Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Nowe propozycje dla frankowiczów od Ministerstwa Sprawiedliwości


Jak pisze “Dziennik Gazeta Prawna” Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektami ustaw, które w założeniu mają pomóc frankowiczom, czyli posiadaczom kredytów hipotecznych przeliczanych na franki szwajcarskie. Zmiany te będą jednakże dotyczyć także i tych kredytobiorców, którzy mają zaciągnięte kredyty złotówkowe.
Jedną z propozycji ma być inicjatywa “klucza za dług”. Według tej propozycji, osoby które nie radzą sobie z długami, mogły by oddać bankowi swoją nieruchomość w zamian za uwolnienie się od kredytu. Kolejną propozycją jest układ konsumencki. Sąd mógłby wtedy zdecydować o czasowym obniżeniu wysokości rat. Sędzia miałby też możliwość przewalutowania kredytu.

Jak twierdzi Ministerstwo Sprawiedliwości, są to na razie propozycje, a do zakończenia prac nad nimi jest jeszcze bardzo daleko. Nie wiadomo jak na te propozycje zareagują banki, jednak można się domyśleć, że instytucje te nie będą z nich zadowolone.0 Komentarze