ale bez ryzyka. Jest ich duży wybór – np. są lokaty dynamiczne, progresywne, roczne, krótkoterminowe, więc można znaleźć taką, która odpowie na potrzeby i możliwości każdego klienta.0 Komentarze